•  
   منبع خبر : 1001
   تعداد بازدید: 243
   کد: 131121
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۴/۲۶
   مشاور استاندار خراسان رضوی در حاشیه شهر مشهد:

   اقدامات شهرداری مشهد در حوزه حاشیه شهر تحسین‌برانگیز بوده است

   36 درصد مردم مشهد فقط در 12 درصد وسعت آن ساکن هستند لذا ریزدانگی واحدها همراه با نفوذ ناپذیری و تراکم جمعیتی از مشخصه‌های اصلی حاشیه شهر است.
   اقدامات شهرداری مشهد در حوزه حاشیه شهر تحسین‌برانگیز بوده است

   مشاور استاندار خراسان رضوی در حاشیه شهر مشهد گفت: اقدامات شهرداری مشهد در حوزه حاشیه شهر تحسین‌برانگیز بوده است.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محسن کوهی در حاشیه شهر مشهد با اشاره به بازدید اخیر رئیس و اعضای کمیسیون امنیت ملی از پروژه های شهرداری مشهد، روشنایی محلات، گازکشی کشف رود، سوله‌های ورزشی سپاه، مخابرات، آبرسانی و اجرای شبکه فاضلاب در حاشیه شهر مشهد،گفت: همه سازمان‌ها اعم از سپاه، شهرداری مشهد، آب منطقه‌ای، جهاد سازندگی و دستگاه‌های دیگر دست به دست هم داده‌اند و کارهای بسیار بزرگی در مشهد انجام شده که این امور در عرصه ملی قابل الگو برداری و بسیار تحسین‌برانگیز است.
   وی با تاکید بر اینکه کاری که در کشف‌رود صورت گرفته یک الگوی ملی بوده و بسیار ارزشمند و حائز اهمیت و کار بسیار مهمی است، اظهار کرد: ما از همه مسئولان خراسان رضوی که با یک اجماع منطقی و اصولی این کار را صورت داده‌اند، خرسندیم.
   مشاور استاندار خراسان رضوی در حاشیه شهر مشهد ادامه داد: حاشیه شهر مشهد مقدس با وسعت حدود 3 هزار و 900 هکتار و جمعیت یک میلیون و 250 هزار نفر بعد از تهران به لحاظ وسعت و جمعیت جایگاه دوم را در کشور به خود اختصاص داده است.
   کوهی افزود: این جمعیت که حدود 36 درصد جمعیت شهر مشهد می‌باشد، اگر محدوده قانونی مشهد بر اساس طرح تفضیلی حدود 30.5 هزار هکتار در نظر بگیریم در حدود 12 درصد هستند.
   وی متذکر شد: بعبارتی دیگر تراکم جمعیتی 730 نفر در هکتار در هشت پهنه شامل التیمور، شهرک شهید رجایی(قلعه ساختمان)، قلعه ساختمان، گلشهر، خواجه ربیع، دروی، جاده قوچان، سیدی، سیس آباد را در مشهد داریم.
   مشاور استاندار خراسان رضوی در حاشیه شهر مشهد ادامه داد: این مطلب بدین معناست که 36 درصد مردم مشهد فقط در 12 درصد وسعت آن ساکن هستند لذا ریزدانگی واحدها همراه با نفوذ ناپذیری و تراکم جمعیتی از مشخصه‌های اصلی حاشیه شهر است.
   کوهی تصریح کرد: نکته مهم در پراکنش جمعیت این است که این 8 پهنه حاشیه شهر در شمال، شرق، شمال شرق، شمال غرب و جنوب شرق مشهد ساکن هستند که این برخلاف مطالعات و برنامه‌ریزی‌های بالادستی که محور توسعه مشهد را غرب در نظر گرفته است، می‌باشد.

    

   کلید واژه ها: حاشیه شهر - شهرداری مشهد -
   تعداد بازدید: 243
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .