•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 165
   کد: 204855
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
   معاون خدمات شهری شهرداری مشهد خبر داد؛

   امداد رسانی به بیش از ۶۵۰۰ اصله درخت با همراهی شهروندان

   معاون خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: در سه سال اخیر بالغ بر ۶۵۰۰ اصله درخت در معابر فرعی سطح شهر، با اطلاع رسانی از سوی شهروندان مشهدی، توسط اکیپ های سیار با عنوان «امداد گیاه» مورد تیمار و رسیدگی قرار گرفته است.
   امداد رسانی به بیش از ۶۵۰۰ اصله درخت با همراهی شهروندان

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی با بیان این مطلب، اظهار کرد: طرح «امداد گیاه» در سال ۹۶ با راه اندازی یک اکیپ فعالیت خود را آغاز کرد، اما به تدریج فعالیت قابل قبول، رضایت شهروندان و اهمیت حفظ درختان شهر، باعث شد تا در سال جاری با افزودن سه اکیپ دیگر، تعداد اکیپ های فعال امداد گیاه در شهر مشهد به عدد چهار برسد.
   وی افزود: در این طرح به شهروندان به صورت رایگان خدمت رسانی می شود و هدف آن کمک به بهبود وضعیت درختان، افزایش آگاهی شهروندان و مشارکت آن ها در امر حفاظت و مراقبت از درختان است.
   معاون خدمات شهری شهرداری مشهد بیان کرد: متخصصان گیاه پزشک این معاونت، در قالب اکیپ «امداد گیاه» با هدف امداد رسانی به گیاهان و ارائه مشاوره های لازم، در محل های مورد درخواست شهروندان حضور پیدا می کنند و پس از بررسی مشکلات درختان، با استفاده از راهکارهای دقیق و علمی در جهت رفع مشکل مورد نظر اقدام می کنند.
   یعقوبی خاطرنشان کرد: این اکیپ ها علاوه بر گشت زنی در معابر اصلی و فرعی سطح شهر، به مراقبت و نگهداری از گیاهان و فضای سبز به صورت تخصصی، هرس سبک و حذف شاخه های خشک درختان بر اساس درخواست شهروندان، رفع آفات و بیماری های درختان و آزاد سازی طوقه و آبخور درختان نیز می پردازند.
   وی اضافه کرد: از ابتدای امسال تاکنون بیش از هزار درخواست توسط شهروندان از طریق سامانه ارتباطات مردمی ۱۳۷ گزارش شده که پس از بازدید و بررسی درخواست ها، به بیش از دو هزار و 800 درخت رسیدگی و امداد رسانی شده و بیشترین نوع درخواست مربوط به سمپاشی برای آفات بوده است.
   معاون خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: شهروندان می توانند درخواست خود را به صورت غیر حضوری، از طریق سامانه ارتباطات مردمی ۱۳۷ و یا شماره تلفن ۳۳۳۴۰۰۳۲۰ اعلام کنند تا با حضور اکیپ های امداد گیاه در آدرس های اعلام شده، نسبت به رفع مشکلات درختان اقدام شود.

   غزاله شهیدی
    

   تعداد بازدید: 165
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .