•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 117
   کد: 192799
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
   رییس شورای اسلامی شهر مشهد؛

   حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن برای امنیت و تمامیت ارضی کشور است / برخی جریان های سیاسی از حضور مردم در راهپیمایی سو استفاده و تفسیر نادرست نکنند

   در زمانی که دیدگاه‌ها و اندیشه‌های مختلفی برای چگونگی مدل حکومتی بعد از انقلاب مطرح بود، با اندیشه امام‌خمینی(ره)مبنی برنظامی مبتنی بر جمهوری اسلامی مواجه شدند، چراکه جمهوریت، حقی خدادادی به معنای تعیین حق سرنوشت توسط مردم است.
   حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن برای امنیت و تمامیت ارضی کشور است / برخی جریان های سیاسی از حضور مردم در راهپیمایی سو استفاده و تفسیر نادرست نکنند

   رییس شورای اسلامی شهر مشهد ضمن اشاره به این که مردم علیرغم همه کاستی ها و کمبودها فردا درراهپیمایی 22 بهمن شرکت خواهند کرد، گفت: حضور گسترده مردمی نباید مورد سوء استفاده و تفسیر نادرست برخی افراد و جریان‌ها قرار گیرد زیرا تنها تفسیر حضور مردم، پاسداری از ارزش‌ها و اصول ناب انقلاب اسلامی و امنیت ایران است.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا حیدری امروز و درابتدای هشتاد و پنجمین جلسه علنی شورای شهر مشهد با تبریک فرارسیدن 22 بهمن‌ماه، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، افزود: 22 بهمن، ثمره مبارزات صدساله مردم ایران بود مبارزاتی که بر محور عدالت، توسعه، آزادی و متکی بر آموزه‌های دینی و ایرانی قرار داشت.
   وی با بیان اینکه انقلاب مشروطیت، ملی شدن صنعت نفت و 15خرداد 1342 در22 بهمن 57 به ثمر نشست، اظهارکرد: بدون شک فردا، مردم ایران علیرغم همه کاستی‌ها، کمبود‌ها و نامهربانی‌هایی که به بخشی از نیروهای درون انقلاب شده، برای تاکید بر آرمان‌ها و ممانعت از انحراف آنها، بازهم درراهپیمایی 22 بهمن حضور پیدا خواهند کرد.
   وی اضافه کرد: مجریان برنامه باید به این نکته توجه داشته باشند که حضور گسترده مردم و مشارکت آنها براساس دغدغه‌مندی مردم نسبت به ایران، امنیت ایران و تمامیت ارضی کشور است.
   حیدری تصریح کرد: مهم ترین وجه گرامیداشت 22 بهمن، بازخوانی مطالبات مردمی و تلاش‌هایی است که در این روز به ثمر نشسته است، لذا این خواسته‌های عمومی را باید در اهداف و برنامه‌ریزی‌های خود مدنظرقراردهیم .
   رییس شورای شهر مشهد در ادامه گفت: یکی از خواسته‌های اصلی مردم در آن روزها، عدالت بود این عدالت شامل عدالت سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و ... است .
   وی با بیان این که (برابری، برادری، حکومت عدل علی)، یکی از شعارهای محوری بود که مردم مشهد در روزهای انقلاب درخیابان‌ها سرمی‌دادند، اظهارکرد: امروز باید میزان تحقق این شعارها، مطالبات و فاصله‌‎ای که با آنها داریم را مورد سنجش قراردهیم و تدابیر لازم برای بازگشت به این ارزش‌ها را بیاندیشیم.
   وی افزود: در زمانی که دیدگاه‌ها و اندیشه‌های مختلفی برای چگونگی مدل حکومتی بعد از انقلاب مطرح بود، با اندیشه امام‌خمینی(ره)مبنی برنظامی مبتنی بر جمهوری اسلامی مواجه شدند، چراکه جمهوریت، حقی خدادادی به معنای تعیین حق سرنوشت توسط مردم است.
   حیدری با اشاره به این که اسلامیت در پیوند با جمهوریت از سوی اما (ره)مطرح شد اظهارکرد: این پیوند سبب شد تا مبانی و چارچوب‌های جمهوریت تعیین شود و امروزهمه باید تلاش کنیم تا خدشه‌ای به این اصل مهم وارد نشود.
   رییس شورای اسلامی شهرمشهد تصریح کرد: با نگاه به اندیشه‌های معماران بزرگ انقلاب همچون شهید مطهری، در موضوع خدمات متقابل ایران و اسلام درمی‌یابیم که ایرانیت و اسلامیت هیچگاه در تقابل با یکدیگر نبوده‌اند، بلکه نقش تکمیلی و متقابل ایفا کرد‌ه‌اند.
   وی گفت: بر این اساس روز 22 بهمن باید به این آرمان‌ها توجه، از آنها پاسداری و نسبت به تحقق آنها اصرارو تاکید شود.
   رییس شورای اسلامی شهر مشهد در ادامه به ولادت با سعادت حضرت فاطمه‌الزهرا(س) روز زن و مادر، اشاره کرد و افزود: بانوان ما نقش برجسته‌ای درجامعه وخانواده دارند براین اساس باید باور داشته باشیم که هم‌دوشی مردان و زنان است که به توسعه جامعه در ابعاد مختلف خواهد انجامید.
   مجید خبیری
    

   تعداد بازدید: 117
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .