•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 210
   کد: 206617
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
   مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری مشهد خبر داد؛

   اجرای فاز اول نصب رمزینه پاسخ سریع ( Q.R Code) بر مزار شهدا بهشت رضا (ع)

   مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری مشهد از اجرای فاز اول نصب رمزینه پاسخ سریع Q.R Code بر مزار شهدا بهشت رضا(ع) خبرداد.
   اجرای فاز اول نصب رمزینه پاسخ سریع ( Q.R Code) بر مزار شهدا بهشت رضا (ع)

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد حجت الاسلام و المسلمین حسین مهدوی دامغانی بابیان این مطلب، اظهار کرد: در راستای دستیابی به آرامستان هوشمند، رمزینه ( Q.R Code ) در فاز اول، بر روی قبور مطهر بیش از ۲۰۰ شهید در آرامستان بهشت رضا (ع) نصب می شود.
   وی با اشاره به لزوم استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، افزود: راه اندازی رمزینه شهدا، یکی دیگر از گام های سازمان فردوس ها در راستای تکریم مقام شهدا و دستیابی به آرامستان هوشمند است.
   مدیرعامل سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری مشهد بیان کرد: شهروندان با اسکن این رمزینه ها با تلفن همراه می تواند به اطلاعات شهید دسترسی داشته باشند.
   دامغانی تاکید کرد: زندگینامه و وصیت نامه شهدا گنجینه ای از درس ها و آموزش ها است که برای جوانان و نوجوانان سرشار از آموزه های معرفتی و انقلابی و برای افرادی که دوران دفاع مقدس را درک کرده اند خاطره انگیز است.
   وی در خصوص رمزینه شهدا، ادامه داد: طی تفاهم نامه ای که با بنیاد شهید منعقد شد، اطلاعات شهدا شامل تصاویر، زندگی نامه، وصیت نامه شهدا و حتی سخنان شهید به سازمان فردوس ها منتقل و دسته بندی شده و پس از بارگزاری در سامانه جامع آرامستان ها با همکاری سازمان فناوری اطلاعات شهرداری مشهد، از طریق پرتال شهرداری بارگذاری شده و با استفاده از فناوری کیو آر کد بر روی قبور مطهر بیش از ۲۰۰ شهید گرانقدر نصب می شود و در مراحل بعدی در صورت لزوم اطلاعات بیشتری افزوده خواهد شد.
   مدیرعامل سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری مشهد تصریح کرد: این اقدام شهرداری مشهد در راستای رویکرد شهر هوشمند بوده و اجرای این طرح می تواند در ترغیب زیارت گلزار مطهر شهدا توسط آحاد مردم بسیار موثر بوده و به شناخت بهتر شهدا گرانقدر کمک کند.

    

   تعداد بازدید: 210
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 1
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .