•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 383
   کد: 202937
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۵/۲۳
   سرپرست معاونت اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد؛

   عبور از موج اول کرونا بدون همراهی تشکل‌ ها ممکن نبود

   سرپرست معاونت اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد گفت: در روزهای سخت شیوع ویروس کرونا با همت تشکل‌های مردم‌ نهاد توانستیم از بحران عبور کنیم.

   عبور از موج اول کرونا بدون همراهی تشکل‌ ها ممکن نبود

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، رضا دانایی ضمن تبریک هفته ملی تشکل‌ ها و مشارکت‌ های اجتماعی، اظهار کرد: در وضعیت بحرانی امروز، بیش از هر زمان دیگری نیازمند مشارکت اجتماعی و حرکت‌ های خودجوش و داوطلبانه مردم کشورمان هستیم.

   وی با اشاره به اینکه در موج اول همه گیری کرونا تعداد هزار و 697 تشکل مردمی با سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد همکاری داشتند، افزود: تجربه بحران کرونا نشان داد سازمان‌ های مردم‌ نهاد در صورت تقویت، ساماندهی و به‌ کارگیری هدفمند، می‌توانند نقش تاثیرگذاری در عبور از شرایط بحران ایفا کنند و بنابراین ضروری است این ظرفیت بیش از پیش جدی گرفته شود.

   سرپرست معاونت اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد با اشاره به محدودیت‌ های موجود برای برگزاری مراسم در آستانه هفته ملی تشکل‌ها و مشارکت‌ اجتماعی، تاکید کرد: باتوجه به وضعیت فوق‌العاده‌ ای که در آن به سر می‌ بریم، برنامه‌ ریزی‌ های صورت گرفته برای برگزاری کارگاه‌های توانمندسازی برای سمن‌ ها به صورت حضوری امکان‌ پذیر نیست و در تلاش هستیم که زیر ساخت‌ مناسب برای برگزاری این دوره‌ها به صورت مجازی را فراهم کنیم تا بدین وسیله بخشی از رسالت خود را در زمینه توان افزایی و تقویت نهادهای مردمی به انجام برسانیم.

   دانایی تصریح کرد: تقدیر از سمن‌ های فعال در دوران کرونا از دیگر اقدامات این معاونت است که براساس هماهنگی‌ های صورت گرفته، ادارات فرهنگی و اجتماعی مناطق در معرفی این تشکل‌ ها ما را یاری می‌کنند.

   وی با اشاره به راه‌اندازی سامانه مشارکت‌ ها، تاکید کرد: به منظور ساماندهی، هدفمند کردن و شفافیت مشارکت شهرداری با سازمان‌ های مردم‌ نهاد و نیز با هدف تجمیع اطلاعات سمن های فعال در سطح مشهد و تقویت مسیرهای ارتباط‌ گیری با آنان، سامانه ای به نشانی mosharekat.etefaq.org راه اندازی شده است که از تمامی سازمان های مردم نهاد مشهدی دعوت می کنیم از طریق ثبت مشخصات خود در این سامانه ما را در ارتباط گیری مؤثرتر یاری کنند.

   سرپرست معاونت اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد با اشاره به انتشار فراخوان عکس از «مشارکت اجتماعی» در محلات مشهد از سوی این معاونت، عنوان کرد: این فراخوان به منظور تبلیغ، ترویج و تقدیر از فعالیت‌ های داوطلبانه و مشارکت‌ جویانه منتشر شده است و از این رو از تمامی فعالان اجتماعی و سمن‌های مشهدی دعوت می کنیم با ارسال عکس‌ های خود که بیانگر تجربه فعالیت اجتماعی در محلات مشهد است به سامانه مشارکت‌ ها در این فراخوان شرکت کنند.

   گفتنی است علاوه بر اکران 50 عکس برتر شرکت داده شده در این، فراخوان از سمن ها و عکاسان 8 عکس اول نیز تقدیر خواهد شد. 

   تعداد بازدید: 383
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
   0 1
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .