•  
   منبع خبر : 1007
   تعداد بازدید: 158
   کد: 124811
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۲/۰۱
   به همت شهرداری مشهد محقق می‌شود؛

   فراهم شدن زمینه همکاری میان شهرداری‌ مشهد و قازان روسیه در اجلاس شهرداران جهان اسلام

   با توجه به توافق بین ایران و روسیه برای خط اعتباری به منظور گسترش تعاملات بازرگانان دو طرف تلاش ما بر آن است در چارچوب این تفاهم‎نامه بتوانند به صورت ویژه ظرفیت مشخصی را برای خراسان رضوی به منظور تسهیل فعالیت بازرگانان و فعالان اقتصادی استان تعیین کنند.
   فراهم شدن زمینه همکاری میان شهرداری‌ مشهد و قازان روسیه در اجلاس شهرداران جهان اسلام

   استاندار خراسان رضوی گفت: با حضور معاون شهردار قازان ایالت تاتارستان روسیه در اجلاس شهرداران جهان اسلام، زمینه‌های همکاری میان شهرداری‌های مشهد و قازان فراهم می‌شود.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، علیرضا رشیدیان در نشست خبری مشترک با رئیس جمهور تاتارستان که در پاویون فرودگاه شهیدهاشمی نژاد مشهد برگزار شد، اظهار کرد: معاون شهردار قازان ایالت تاتارستان در اجلاس شهرداران جهان اجلاس که هفته آینده در مشهد برگزار می‌شود، حضور خواهد یافت.
   وی افزود: حضور معاون شهردار قازان در این اجلاس می‌تواند به همکاری شهرداری‌های این شهر و مشهد کمک کند و از این طریق زمینه‌های همکاری فراهم شود.
   رشیدیان در ادامه این نشست تصریح کرد: سفارت فدراسیون روسیه برای تسهیل تعاملات بازرگانان و دانشگاهیان خراسان به منظور حضور در تاتارستان قول مساعد داد و با توجه به معرفی نامه‌هایی که برای افراد صادر می‌شود در زمینه صدور ویزای تجاری مساعدت لازم را داشته باشند.
   استاندار خراسان رضوی ادامه داد: برای آینده هم در چارچوب توافقات انجام شده و لغو ویزایی که بین روسای جمهوری ایران و روسیه توافق شد شاهد توسعه گردشگری و مسافران و توسعه مبادلات بیش از گذشته خواهیم بود.
   وی گفت: محورهای همکاری در حوزه ترانزیت، امور پولی و بانکی و نیز استاندارد کالایی بود که تفاهم‌ها و گفت و گوهای اولیه صورت گرفت زیرا امروز از جمله مسایل مهم تبادل کالا بین دو طرف است از این رو استاندارد کالا در تاتارستان و نیز خراسان رضوی باید به هم نزدیک شود تا صادرات مستمر و با دوامی را شکل دهد.
   رشیدیان افزود: در حوزه دانشگاهی و علمی از جمله سلول‌های بنیادی، فرصت‌های تحقیقاتی و تبادل استاد و دانشجو نیز اقدامات لازم انجام می‌شود زیرا دانشگاه قازان از بزرگترین دانشگاه‌های منطقه و دارای ظرفیت بالایی است.
   وی همچنین گفت: مردم تاتارستان در گذشته تاریخی خود زبان فارسی را داشته‌اند و هم اینک هزار کلمه فارسی در زبان تاتاری وجود دارد. از این رو ظرفیت لازم برای گسترش آموزش زبان فارسی در دانشگاه قازان وجود دارد.
   استاندار خراسان رضوی به انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگ جهان اسلام نیز اشاره و بیان کرد: موضوع تعاملات فرهنگی برای ما و تاتارستان در راستای گسترش ارتباطات با کشورهای اسلامی مهم است. بدین منظور از جمله اقدامات در آینده نزدیک تعاملات در بحث مبادله اسناد تاریخی است که امیدواریم شروعی برای همکاری‌های فرهنگی بیشتر باشد.
   وی افزود: طی سفر کنونی رئیس جمهور تاتارستان به مشهد به تفاهمهایی دست یافتیم که امید است با پیگیری‌های به عمل و اقدامات گسترده به سرانجام مطلوب بینجامند.
   رشیدیان ادامه داد: با توجه به توافق بین ایران و روسیه برای خط اعتباری به منظور گسترش تعاملات بازرگانان دو طرف تلاش ما بر آن است در چارچوب این تفاهم‎نامه بتوانند به صورت ویژه ظرفیت مشخصی را برای خراسان رضوی به منظور تسهیل فعالیت بازرگانان و فعالان اقتصادی استان تعیین کنند.
    

   تعداد بازدید: 158
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .