•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 160
   کد: 205150
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
   رئیس گروه شهر خلاق شهرداری مشهد خبرداد؛

   کسب برند «مشهد، شهر دوستدار آب»

   رئیس گروه شهر خلاق شهرداری مشهد گفت: شهر دوستدار آب پروژه ‌ای از مجموعه طرح ‌های سازمان یونسکو بوده که توسط باشگاه آب و فاضلاب کمیسیون ملی یونسکو-ایران پیگیری می ‌شود.
   کسب برند «مشهد، شهر دوستدار آب»

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمد صفریان با اشاره به تدوین و تصویب شاخص‌ ها و استاندارهای شهرهای دوستدار آب توسط کمیسیون ملی یونسکو- ایران، اظهار کرد: پس از نهایی شدن شهر دوستدار آب و تصویب آن در کمیسیون ملی یونسکو- ایران این طرح به سازمان جهانی یونسکو پیشنهاد شد و پس از بررسی در کمیته آب‌ شناسی یونسکو (IHP) و کمیته جهانی آب شناسی مورد استقبال و پذیرش این کمیته قرار گرفته است.
   وی افزود: با موافقت کمیته آب‌ شناسی یونسکو نسبت به طرح شهر دوستدار آب، ایران به‌ عنوان پایلوت اولیه توسط این کمیته انتخاب شد.
   رئیس گروه شهر خلاق شهرداری مشهد بیان کرد: کمیته آب‌ شناسی در نظر دارد تا در سال 2021 میلادی این طرح را به ‌عنوان طرحی جهانی معرفی کند و در دیگر کشورها اجرا کند. اکنون کمیسیون ملی یونسکو- ایران پس از بررسی چند شهر از جمله مشهد و اصفهان، شهر مشهد را پس از کسب امتیاز بالا به عنوان اولین شهر دوستدار آب انتخاب کرد.
   صفریان خاطرنشان کرد: شهر مشهد سعی دارد طی دو سال آینده یعنی تا سال ۲۰۲۱ فعالیت های خود را ارتقا داده تا ضمن ارتقا استاندارهای شهرهای دوستدار اب به عنوان عضو این شبکه باقی بماند.
    

   تعداد بازدید: 160
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .