•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 181
   کد: 205452
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳
   با هدف اطلاع‌رسانی بهتر به مسافران و شهروندان انجام شد؛

   بهره‌برداری از نسل جدید تابلوهای هوشمند ایستگاه‌های اتوبوس

   با هدف اطلاع‌رسانی بهتر به شهروندان و مسافران در جهت استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی درون‌شهری، نسل جدید تابلوهای هوشمند ایستگاه‌های اتوبوس به بهره‌برداری می‌رسد.
    بهره‌برداری از نسل جدید تابلوهای هوشمند ایستگاه‌های اتوبوس

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، پیش از این در راستای هوشمند سازی ناوگان اتوبوسرانی و به منظور ایجاد امکان مشاهده زمان انتظار برای مسافران داخل ایستگاه، تابلوهای اطلاع‌رسانی به مسافران با همکاری سازمان اتوبوسرانی در ایستگاه‌های اتوبوس پیش‌بینی و نصب شده بود که در حال حاضر، طراحی نسل جدید این تابلوها با طراحی هوشمندتر، زیباتر و امکانات بیشتر در دست اقدام است و به زودی به اجرا درخواهد آمد.
   بر اساس این گزارش، در ماه‌های اخیر با توجه به سرقت اجزای داخلی تعداد زیادی از این تابلوها، سازمان فاوا شهرداری مشهد به منظور صیانت از اموال عمومی شهروندان، اقدام به جمع‌آوری 147 تابلوی راهنمای ایستگاه‌های اتوبوس از سطح شهر کرده است و تعدادی از تابلوهای جایگزین با امکانات بیشتر و نیز تغییراتی به منظور جلوگیری از سرقت، به زودی نصب خواهد شد.
   تابلوهای قبلی با شکستن شیشه قاب آن قابل سرقت بود که با ایجاد تغییراتی در طراحی و ایمن‌سازی آن، ضریب امنیت آن ها افزایش می‌یابد، با نصب این تابلوها در ایستگاه‌های اتوبوس، شهروندان می‌توانند از زمان تقریبی رسیدن اتوبوس‌ها آگاه و بر مبنای آن برنامه‌ریزی کنند.
   همچنین نسل جدیدی از تابلوهای هوشمند ایستگاه‌های اتوبوس در حال طراحی است که علاوه بر ارتقای سطح بصری و ارتقای جنبه‌های ظاهری، هوشمندتر و تعاملی‌تر خواهد بود. این نسل از تابلوها، قابلیت اعلام اطلاعات زمان‌بندی حرکت اتوبوس‌ها به صورت صوتی را نیز داراست که برای نابینایان بسیار مفید خواهد بود.
   شایان ذکر است؛ علاوه بر تابلوهای اطلاع‌رسان داخل ایستگاه‌ها، شهروندان می‌توانند به منظور آگاهی از زمان رسیدن اتوبوس‌ها و حتی دنبال کردن مسیر حرکت اتوبوس‌های فعال هر خط، از نرم‌افزار موبایلی نقشه همراه مشهد نیز بهره گیرند.
    

   تعداد بازدید: 181
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .