•  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 303
   کد: 116879
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۱۰/۲۲
   با پارلمان شهری مشهد مقدس (63)؛

   پیگیری مصوبه قرارداد مشارکت اجرای پروژه اراضی رسول‌زادگان

   پروژه اراضی رسول‌زادگان تنهای یکی از صدها پروژه شهرداری مشهد در مناطق کم‌برخوردار بوده که قطعاً پروژه‌های دیگر با همت بیشتر ادامه می‌یابد.
   پیگیری مصوبه قرارداد مشارکت اجرای پروژه اراضی رسول‌زادگان

   با پارلمان شهری مشهد مقدس (63)؛
   پیگیری مصوبه قرارداد مشارکت اجرای پروژه اراضی رسول‌زادگان
   در این گزارش به آخرین وضعیت مصوبه قرارداد مشارکت اجرای پروژه اراضی رسول‌زادگان پرداخته می‌شود.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، شهرداری مشهد در راستای تحقق اهداف توسعه شهری و ایجاد منابع درآمدی پایدار با استفاده از توان، سرمایه و مشارکت بخش خصوصی به دنبال ایجاد پروژه‌های مشارکتی است که علاوه بر توسعه هرچه بیشتر کلان‌شهر مشهد شاهد افزایش سرمایه‌گذاری در شهر و همچنین افزایش درآمدهای شهرداری خواهیم بود.
   پروژه مشارکتی اراضی رسول‌زادگان واقع در پنجتن 45 و 47، یکی از این پروژه‌ها است که در منطقه‌ کم‌برخوردار شهری مشهد در نظر گرفته شد تا شاهد توسعه بیبشتر مناطق کم برخوردار مشهد باشیم.
   ایجاد پروژه‌های مسکونی در مناطق کم‌برخوردار سبب ایجاد بافت جدید شهری و نوسازی بافت‌های فرسوده این مناطق می‌شود و این مهم می‌تواند در منظر شهری و در شرایط بحرانی مانند زلزله نیز تأثیرات مهم داشته باشد.
   اما شورای چهارم و مدیریت شهری بر اساس دیدگاه والای خود مبنی بر توسعه مناطق حاشیه شهر مشهد پروژه مشارکت اراضی رسول‌زادگان را به تصویب رساندند که اصل این مصوبه به‌قرار زیر است:
   ماده‌واحده: به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می‌شود در صورت اخذ مصوبه کمیسیون ماده 5 مشهد، پروژه مشارکتی اراضی رسول‌زادگان را با مشارکت آقایان محمدرضا حیدری و امیر مهریزی در زمینی به مساحت 17 هزار و 653 مترمربع واقع در پنجتن 45 و 47، با مساحت کل زیربنای 59 هزار و 910 مترمربع و مبلغ کل سرمایه‌گذاری معادل 620 میلیارد و 282 میلیون و 590 هزار ریال بر اساس قرارداد مشارکت و به شرح جداول و مدارک پیوست (مهرشده از سوی شورای اسلامی شهر) اجرا نماید.

   تبصره یک: سهم شهرداری در این پروژه مشارکتی معادل 20.04 درصد و سهم سرمایه‌گذار معادل 96.79 درصد از ارزش کل پروژه تعیین می‌شود. بدیهی است تقسیم منافع (عرصه و اعیان پروژه یادشده) نیز بر همین مبنا صورت می‌گیرد.
   تبصره 2: مشخصات فنی پروژه (با توجه به قیمت ساخت) حداکثر در مدت یک ماه پس از ابلاغ قرارداد به سرمایه‌گذار، برای تایید به کمیسیون امور فنی،‌ عمرانی و طرح‌ریزی شهری شورای اسلامی شهر مشهد مقدس ارائه شود.
   تبصره 3: شهرداری باید پیوست فرهنگی و اجتماعی پروژه را حداکثر تا زمان تصویب کمیسیون ماده 5 مشهد، به شورای اسلامی شهر ارائه نماید. در صورت لزوم باید به میزان لازم برای ایجاد فضای فرهنگی مذهبی مناسب این پروژه، از سهم شهرداری مشهد مقدس کاسته شود و به فضای فرهنگی مذهبی اختصاص یابد.
   برای پیگیری از آخرین وضعیت قرارداد مشارکت اجرای پروژه اراضی رسول‌زادگان مصاحبه‌ای با هادی محمدی‌مقدم، مدیریت مشارکت‌های کلان اقتصادی شهرداری مشهد ترتیب دادیم که وی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، اظهار کرد: متأسفانه این زمین با وجود معارضی که پیدا کرده، عملاً نمی‌توانیم ورودی داشته باشیم و این پروژه عملاً لغو شده است.
   اما در این ارتباط علی‌اصغر نخعی‌راد، رییس کمیسیون امور اقتصادی‏، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد نیز با تایید این خبر بیان کرد: متأسفانه این زمین معارضانی پیدا کرده و عملاً این پروژه و مصوبه آن لغو شده است.
   بر اساس این گزارش، متأسفانه این مصوبه و پروژه شهری که می‌توانست سبب توسعه بیشتر مناطق کم برخوردار شهر مشهد شود به دلیل معارضاتی که داشته عملاً لغو شده و این پروژه در منطقه مدنظر اجرا نمی‌شود اما پروژه اراضی رسول‌زادگان تنهای یکی از صدها پروژه شهرداری مشهد در مناطق کم‌برخوردار بوده که قطعاً پروژه‌های دیگر با همت بیشتر ادامه می‌یابد.
   سید زُهیر موسوی

    

   تعداد بازدید: 303
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .