•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 1960
   کد: 116988
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۱۰/۲۳
   در یکصدو پنجاه و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تصویب شد؛

   تخفیف 34 درصدی شهرداری مشهد به پرداخت‌های نقدی شهروندان / حمایت مدیریت شهری از واحدهای صنفی فروشنده کالاهای ایرانی

   در نهایت با تصویب این لایحه دوفوریتی، به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده شد به مناسبت سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، به کلیه پرداخت‌های نقدی مودیان به جز چک‌های برگشتی، آرای قضایی و کمیسیون ماده 77 از مورخ 25 دی ماه 95 تا پایان وقت اداری روز 24 بهمن ماه سال 94، تخفیف 34 درصدی ارائه نماید.
   تخفیف 34 درصدی شهرداری مشهد به پرداخت‌های نقدی شهروندان / حمایت مدیریت شهری از واحدهای صنفی فروشنده کالاهای ایرانی

   یکصد و پنجاه و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با ارائه تخفیف 34 درصدی به پرداخت‌های نقدی شهروندان به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر موافقت کرد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، یکصدو و پنجاه و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر با بررسی لایحه دوفوریتی شهرداری در خصوص ارائه تخفیف به پرداخت‌های نقدی شهروندان همراه بود تا بتواند در کنار کمک به شهروندان برای پرداختی آسان‌تر، رکود موجود در صنعت ساختمان را نیز بکاهد.
   شهردار مشهد مقدس با تسلیت رحلت عالم مجاهد، یار امام و رهبری، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، درباره این لایحه دو فوریتی گفت: به مناسبت ایام‌الله دهه فجر سال گذشته تخفیفی به پرداخت‌های نقدی شهروندان ارائه شد و امسال نیز جامعه در مراجعات به شورا و شهرداری منتظر این تخفیفات است.
   سید صولت مرتضوی افزود: امسال نیز با بررسی‌های کارشناسی صورت گرفته به این نتیجه رسیدیم تا به مناسبت ایام دهه فجر، 30 درصد تخفیف در راستای ایجاد رونق و تحقق اقتصاد مقاومتی برای مردم قائل شویم.
   وی خاطرنشان کرد: با ارائه این تخفیف، سرمایه‌گذاران جدید و بهتری برای شهر جذب خواهد شد که این مهم به خارج شدن از رکود موجود کمک می‌کند.
   وی در مورد دو فوریت این لایحه نیز گفت: برای اینکه دغدغه برای مردم و درآمدهای شهرداری حل شود لذا لایحه دو فوریتی داده شد تا از شنبه اجرایی شود.
   معاون اداری و مالی شهرداری مشهد مقدس نیز در این مورد عنوان کرد: تخفیفات نقدی شهرداری مشهد مقدس چند سالی است که به طور ثابت در حال اجراست که برای نیمه اول سال، 20 درصد و نیمه دوم نیز 15 درصد بوده است.
   محمد آذری با اشاره به اینکه تخفیفات شهرداری در کل طول سال فعلا 24 درصد بوده و تخفیفات قبلی منتفی شده است، بیان کرد: در مناسبت‌های خاص تخفیفات شهرداری مشهد تغییر می‌کند که یکی از این مناسبت‌ها دهه فجر می‌باشد. تخفیفات پیشنهادی به علی‌الحساب‌ها نیز تعلق می‌گیرد.
   در ادامه این جلسه، پیشنهاد براتعلی خاکپور، رییس کمیسیون امور فنی، عمرانی و طرح‌ریزی شهری شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در راستای افزایش تخفیفات به 34 درصد و افزایش زمان اجرا تا 24 بهمن ماه نیز به رای گذاشته شد که تصویب شد.
   حسن پژمان، دیگر عضو شورای اسلامی شهر مشهد مقدس نیز در تذکری خاطرنشان کرد: تغییر زیاد تخفیفات در طول سال باعث ایجاد نوسانات درآمدی می‌شود که شهرداری باید از آن پرهیز کند.
   در نهایت با تصویب این لایحه دوفوریتی، به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده شد به مناسبت سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، به کلیه پرداخت‌های نقدی مودیان به جز چک‌های برگشتی، آرای قضایی و کمیسیون ماده 77 از مورخ 25 دی ماه 95 تا پایان وقت اداری روز 24 بهمن ماه سال 94، تخفیف 34 درصدی ارائه نماید.
   ارائه تسهیلات به فروشندگان کالاهای ایرانی
   یکی دیگر از مصوبات این جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس به بررسی طرح تعدادی از اعضا در مورد ارائه تسهیلات به واحدهای صنفی عرضه‌کننده کالاهای داخلی اختصاص یافت.
   محمد آذری، معاون اداری و مالی شهرداری مشهد مقدس در این خصوص اظهار کرد: اصل موضوع قابل دفاع است اما دغدغه‌هایی از جمله بار مالی برای اجرا وجود دارد که باید برطرف شود.
   وی افزود: اجرای این طرح جبهه کار جدیدی ایجاد خواهد کرد که با تدوین آیین‌نامه اجرایی، این دغدغه‌ها رفع می‌شود.
   وی تصریح کرد: 140 واحد صنفی در مشهد عوارض پرداخت می‌کنند که در سال گذشته تنها 8 میلیارد تومان به عنوان عوارض کسب و پیشه به شهرداری پرداخت کرده‌اند و پرداختی اصناف برای بهره‌برداری موقت نیز تنها 5 میلیارد تومان بوده است لذا اجرای این طرح بار مالی چندانی متوجه شهرداری نخواهد ساخت.
   انسیه غفوری شعرباف، عضو شورای اسلامی شهر مشهد مقدس نیز خاطرنشان کرد: در جهت تقویت اقتصاد مقاومتی باید تلاش کنیم. من معتقدم که نظارت دقیق در این موضوع همانند بسیاری از فعالیت‌های دیگر به صورت کامل ممکن نیست.
   وی عنوان کرد: باید زمینه‌ای ایجاد کنیم تا فروشندگان مشتری را به خرید کالای ایرانی ترغیب نمایند. اگر فروشنده بر خلاف تعهد خود کالای خارجی بفروشد تمام تخفیفات این مصوبه بر می‌گردد.
   با تصویب این طرح شهرداری مشهد مقدس موظف شد نسبت به اعطای تخفیف به واحدهای صنفی که تنها مبادرت به عرضه کالاهای تولید داخل نمایند اقدام نماید.
   در ادامه نیز با تصویب نظریه کمیسیون فرهنگی، مقرر شد شهرداری مشهد تا یک ماه آینده دستورالعمل اجرایی این مصوبه را به شورا ارائه نماید.
   احمد پورمنفردی

   تعداد بازدید: 1960
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 1
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .