•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 592
   کد: 127088
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۲/۲۸
   رییس حوزه هنری کشور:

   مشهد «دوست داشتنی» الگویی موفق برای شهرداری‌های دیگر شهرهای کشور است / امیدوارم نمایشگاه «مشهد دوست داشتنی» تعطیل نشود

   همه باید کمک کنیم تا این نمایشگاه کامل شود در دنیا شبیه آن وجود دارد و عمرشان به چندین دهه می‌رسد و لازم است تا از طریق این نمایشگاه به مردم و گردشگران خارجی فرهنگ و تاریخ کشورمان را معرفی کنیم و توصیه می‌کنم این نمایشگاه تعطیل نشود.
   مشهد «دوست داشتنی» الگویی موفق برای شهرداری‌های دیگر شهرهای کشور است / امیدوارم نمایشگاه «مشهد دوست داشتنی» تعطیل نشود

   رییس حوزه هنری کشور گفت: نمایشگاه «مشهد دوست داشتنی» الگویی موفق برای شهرداری‌های دیگر شهرهای کشور است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، محسن مومنی در حاشیه بازدید از نمایشگاه «مشهد دوست داشتنی» اظهار‌ کرد: همه مردم ما به ویژه نسل جوان نیازمند هستند که با گذشته و اتفافات پیرامون آن آشنا شوند زمانی که ما بدانیم آنچه امروز به عنوان جمهوری اسلامی به دست ما رسیده با چه قیمتی به دست آمده است ارزش آن را بیشتر می‌دانیم و بیش از گذشته نسبت به آن اهتمام خواهیم داشت.
   وی افزود: تاریخ در مدارس درس خوشایندی نیست چرا که نوع گفتار و بیان آن به گونه‌ای است که سبب شده دانش‌آموزان و جوانان نسبت به دنبال کردن آن رغبتی نداشته باشند. ما باید از عناصر هنری استفاده کنیم برای بیان تاریخ و دلنشین کردن و دلپسند کردن تاریخ، ملتی که از تاریخ خود غافل باشد ملتی بی‌هویت خواهد بود و در حوادث مختلف می‌تواند به راحتی شکست بخورد لذا آشنا کردن مردم با تاریخ از وظایف ماست.
   مومنی گفت: مشهد دوست داشتنی می‌تواند الگوی خوبی برای پرکردن اوقات فراغت مردم باشد که در کنار اوقات فراغت مردم نیز گذشته را مرور می‌کنند و می‌آموزند از طرفی این نمایشگاه می‌تواند الگویی موفق برای شهرداری‌های دیگر استانها باشد.
   رییس حوزه هنری کشور عنوان ‌کرد: تمام جنبه‌ها و ظرفیت‌های هنری در این نمایشگاه استفاده شده است و نگاه هنری و ذوق هنرمندان در این نمایشگاه به خوبی ملموس است ما باید هنر استفاده کردن از هنرمندان را داشته باشیم و هنرمندان همیشه علاقه‌مند هستند که حضور داشته باشند و برای کشورشان فعالیت کنند.
   وی خاطرنشان کرد: «مشهد دوست داشتنی» در گام اول بسیار خوب است و در تمام دنیا سال‌ها و دهه‌ها این نمایشگاه‌ها دایر و ماندگار است که با حضور در این نمایشگاه لحظاتی انسان خود را در تاریخ احساس می‌کند و این اتفاق بزرگی است.
   مومنی افزود: در حوزه هنری آمادگی داریم در زمینه‌های مختلف فعالیت کنیم در حوزه هنری به ویژه در بحث تاریخ شفاهی و تاریخ انقلاب اسلامی مخزن بسیار قوی داریم از خاطرات مبارزان تا اسناد به جا مانده از تاریخ و خود هنرمندان در رشته‌های مختلف می‌‌توانند در حوزه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی فعالیت داشته باشند.
   رییس حوزه هنری کشور با بیان این مطلب که امیدوارم نمایشگاه مشهد دوست داشتنی تمام نشود، گفت: همه باید کمک کنیم تا این نمایشگاه کامل شود در دنیا شبیه آن وجود دارد و عمرشان به چندین دهه می‌رسد و لازم است تا از طریق این نمایشگاه به مردم و گردشگران خارجی فرهنگ و تاریخ کشورمان را معرفی کنیم و توصیه می‌کنم این نمایشگاه تعطیل نشود.

    

    

   تعداد بازدید: 592
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .