•  
   منبع خبر : 1001
   تعداد بازدید: 210
   کد: 120044
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۱۱/۲۹
   دبیر انجمن علمی طبیعت‌گردی ایران:

   مشهد به عنوان پایلوت گردشگری آسان معرفی شد

   هدف از برگزاری این گفتمان ارائه نقطه نظراتی در حوزه طبیعت‌گردی به معنای گردشگری آسان و گردشگری برای همه و فارغ از مشکلات بوده است.
   مشهد به عنوان پایلوت گردشگری آسان معرفی شد

   دبیر انجمن علمی طبیعت‌گردی ایران گفت: در اولین گفتمان گردشگری آسان به بحث تاسیس نهاد جهانی توریسم اسلامی به عنوان یک فرصت ویژه در چشم‌انداز مشهد ۲۰۱۷ پایتخت فرهنگی جهان اسلام پرداخته شد و مشهد به عنوان پایلوت گردشگری آسان معرفی شد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، فرید جواهرزاده در حاشیه اولین گفتمان گردشگری آسان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای برگزاری سلسله گفتمان‌های گردشگری آسان اولین محور با اکوتوریسم و توسعه پایدار برگزار شد.
   دبیر انجمن علمی طبیعت‌گردی ایران افزود: هدف از برگزاری این گفتمان ارائه نقطه نظراتی در حوزه طبیعت‌گردی به معنای گردشگری آسان و گردشگری برای همه و فارغ از مشکلات بوده است و در گردشگری آسان باید تسهیلات، اقامت، حمل‌ونقل، اوقات فراغت و‌ همه‌چیز مرتبط با این موضوع به شکلی شایسته فراهم باشد.
   جواهرزاده با بیان اینکه این گفتمان در ۴ بخش نمایشگاهی، تخصصی، کارگاهی و همایشی برگزار شد، خاطرنشان کرد: در این گفتمان انتقال تجارب فرانسه را به عنوان مقصد اول گردشگری جهان داشتیم و در بخش پایانی این گفتمان نیز به بحث تاسیس نهاد جهانی توریسم اسلامی به عنوان یک فرصت ویژه در چشم‌انداز مشهد ۲۰۱۷ پایتخت فرهنگی جهان اسلام پرداخته شد و مشهد به عنوان پایلوت گردشگری آسان معرفی شد.
   دبیر علمی اولین گفتمان گردشگری آسان گفت: اولین گفتمان گردشگری آسان با خروجی و اثرپذیری بسیار خوبی همراه بود و در نظرسنجی صورت‌ گرفته رضایت‌مندی بالای ۹۰ درصدی را شاهد بودیم.
   نقش شهرداری مشهد در جذب گردشگران خارجی قابل تحسین است
   قائم مقام موسسه آموزش عالی بینالود با بیان این که نقش شهرداری مشهد در جذب گردشگران خارجی قابل تحسین است، گفت: گردشگری آسان و راحت را حق همه گردشگران می‌دانیم.
   بهزاد علیزاده اظهار داشت: مشهد به واسطه وجود بارگاه منور رضوی همه ساله پذیرای نزدیک به ۳۰ میلیون زائر است و در موسسه آموزش عالی بینالود در حوزه گردشگری آسان برای میهمانان امام رضا(ع) برنامه‌هایی را برگزار کرد و در این راستا از دانش اساتید دانشگاه سوربون فرانسه که کشورشان مقصد اول گردشگری دنیا است استفاده شد.
   وی افزود: سلسله گفتمان‌های گردشگری آسان با هدف فراهم کردن طبیعت‌گردی و توسعه پایدار و سفر آسان دایر شده است و گردشگری آسان و راحت را حق همه گردشگران می‌دانیم.
   قائم مقام موسسه آموزش عالی بینالود ادامه داد: با مشارکت هلدینگ گردشگری کوروش برنامه‌ریزی‌های برگزاری این گفتمان در مدت ۵۰ روز برگزار شد و در جلسات برگزار شده به موضوع گردشگری آسان برای همه گردشگران پرداخته شد.
   علیزاده تصریح کرد: این برنامه با همکاری استانداری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری مشهد، ستاد اجرایی مشهد ۲۰۱۷، هلدینگ گردشگری کوروش، موسسه آموزش عالی بینالود، اتحادیه هتل‌داران، اتحادیه هتل‌آپارتمان‌داران و مهمانپذیران و انجمن دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری برگزار شد و در پایان تفاهم‌نامه همکاری‌ای میان عوامل برگزار کننده با یونیدو منعقد شد.
    

   تعداد بازدید: 210
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .