•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 244
   کد: 116816
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۱۰/۲۲
   عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد مقدس تصریح کرد:

   ایجاد درآمدهای پایدار برای شهر با افزایش مشارکت مردمی و استفاده از نیروهای خلاق جوان

   نتایج در چند سال گذشته نشان‌‎دهنده این است که نباید به دولت وابسته بود زیرا دولت هم مشکلات خاص خود را دارد.
   ایجاد درآمدهای پایدار برای شهر با افزایش مشارکت مردمی و استفاده از نیروهای خلاق جوان

   عضو شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: بهترین راه برای درآمد شهرداری، ایجاد درآمد پایدار از طریق افزایش مشارکت‌های مردمی با استفاده از نیروهای جوان خلاق است .
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، حسن پژمان اظهار کرد: طبق قانون 29 آیین‌نامه مالی، درآمدهای شهرداری به 6 طبقه تقسیم می‌شود که شامل درآمد ناشی از عوارض عمومی، درآمدهای ناشی از عوارض اقتصادی، بهای خدمات، کمک‌های دولتی، درآمد وجوه اموال، هدایا و کمک‌های اشخاص و موسسات خصوصی است.
   وی با بیان اینکه درآمد در شهرداری به دو قسمت پایدار و ناپایدار تقسیم می‌شود، تصریح کرد: از درآمد‌های کنونی شهرداری ۷۰ درصد آن ناپایدار و مابقی آن پایدار است و بیشتر درآمدهای این سازمان در گذشته متعلق به ساختمان، آن هم بیشتر به جرایم ساختمانی متکی بوده است.
   عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد، خاطرنشان کرد: با توجه به رکود صنعت ساختمان، شهرداری باید در راستای افزایش درآمدهای پایدار شهری مانند عوارض و جذب سرمایه‌های خرد اقدام کند.
   وی اضافه کرد: یکی از راه‌های تامین هزینه پایدار شهرداری ایجاد راهکارهای خلاقانه است. با ایجاد طرح‌های نو و جدید می‌توان هزینه‌های اجرایی شهر را به طور غیر مستقیم از شهروندان تامین کرد.
   وی ادامه داد: ما باید از نیروهای خلاق و کارآفرین در مجموعه شهرداری استفاده کنیم تا این نیروها با رویکرد خلاقانه و ایده‌های جدید و نو به درآمد‌های پایدار شهرداری کمک کند.
   پژمان در ادامه اظهار کرد: نتایج در چند سال گذشته نشان‌‎دهنده این است که نباید به دولت وابسته بود زیرا دولت هم مشکلات خاص خود را دارد.
   عضو شورای شهر مشهد در پایان یادآور شد: همه این موارد نیاز به کسب درآمد پایدار و... متکی به افزایش مشارکت شهروندان است و با افزایش این مشارکت‌ها، شهرداری می‌تواند به موقع پروژه‌های شهری خود را پیش ببرد.‎

    

   تعداد بازدید: 244
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .