•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 171
   کد: 204643
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰
   مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد در مرکز 137؛

   اماکن پرخطر را به 137 معرفی کنید/ بهره برداری از 5 ایستگاه آتش نشانی تا پایان سال جاری

   مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد گفت: از شهروندان در خواست می کنیم اماکن پرخطر محل زندگی خود را به 137 معرفی کنند تا در اولین فرصت ممکن، توسط آتش نشانی به این موضوع رسیدگی شود.
   اماکن پرخطر را به 137 معرفی کنید/ بهره برداری از 5 ایستگاه آتش نشانی تا پایان سال جاری

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، امیر عزیزی که در ادامه نهضت پاسخگویی، با حضور در مرکز ارتباطات مردمی 137، پاسخگوی انتقادات، سوال ها، پیشنهادها و مسائل شهری شهروندان بود، در مورد سرانه های ایمنی و آتش نشانی شهر و شهروندان اظهار کرد: شهر مشهد با جمعیت سه میلیون و 200 هزار نفری، نیازمند سه هزار و 200 آتش نشان است که با استخدام نیروهایی که از پاییز سال جاری وارد تیم عملیاتی سازمان خواهند شد، تعداد پرسنل تیم عملیاتی سازمان آتش نشانی به یک هزار و 700 نفر خواهد رسید که با این وجود، فاصله یک هزار و 500 نفری با استاندارد داریم.
   وی افزود: پیگیر مجوزهایی از وزارت کشور هستیم تا بتوانیم مجددا جذب نیروهای مورد نیاز را در دستور کار قرار داده و بتوانیم بر اساس استاندارد نیرو، شهر مشهد را پوشش دهیم.
   کمبود یک هزار و 500 آتش نشان در مشهد برای رسیدن به سرانه استاندارد
   مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد بیان کرد: ایستگاه های عملیاتی آتش نشانی مشهد نیز در حال حاضر به عدد 51 رسیده است، با افتتاح یک ایستگاه در هفت مهر ماه سال جاری، هنوز تا سرانه استاندارد ایستگاه ها که 66 ایستگاه است، 14 ایستگاه فاصله داریم.
   عزیزی خاطرنشان کرد: تا پایان سال جاری، چهار ایستگاه در حال ساخت نیز تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید و می توان گفت عملا فاصله زیادی تا رسیدن به سرانه استاندارد این حوزه باقی نخواهد ماند.
   شهروندان اماکن پرخطر را به 137 معرفی کنند
   وی در ادامه با اشاره به مشارکت شهروندان، اضافه کرد: بیشترین تماس های شهروندان در روز جاری با 137، به موضوع معرفی اماکن پر خطر در محلات و مناطق اختصاص داشت، در همین راستا کارگروه ایمن سازی اماکن پرخطر با حمایت دستگاه قضایی و مشارکت نظام مهندسی، از اول مردادماه سال جاری راه اندازی شده است تا به این معضل رسیدگی شود.
   مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد گفت: به زودی طرح مشترکی با همکاری مرکز ارتباطات مردمی 137 کلید خواهد خورد تا بعد از آن، شهروندان اماکن پر خطر سطح شهر را به 137 معرفی کنند و از این طریق بتوانیم مشارکت شهروندان را برای معرفی اماکن پرخطر هر محله افزایش دهیم، بعد از آن هم بازدید های کارگروه ایمن سازی اماکن پرخطر آتش نشانی از اماکن معرفی شده توسط شهروندان انجام خواهد شد.
    

   تعداد بازدید: 171
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .