•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 367
   کد: 116869
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۱۰/۲۲
   رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر کرج:

   آلودگی هوا هنوز برای مردم و مسؤولان به دغدغه‌ جدی تبدیل نشده است

   به طور قطع اگر مردم از امکانات حمل و نقل عمومی مناسب مانند مترو، اتوبوس و تاکسی بهره‌مند باشند، دیگر برای کارهای روزمره در سطح شهرها از خودروی شخصی استفاده نخواهند کرد.
   آلودگی هوا هنوز برای مردم و مسؤولان به دغدغه‌ جدی تبدیل نشده است

   رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر کرج گفت: متاسفانه با وجود آسیب‌های جدی آلودگی هوا بر سلامت جامعه، هنوز برای مردم و مسؤولان به دغدغه‌ای جدی تبدیل نشده است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمدصادق باغستانی اظهار کرد: در سال‌های اخیر به دلایل مختلف که بخش مهمی از آنها دلایل انسانی است، شاهد افزایش آلودگی‌های جوی در کشور هستیم.
   وی افزود: متاسفانه انسان‌ها در سال‌های اخیر به موضوع حفاظت از محیط زیست بی‌توجهی‌های زیادی داشته‌اند که نتیجه آن از بین رفتن فضاهای سبز، جنگل‌ها و افزایش بیابان‌ها و همچنین افزایش کارخانه‌ها و صنایع و خودروهای آلاینده و به دنبال آن افزایش آلودگی است.
   نماینده مردم کرج در شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: افزایش آلاینده‌های جوی آسیب‌های بسیار زیادی به مردم وارد کرده و یکی از دلایل اصلی افزایش سکته‌های قلبی و مغزی و... همین آلودگی هوا است.
   باغستانی افزود: این موضوع را کارشناسان و پزشکان و افراد متخصص با کارهای تحقیقی و علمی اثبات کرده‌اند که افزایش بیماری‌ها جسمی و روحی و افزایش مرگ و میرها رابطه مستقیم با آلودگی هوا دارد.
   وی بیان کرد: با این وجود متاسفانه تاکنون معضل آلودگی‌ هوا برای مردم و مسئولان ما تبدیل به یک دغدغه جدی نشده و به همین دلیل ما این معضل را که هزینه‌های سنگینی به کشور و مردم وارد می‌کند را جدی نمی‌گیریم.
   رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر کرج افزود: این در حالی است که با اقدامات پیشگیرانه و داشتن برنامه‌ای منسجم و علمی، می‌توانیم آلودگی‌ها را کاهش داده و با خسارات ناشی از آن مقابله کنیم.
   باغستانی یکی از اصلی‌ترین دلایل افزایش آلودگی‌ها را از بین رفتن فضاهای سبز، باغات و جنگل‌ها و به جای آن احداث ساختمان‌های سربه فلک کشیده دانست و گفت: اگر در دهه‌های گذشته با تخریب باغات و جنگل‌ها و فضاهای سبز مقابله می‌کردیم، امروز به این وضعیت دچار نمی‌شدیم.
   وی در بخش دیگری از سخنان خود استفاده بیش از حد و غیر استاندارد از وسایل نقلیه عمومی در کلانشهرها از جمله کرج اشاره کرد و اظهار داشت: بارها از رسانه‌ها و از طرف مسؤولان به مردم پیشنهاد شده است که به جای استفاده از خودروهای شخصی از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند.
   رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر کرج افزود: این در حالی است که ما زیرساخت‌های لازم در حوزه حمل و نقل عمومی را نداریم و به عنوان نمونه در کرج سال‌ها است که طرح احداث مترو با مشکل روبه‌رو شده و تکمیل نمی‌شود.
   باغستانی گفت: در حوزه مقابله با آلودگی هوا باید از شعار دادن به صورت جدی پرهیز کرده و در عمل به مقابله بپردازیم که یکی از راهکارهای اصلی و ضروری امروز، افزایش امکانات حمل و نقل عمومی و به ویژه احداث مترو در کرج است.
   وی در پایان تصریح کرد: به طور قطع اگر مردم از امکانات حمل و نقل عمومی مناسب مانند مترو، اتوبوس و تاکسی بهره‌مند باشند، دیگر برای کارهای روزمره در سطح شهرها از خودروی شخصی استفاده نخواهند کرد.
   منبع: فارس

    

   تعداد بازدید: 367
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .