•  
   منبع خبر : 1006
   تعداد بازدید: 540
   کد: 116987
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۱۰/۲۳
   شهردار منطقه ثامن مشهد خبر داد:

   صدور پروانه رایگان به منظور مرمت و بهره‌برداری از آثار فرهنگی و تاریخی منطقه ثامن

   در طراحی ایده‌ها در پروانه‌های صادره، علاوه بر بهسازی، باید توجه داشت که طرح کاربری‌های الحاقی در راستای معماری اسلامی و ایرانی باشد.
   صدور پروانه رایگان به منظور مرمت و بهره‌برداری از آثار فرهنگی و تاریخی منطقه ثامن

   شهردار منطقه ثامن مشهد از صدور پروانه رایگان به منظور مرمت و بهره‌برداری از آثار فرهنگی و تاریخی سطح منطقه و بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌‎رسانی شهرداری مشهد، محمود عیدی با اشاره به مصوبه اخیر شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در خصوص صدور پروانه رایگان به منظور آثار فرهنگی و تاریخی در محدوده بافت پیرامون حرم مطهر رضوی، اظهار کرد: طبق این مصوبه به شهرداری مشهد اجازه داده می‌شود که به منظور حفظ، احیاء و مرمت آثار تاریخی و تشویق متقاضیان اعم از حقوقی، حقیقی و بخش خصوصی و عمومی، نسبت به صدور پروانه رایگان در حد تعمیرات و بهره‌برداری از این آثار با هر نوع کاربری مورد تایید کمیته کاربری بخشی در سطح و سطوح زیربنای تثبیت شده اقدام کند و این نوع بهره‌برداری مشمول حقوقات تغییر کاربری و کسری پارکینگ نمی‌شود.
   وی در ادامه به طرح نظرات خود در خصوص این طرح پرداخت و با بیان اینکه نظارت بر اجرا مرمت بناهای تاریخی، جایگاه ویژه در احیا بنا دارد، گفت: از همین رو نظارت طرح توسط کارشناسان صاحب صلاحیت و تایید سازمان‌های ذیربط الزامی است.
   شهردار منطقه ثامن مشهد در ادامه تصریح کرد: با توجه به اینکه الحاق سایر کاربری‌ها به بنا، موجب تغییرات ساختاری در بنا می‌شود، لذا تاکید بر تامین الحاقات با تعیین درجه انتفاع بنا، مطلوب است که خارج از محدوده بلافصل پروژه باشد.
   عیدی افزود: در طراحی ایده‌ها در پروانه‌های صادره، علاوه بر بهسازی، باید توجه داشت که طرح کاربری‌های الحاقی در راستای معماری اسلامی و ایرانی باشد.
    

   کلید واژه ها: منطقه ثامن - آثار تاریخی -
   تعداد بازدید: 540
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .