•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 223
   کد: 205958
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲
   معاون شهرسازی و معماری مشهد خبرداد؛

   تخصیص تسهیلات بانکی برای سه خانه تاریخی مشهد

   معاون شهرسازی و معماری مشهد از تخصیص تسهیلات بانکی، برای سه خانه تاریخی ( شالچی در محله جنت، نوریان در کوچه آیت  الله خامنه ای محله سرشور و الفتی در محله جنت) خبرداد.
   تخصیص تسهیلات بانکی برای سه خانه تاریخی مشهد

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا حسین نژاد با بیان این مطلب، اظهار کرد: در دوره پنجم مدیریت شهری یکی از اهداف مهم شورای اسلامی شهر و شهرداری مشهد، احیا بافت های فرسوده و نوسازی آن است که این امر مهم با ایجاد سازمان بازآفرینی در شهر به راحتی ممکن خواهد بود.
   وی افزود: در همین راستا کمیته بازآفرینی بافت ها و ابنیه تاریخی شهر مشهد براساس مصوبه شورای اسلامی شهر مشهد و با دستور شهردار مشهد تشکیل و تفویض اختیار آن به معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد واگذار شده است.
   معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد بیان کرد: در حال حاضر رسیدگی به محلات سرشور و جنت یکی از اولویت های ما بوده و در اولین جلسه کمیته بازآفرینی بافت ها و ابنیه به این مهم پرداخته شده است.
   حسین نژاد تاکید کرد: همچنین در جلسه اخیر این کمیته موضوع پنج اثر تاریخی و دارای ارزش ثبتی این  محلات بررسی شد و در نهایت فرآیند احیای سه خانه تاریخی شالچی در محله جنت، نوریان در کوچه آیت  الله خامنه ای (محله سرشور) و الفتی در محله جنت به تأیید و تصویب این کمیته رسید.
   وی تاکید کرد: براین اساس قرار است این  سه خانه تاریخی با حفظ کاربری مسکونی از تسهیلات بانکی برای احیا استفاده کنند. همچنین در خصوص دو خانه تاریخی مقبل السلطنه در محله سراب و آب انبار تشکری در محله سرشور در جلسه بعدی کمیته مذکور مورد بررسی قرار می گیرد.
   معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: گفتنی است که رسیدگی به بافت ها و ابنیه های تاریخی با کمک شهرداران مناطق و دفاتر تسهیل گری هر منطقه به راحتی تسهیل خواهد شد و ما در این راستا نیازمند حمایت همه جانبه شهرداران مناطق، سازمان بازآفرینی و شورای اسلامی شهر مشهد خواهیم بود.

   غزاله شهیدی

    

   تعداد بازدید: 223
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .