•  
   منبع خبر : ۱۰۰۴
   تعداد بازدید: 317
   کد: 196858
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۲/۱۹
   معاون خدمات شهری شهرداری مشهد خبر داد؛

   پیشرفت 55 درصدی پروژه جداسازی آب شرب از آب خام در سال گذشته

   با اجرای این پروژه بخش زیادی از آبیاری تانکری حذف خواهد شد و حدود ۱۳۰ میلیارد ریال صرفه جویی سالیانه در هزینه های جاری را به دنبال خواهد داشت.
   پیشرفت 55 درصدی پروژه جداسازی آب شرب از آب خام در سال گذشته

   معاون خدمات شهری شهرداری مشهد از پیشرفت 55 درصدی پروژه جداسازی آب شرب از آب خام در سال گذشته خبر داد.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی در حاشیه بازدید از روند فعالیت های عمرانی کلان پروژه جداسازی آب شرب از آب مورد استفاده در فضای سبز شهری در شهر مشهد، اظهار کرد: این پروژه کلان و منحصر به فرد با  55 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است.
   وی ادامه داد: برای انجام این پروژه، مطالعات شبکه مستقل آبیاری فضای سبز از سال 86 توسط شهرداری مشهد شروع و اجرای شبکه نیز از اواخر سال 86 آغاز گردید، این پروژه شامل 55 کیلومتر لوله‌گذاری اصلی در سطح شهر و 470 کیلومتر طول شبکه توزیع یا نیمه اصلی است.
   معاون خدمات شهری شهرداری مشهد بیان کرد: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته و با همت و کار جهادی از ابتدای سال گذشته توسعه هرچه سریع تر این پروژه در دستور کار قرار گرفت و با تلاش متخصصان تا پایان سال گذشته 55 درصد پیشرفت فیزیکی حاصل شده است.
   یعقوبی تصریح کرد: طرح شبکه جداسازی آب شرب از خام، گام بزرگی در جهت توسعه شبکه آبیاری و بهره برداری موثر از ذخایر آب های موجود در شهر مشهد است و  تسریع در اجرای کامل این شبکه دستاوردهای فراوانی از جمله انتقال آب از شرق مشهد به سایر مناطق، توزیع عادلانه آب متناسب با سطح و نوع گونه، حذف تردد تانکر و کاهش ترافیک و آلاینده ها، کاهش هدررفت آب، مدیریت بهینه منابع آبی و امکان تزریق منابع آبی نامتعارف مثل پساب تصفیه خانه ها به شبکه جدا سازی را به همراه دارد.
   وی گفت: با اجرای این پروژه بخش زیادی از آبیاری تانکری حذف خواهد شد و حدود ۱۳۰ میلیارد ریال صرفه جویی سالیانه در هزینه های جاری را به دنبال خواهد داشت.
   معاون خدمات شهری شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: امید است با حمایت شورای اسلامی شهر مشهد این پروژه عظیم تا سال ۱۴۰۱ به بهره برداری کامل برسد به گونه ای که آبیاری فضای سبز شهر مشهد به طور کامل از محل منابع تجدید پذیر تامین شود، چون این اقدام، گام بزرگی در راستای تحقق توسعه پایدار فضای سبز در کلانشهر مشهد، خواهد بود. 

   تعداد بازدید: 317
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .