•  
   منبع خبر : 1001
   تعداد بازدید: 349
   کد: 120047
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۱۱/۲۹
   شهردار مشهد در اولین گفتمان گردشگری آسان:

   زائرسراهای ارزان قیمت به هیچ وجه رقیب هتل‌ها نیستند

   سوءتدبیر در جوامع بشری و مدیریت از مشکلاتی است که باید برطرف شود و ایران به لحظات موقعیت‌ها و فضاهای جغرافیایی، فرهنگی، گردشگری و غیره در فصول مختلف بی‌نظیر است.
   زائرسراهای ارزان قیمت به هیچ وجه رقیب هتل‌ها نیستند

   شهردار مشهد گفت: زائرسراهای ارزان قیمت به هیچ وجه رقیب هتل‌ها نیستند.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، سید صولت مرتضوی در اولین گفتمان گردشگری آسان که به همت شهرداری مشهد در هتل همای شماره یک برگزار شد، اظهار داشت: مشهد ظرفیت‌های توسعه‌ای زیادی دارد که گل سرسبد آن حرم مطهر رضوی است و باید در جهت رشد گردشگری زیارتی و عارفانه تلاش کنیم.
   وی افزود: سوءتدبیر در جوامع بشری و مدیریت از مشکلاتی است که باید برطرف شود و ایران به لحظات موقعیت‌ها و فضاهای جغرافیایی، فرهنگی، گردشگری و غیره در فصول مختلف بی‌نظیر است.
   شهردار مشهد با بیان اینکه علاوه بر گردشگری زیارت، گردشگری سلامت هم می‌تواند مزیت مشهد مقدس باشد، خاطرنشان کرد: متاسفانه قادر نیستیم که ایده‌هایمان را به پدیده تبدیل کنیم و نمونه آن شفایافتگانی هستند که با‌عنایات خاص امام رضا(ع) و مدد الهی شفا گرفته‌اند، اما نتوانسته‌ایم با ابزار هنر به این رویداد مهم بپردازیم.
   مرتضوی با اشاره به اینکه برکات معنوی و اعجاز پربرکت امام رضا(ع) را به ‌خوبی معرفی نکرده‌ایم، تصریح کرد: باید این مزیت بزرگ و پرمعنویت را ایده‌پردازی کنیم و خروجی آن پدیده‌‌ای باشد که موج‌موج جمعیت جهان را به سمت مشهد بکشاند.
   وی تاکید کرد: مزیت دیگر مشهد امنیت کامل این شهر مقدس است و در هیچ‌کجای دنیا چنین امنیتی را شاهد نیستیم و تمام این مزایای مفید و مثبت به برکت وجود بارگاه منور رضوی بوده است.
   شهردار مشهد بیان کرد: امروز ناامنی در کشورهای بزرگ اروپایی به یک اپیدمی مبدل شده است و مردم این کشورها برای امر گردشگری و دید و بازدید خود دغدغه دارند و مزیت بعدی ایران اسلامی کریدور امن است، کریدوری که در دنیا تک است و بخش عمده از رشد صنعت‌هوایی در آسمان ایران بوده است.
   مرتضوی با بیان اینکه اگر می‌خواهیم توسعه گردشگری حول محور زیارت را در مشهد شاهد باشیم باید به بسترها و ظرفیت‌های توسعه‌ای توجه کنیم، تصریح کرد: در ایام خاص سال ۲۷۰ پرواز در روز را به مشهد داریم و حتی ظرفیت ۵۰۰ تا ۶۰۰ پرواز را هم داریم و ایجاد خطوط سریع‌السیر قطار از شهرهای بزرگ به مشهد هم عامل دیگری از رشد آمار گردشگران به این شهر زیارتی بوده است.
   وی تاکید کرد: مشهد از حیث منابع در رتبه سوم کشور است، اما در حیث مصارف جزو رتبه‌های آخر است و بانک‌ها از چنین منابعی حمایت نمی‌کنند، زیرا باید به‌گونه‌ای تدوین و اجرا شود که سوددهی داشته باشد.
   شهردار مشهد گفت: بخشی از محدوده هتل‌های اطراف حرم مطهر رضوی باید مجهز به ‌تجهیزات درمانی باشد و در کنار امام رضا(ع) در کنار امر زیارت به درمان هم بپردازد و ده‌ها هکتار زمین آماده واگذاری در نقاط مختلف شهر به‌ویژه اطراف‌ حرم مطهر رضوی داریم که باید متناسب با نیازها استفاده شود.
   مرتضوی با بیان اینکه شهرداری مشهد آماده هر نوع همکاری‌ای در بحث رشد این شهر مقدس در عرصه‌های مختلف دارد، گفت: شهرداری مشهد با همه سرمایه‌گذاران، کارشناسان، فعالان بخش خصوصی و همه کسانی علاقه‌مند به مشارکت در امر خدمت به زائر امام رضا(ع) به ‌ویژه زائران محروم، کم‌درآمد کم‌بضاعت و بی‌بضاعت دارند همکاری می‌کند.
   مرتضوی بیان کرد: شهرداری مشهد با همکاری استانداری خراسان رضوی و آستان قدس رضوی اقدام به اجرای طرح زیارت اولی‌ها کرده است و در نظر داریم تا ضمن افزایش ماندگاری زائر به موضوعات زیباسازی شهری، رشد فرهنگی، زیارت هدفمند و غیره بپردازیم.
    

   تعداد بازدید: 349
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .