•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 364
   کد: 205091
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
   شهردار مشهد اعلام کرد؛

   اجرای 150 میلیارد تومان پروژه برای ساماندهی کشف رود/ احداث تصفیه خانه «سپتاژ» در محدوده کشف رود ظرف یکسال

   شهردار مشهد با اشاره به اینکه حدود 10 ماه است که مدیریت واحد کشف رود از سوی مجموعه دستگاه های حاکمیتی به شهرداری مشهد واگذار شده است، گفت: تاکنون حدود 150 میلیارد تومان پروژه های مختلف در کشف رود اجرا شده است.
   اجرای 150 میلیارد تومان پروژه برای ساماندهی کشف رود/ احداث تصفیه خانه «سپتاژ» در محدوده کشف رود ظرف یکسال

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، امروز در حاشیه بازدید نمایندگان مشهد در مجلس شورای اسلامی از اقدامات انجام شده در کشف رود از جمله تصفیه خانه در حال احداث «سپتاژ» اظهار کرد: عملیات اجرایی احداث تصفیه خانه «سپتاژ» در محدوده اولنگ از چندی پیش آغاز شده است که سبب حل شدن موضوع مهم و جدی فاضلاب های تانکری می شود.
   وی با بیان اینکه شهرداری مشهد درختکاری بیش از 470 هکتار از اراضی حاشیه کشف رود را برعهده گرفته است، افزود: تاکنون 160 هکتار از این درختکاری ها انجام شده و سعی می کنیم تا پایان سال این میزان را افزایش دهیم.
   شهردار مشهد بیان کرد: با انجام این درختکاری ها، فضای سبز باکیفیتی از محدوده پرکندآباد تا کنار گذر شمالی به فضای سبز مشهد اضافه خواهد شد.
   کلائی با تاکید بر اینکه در محدوده پرکندآباد تا کنار گذر شمالی هیچ موتور تلمبه ای وجود ندارد، خاطرنشان کرد: شاید در محدوده کنار گذر شمالی تا مجموع چرم شهر تعدادی وجود داشته باشد که بخشی از آنها جمع آوری شده و بخش دیگری نیز با مشارکت شرکت آب منطقه ای، جهاد کشاورزی و فرمانداری جمع آوری خواهد شد و اگر نیاز باشد ما نیز کمک خواهیم کرد.
   وی اضافه کرد: یکی از موضوعاتی که می تواند بر رفع مشکل موتور تلمبه ها تاثیر بسیار زیادی داشته باشد، تصفیه خانه «سپتاژ» است که به صورت جدی پیگیر احداث و بهره برداری از آن هستیم که امیدواریم برای اینکار نهادهای حاکمیتی نیز کنار ما قرار بگیرند .
   شهردار مشهد تصریح کرد: زمانی که مدیریت شهری پذیرفته است که با سرمایه گذاری چند هزار میلیارد تومانی، تصفیه خانه هایی را برای رفع مشکل فاضلاب رها شده احداث کند، نیازمند حمایت نهادهای حاکمیتی از مدیریت شهری هستیم.
   کلائی گفت: در مجموع برای میان مدت برای ساماندهی کشف رود در محدوده انتهای طبرسی شمالی مبلغ هزار میلیارد تومان و برای ایجاد زیرساخت ها مبلغ 400 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.
   وی با بیان اینکه در حوزه احداث تصفیه خانه سپتاژ وظیفه ای نداشتیم و به دلیل مدیریت واحد وارد به این پروژه ورود پیدا کرده ایم، خاطرنشان کرد: برای احداث واحد تصفیه خانه «سپتاژ» تنها 15 میلیارد تومان اعتبار دولتی در نظر گرفته شده است، که حدود 50 تا 60 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز دیگر را تامین خواهیم کرد.
   شهردار مشهد خاطرنشان کرد: برای احداث این تصفیه خانه، مناقصه برگزار و پیمانکار انتخاب شده است و در حال حاضر کار اجرای این تصفیه خانه آغاز شده و کار به سرعت ادامه خواهد یافت تا در زمانبندی یکساله بتوانیم آن را به بهره برداری برسانیم.
   مجید خبیری
    

   تعداد بازدید: 364
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .