•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 95
   کد: 200353
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰

   بازپیرایی بام سبز در ساختمان منطقه هفت

   شهردار منطقه هفت از بازپیرایی بام سبز به همت اداره فضای سبز در ساختمان منطقه خبر داد.
   بازپیرایی بام سبز در ساختمان منطقه هفت

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، کوروش باوندی با بیان این خبر اظهار کرد: باتوجه به مصوبه شورای شهر مشهد مبنی بر ارائه بسته های تشویقی جهت ترویج بام سبز یا روف گاردن و برای ترغیب شهروندان مشهدی، این اقدام انجام شده است.
   وی افزود: اجرای باغ بام به منظور زیباسازی سیمای بصری شهر، کاهش اثرات نامطلوب آلودگی‌های زیست محیطی و توسعه درختکاری و ایجاد فضای سبز شهری، از مهمترین راهبردهای اداره فضای سبز منطقه است اما توجه به اینکه تعداد بام های سبز اجرا شده در شهر مشهد همچنان اندک است، این باغ بام بر روی ساختمان شهرداری منطقه ایجاد شده است.
   شهردار منطقه هفت بیان کرد: :باغ بام یکی از ضرورت های توسعه فضای سبز مشهد است و محدودیت های توسعه فضای سبز در فضاهای عمومی شهری به ویژه در هسته متراکم مشهد طرح باغ بام از راه حل های توسعه فضای سبز به ویژه در محدوده اطراف حرم مطهر امام رضا(ع) است.
   باوندی خاطرنشان کرد: در این بام سبز هشت هزار و 500 بوته گل‌ با تنوع گونه‌ای شامل شمشاد نعنایی، پنج انگشت، پاپیتال برگ ریز، یال اسبی، گازانیا، ناز فرانسوی و سایر گونه‌ها که در مقابل گرما مقاومت بیشتری دارند کاشته شده است.
   وی این منطقه را جز اولین مناطق پیشرو در حوزه اجرای باغ بام معرفی کرد و گفت: این منطقه آمادگی لازم جهت ارائه خدمات مشاوره ای برای اجرا باغ بام به شهروندان را به صورت رایگان دارد.
    

   تعداد بازدید: 95
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .