•  
   منبع خبر : 1001
   تعداد بازدید: 518
   کد: 116963
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۱۰/۲۳
   مدیر برنامه و بودجه شهرداری مشهد خبر داد:

   اجرای 147 پروژه نوآورانه مبتنی بر نیازهای شهری توسط شهرداری

   مجموع این اقدامات باعث شد، علی‌رغم رکود شدید اقتصادی در کشور، هیچ پروژه‌ای در شهر مشهد روی زمین نماند و شهرداری مشهد با توان هرچه بیشتر فعالیت‌های خود را اجرایی کند.
   اجرای 147 پروژه نوآورانه مبتنی بر نیازهای شهری توسط شهرداری

   مدیر برنامه و بودجه شهرداری مشهد با اشاره به گستره فعالیت قرارگاه اقتصاد مقاومتی برای رصد رویکردها، گفت: به همین منظور، در ۶ حوزه و معاونت شهرداری مشهد، برنامه‌ریزی‌های لازم برای این منظور صورت پذیرفته که مایه خیر و برکات زیادی نیز شده است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، جمال حسن بارانی در تشریح فعالیت بخش‌های مختلف این مجموعه برای اجرایی شدن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: امسال، از ٢۴ بند سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی، ١۶ بند را به عنوان بندهای تکلیفی انتخاب و فعالیت‌هایمان را بر پایه آن استوار کرده‌ایم.
   وی در خصوص اقدامات صورت‌پذیرفته از سوی معاونت برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری مشهد متذکر شد: با همکاری مراکز رشد پارک علم و فناوری خراسان، ١۴٧ پروژه نوآورانه مبتنی بر نیازهای شهری در حال انجام است که نیاز فعلی به کالاهای خارجی را مرتفع خواهد ساخت.
   دبیر قرارگاه اقتصاد مقاومتی شهرداری مشهد ادامه داد: تمرکز ویژه روی بودجه‌ریزی عملیاتی، و اعمال هوشمندسازی در بخش‌های مختلف شهری و به حداکثر رساندن استفاده از سامانه حمل و نقل عمومی از دیگر مواردی بوده که در این حوزه صورت پذیرفته است.
   وی با تأکید بر این‌که استعلام الکترونیکی ساختمان به جای استفاده از سامانه شهرسازی ملاک عمل قرار گرفته است، ابراز کرد: نظام کنترل پروژه و عملکرد و همچنین نظام جامع امور تأمین‌کنندگان نیز در همین راستا مورد توجه قرار گرفته شده است.
   دبیر قرارگاه اقتصاد مقاومتی شهرداری مشهد در زمینه فعالیت‌های معاونت خدمات و محیط‌زیست شهری شهرداری، در خصوص اجرایی شدن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بیان کرد: افزایش سرانه فضای سبز شهری از جمله مهم‌ترین کارهای این حوزه بوده، به طوری که در حالت عادی در سال جاری تنها ٢٠۵ هکتار باید اجرایی می‌شد که این میزان به ٢١۴ هکتار افزایش یافته است.
   بارانی اذعان کرد: کاشت گونه‌های بومی و سازگار گل و گیاه داخل استان، تولید ۶ میلیون مترمکعب آب موردنیاز برای فضای سبز شهر از محل ١٣ تصفیه‌خانه لوکال، ایجاد ١٠ روزبازار و شب‌بازار برای مشاغل خرد، حذف و جمع‌آوری تمامی کالاهای خارجی از سطح فروشگاه‌های شهرداری، برگزاری نمایشگاه «خانواده ایرانی، خانه ایرانی» با رویکرد ترویج کالاهای باکیفیت داخلی، راه‌اندازی 8 بازار ارزاق عمومی و میوه و تره‌بار با مشارکت بخش خصوصی، افزایش ۴٧٠٠ مترمربع به فضای بازارهای شهرداری و همچنین ایجاد مراکز مناسب برای مشاغل مزاحم شهری از جمله مهم‌ترین اقدامات صورت‌گرفته از سوی این معاونت در جهت توجه به موضوع اقتصاد مقاومتی است.
   وی همچنین، با اشاره به فعالیت‌های معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری در این زمینه، گفت: در همین راستا اقدامات ارزنده‌ای نظیر هوشمندسازی ١٣۶ ایستگاه اتوبوس، ورود ٢۵٠ دستگاه اتوبوس جدید، استفاده از تجهیزات و تولیدات داخلی در قطار شهری مشهد، مونتاژ واگن‌های خط ٢ قطار شهری در تهران، استفاده از جدیدترین سامانه‌های مدیریت پروژه در جهت کاهش هزینه‌های عمرانی خط ٢ و ٣ قطار شهری و نوسازی بیش از ٣۵٠٠ تاکسی که ١۶١٩ دستگاه آن نیز تحویل داده شده در زمره فعالیت‌های این حوزه بوده است.
   مدیر برنامه و بودجه شهرداری مشهد، تهیه ۵٠ بسته و فرصت سرمایه‌گذاری را از اقدامات مهم معاونت سرمایه‌گذاری دانست و بیان کرد: ١۴ مورد از این بسته‌ها به تصویب شورای اسلامی شهر مشهد نیز رسیده است.
   بارانی با اشاره به تلاش ویژه‌ای که در حوزه ساخت زائرسراهای ارزان‌قیمت صورت پذیرفته است، اعلام کرد: راه‌اندازی بانک املاک و مستغلات و همچنین تالار مبادلات، برای شفافیت و جلوگیری از رانت اطلاعاتی برخی از افراد، یکی از بزرگ‌ترین کارهای صورت‌گرفته در این حوزه بوده است.
   دبیر قرارگاه اقتصاد مقاومتی شهرداری مشهد یادآور شد: معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد نیز با ٣ رویکرد فرهنگ‌سازی، افزایش سهم مشارکت شوراهای اجتماعی محلات با اختصاص ۵ درصد از بودجه عمرانی سال آینده به پیشنهادهای عمرانی اعضای این شوراها و همچنین استفاده از ظرفیت‌های مردمی برای نیازهای فرهنگی اقدامات خوبی در این زمینه انجام داده است.
   وی ابراز کرد: در حوزه معاونت‌های مالی و اداری و فنی و عمران نیز اقداماتی، از جمله تمرکز بر درآمدهای پایدار، بهینه‌سازی مصرف انرژی در فضاهای شهری، تأکید بر استفاده از مصالح بومی در ساخت‌وسازها، اصلاح پوشش آسفالت‌ها و ایجاد سامانه متمرکز حفاری در این باره انجام شده است.
   بارانی خاطرنشان کرد: مجموع این اقدامات باعث شد، علی‌رغم رکود شدید اقتصادی در کشور، هیچ پروژه‌ای در شهر مشهد روی زمین نماند و شهرداری مشهد با توان هرچه بیشتر فعالیت‌های خود را اجرایی کند.

    

   تعداد بازدید: 518
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .