•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 197
   کد: 198731
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۳/۱۸

   ساماندهی 58 دستگاه وانت بار و موتور سه چرخ در منطقه 8 طی سال جاری

   سرپرست شهرداری منطقه 8 گفت: تاکنون ساماندهی تعداد 58 دستگاه وانت بار و موتور سه چرخ، 54 مورد همکاری با سازمان مپ و جمع آوری و برخورد با خودرو ها وتحویل به پارکینگ، اخذ مجوز قضایی جهت برخورد با متخلفین25 محل و میزان پنج هزار 799 کیلو گرم ضایعات از محدوده خیابان شهید نامجو از ابتدای سال جاری صورت پذیرفته است .
   ساماندهی 58 دستگاه وانت بار و موتور سه چرخ در منطقه 8 طی سال جاری

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، امید رضا رحمانیان با اعلام این خبر اظهار کرد: واقعیت این است که در حال حاضر واحدهای تجاری وجود دارند که صاحبان آن ها با کم ترین سرمایه گذاری و صرف داشتن چهاردیواری اقدام به خرید پسماند خشک و نگه داری غیرمجاز آن ها در مغازه می کنند. اتفاقی که در عمل برای ساکنین محلات مشکلات زیست محیطی ایجاد می کند و طبق قانون تخلف آشکار به شمار می رود.
   وی با تاکید بر مشکلات زیست محیطی دپوی غیراصولی ضایعات و پسماند خشک افزود: فعالیت واحدهای غیرمجاز جمع‌آوری و تفکیک پسماند خشک از زباله های شهری و افرادی که در این رابطه فعالیت می کنند علاوه بر اینکه سبب آلودگی های زیست محیطی در سطح شهر و به خطر افتادن سلامت شهروندان موجب زشتی چهره شهر نیز می شود.
   سرپرست شهرداری منطقه هشت بیان کرد: به منظور حفظ سلامت ساکنین، تمامی نواحی ماموریت دارند تا به محض شناسایی این موارد مراتب را به کمیسیون بند 20 اطلاع دهند تا پس از اخذ رای کمیسیون نسبت به پلمب این اماکن اقدام شود.
   رحمانیان خاطرنشان کرد: تاکنون ساماندهی تعداد 58 دستگاه وانت بار و موتور سه چرخ، 54 مورد همکاری با سازمان مپ و جمع آوری و برخورد با خودرو ها وتحویل به پارکینگ، اخذ مجوز قضایی جهت برخورد با متخلفین25 محل و میزان پنج هزار 799 کیلو گرم ضایعات از محدوده خیابان شهید نامجو از ابتدای سال جاری صورت پذیرفته است .
   وی اضافه کرد: یکی از مسائل مهمی که در حوزه بهداشت و سلامت مردم نقشی مهم و اساسی ایفا می کند، توجه به مدیریت پسماند است زیرا کوتاهی در این حوزه می تواند اثرات زیان باری بر سلامت مردم و محیط زیست داشته باشد و بی توجهی به اصول بهداشتی در حوزه مدیریت پسماند، حقوق شهروندان را در محدوده قانونی حریم شهر ضایع کرده و سلامت عمومی جامعه را به مخاطره می اندازد. 

   تعداد بازدید: 197
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .