•  
   منبع خبر : 1007
   تعداد بازدید: 185
   کد: 133279
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
   شهردار مشهد در مراسم اختتامیه باشگاه اجتماعی همسران:

   زوج‌های جوان در زندگی مشترک قناعت پیشه کنند/ لزوم توسعه فرهنگ ازدواج آسان

   امروز مهمترین آسیبی که فراروی زندگی ما قرار دارد این است که متاسفانه جوانان پس از تشکیل زندگی مشترک زیر بار فرزنددار شدن نمی‌روند.
   زوج‌های جوان در زندگی مشترک قناعت پیشه کنند/ لزوم توسعه فرهنگ ازدواج آسان

   شهردار مشهد گفت: زوج‌های جوان برای رفع مشکلات و چشیدن لذت زندگی مشترک باید در همه امور قناعت را پیشه کنند.
   به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، سید صولت مرتضوی در مراسم اختتامیه باشگاه اجتماعی همسران مشهدی که با حضور 510 زوج جوان و خانواده‌های آنان برگزار شد، اظهار کرد: بزرگترین سرمایه هر جامعه‌ای، سرمایه انسانی است که هم به لحاظ کمیت و هم از نظر کیفیت اهمیت ویژه‌ای دارد.
   وی افزود: یکی از مظاهر تهاجم فرهنگی که در کشورمان اثرات خود را برجای گذاشته است، کاهش نرخ باروری زوج‌هاست.
   شهردار مشهد موفقیت در دنیا و آخرت را مستلزم قناعت در زندگی دانست و تصریح کرد: توقعات بی‌جای دخترها و پسرها از همسران خود باعث دلسردی در زندگی مشترک خواهد شد.
   شهردار مشهد ادامه داد: متاسفانه امروز تا امکانات رفاهی کامل نباشد، جوانان تن به ازدواج نمی‌دهند در حالی که در دوران گذشته زوج‌های جوان با حداقل امکانات زندگی مشترک خود را آغاز می‌کردند.
   وی گفت: امروز مهمترین آسیبی که فراروی زندگی ما قرار دارد این است که متاسفانه جوانان پس از تشکیل زندگی مشترک زیر بار فرزنددار شدن نمی‌روند.
   مرتضوی با بیان اینکه اشتغال و مسکن دو مشکل اساسی کشور است، خاطرنشان کرد: اگر همکاری مردم نباشد قطعا هیچ دولتی نمی تواند مشکل اشتغال را حل کند.
   وی گفت: متاسفانه گاهی اوقات سرمایه‌هایی را جمع‌آوری می‌کنند که نه به درد دنیا و نه به درد آخرت می‌خورد.
   شهردار مشهد ابراز کرد: در برخی موارد مراسم ازدواج با هزینه‌های میلیونی برگزار می‌شود درصورتی که صرف این هزینه‌ها به هیچ عنوان ضرورت ندارد. امیدواریم با توسعه فرهنگ ازدواج ساده شاهد افزایش ثبت ازدواج جوانان و کاهش تعداد طلاق ها در کشورمان باشیم.
    

   تعداد بازدید: 185
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .