•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 171
   کد: 199181
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
   مدیر کل حوزه شهردار و امور هماهنگی مناطق شهرداری مشهد در آیین افتتاحیه اولین کتابخانه ویژه کودکان کار؛

   با آموزش می توان ضمن افزایش توان فرهنگی و علمی، کودکان کار را از آسیب های اجتماعی دور کرد

   مدیرکل حوزه شهردار و امور هماهنگی مناطق شهرداری مشهد گفت: افتتاح این کتابخانه تلاشی در جهت آموزش کودکانی است که به دلیل فقر اقتصادی و فقر خانوادگی ناچار به قرار گیری در این شرایط هستند و با آموزش می توان ضمن افزایش توان فرهنگی و علمی، آنان را از آسیب های اجتماعی دور کرد.
   با آموزش می توان ضمن افزایش توان فرهنگی و علمی، کودکان کار را از آسیب های اجتماعی دور کرد

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، صبح امروز مهدی حاتمی در آیین افتتاحیه اولین کتابخانه ویژه کودکان کار که با حضور طاهره طهماسبی، مدیر کل دفتر بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی و جمعی از مسئولین استانی برگزار شده بود، اظهار کرد: به آسیب اجتماعی کار کودکان از دو جنبه می توان نگاه و در جهت رفع آن اقدام کرد؛ اولین رویکرد در این زمینه اصلاح چهره شهر چه از نظر کودکان کار و چه از نظر سایر آسیب ها با رویکرد جمعی و اصلاح فیزیکی است اما واقعیت این است که این کار چاره ساز نیست زیرا پس از جمع آوری، این کودکان به مراکز بهزیستی تحویل داده می شوند و عملا اتفاق خاصی برای آنان رخ نمی دهد.
   وی افزود: بنابراین رویکرد پایه ای تر، حرکت در جهت توانمند سازی کودکان کار و سایر آسیب های اجتماعی است؛ زیرا پس از توانمند سازی، گرایش آنان به سمت آسیب ها و بزهکاری های احتمالی کاهش پیدا می کند و طبیعتا چهره شهر نیز اصلاح می شود.
   مدیر کل حوزه شهردار و امور هماهنگی مناطق شهرداری مشهد بیان کرد: افتتاح این کتابخانه تلاشی در جهت آموزش کودکانی است که به دلیل فقر اقتصادی و فقر خانوادگی ناچار به قرار گیری در این شرایط هستند و با آموزش می توان ضمن افزایش توان فرهنگی و علمی، آنان را از آسیب های اجتماعی دور کرد.
   حاتمی خاطرنشان کرد: در این راستا شهرداری همکاری های گسترده ای با سازمان بهزیستی، کانون پرورش فکری کودک و نوجوان، دفتر زنان و امور خانواده استانداری، سازمان باز آفرینی شهری شهرداری مشهد و دفتر مشارکت مردمی شهرداری داشته است.
   گفتنی است که این کتابخانه در مرکز روزانه حمایتی- آموزشی کودک و خانواده «همراز» با همکاری کانون پرورش فکری کودک و نوجوان و شهرداری مشهد افتتاح شده است و با بیش از هزار و 500 جلد کتاب، بازی و سرگرمی در روز جهانی منع کار کودکان آغاز به کار خواهد کرد و بخش زیادی ازکتاب های این کتابخانه توسط شهرداری مشهد تامین شده است.
   غزاله شهیدی 

   تعداد بازدید: 171
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .