•  
   منبع خبر : 1006
   تعداد بازدید: 275
   کد: 133302
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
   شهردار منطقه 4 مشهد خبر داد:

   رفع معضل کمبود جای پارک خودرو در محدوده بیمارستان هاشمی‌نژاد با احداث پارکینگ طبقاتی

   با پیگیری از معاونت فنی و عمران در بحث تاسیسات برق، راستگردهای قطارشهری در تقاطع‌های بولوار امت و مفتح انجام شد تا مشکلات ترافیکی منطقه 4 حل و رفع شود.
   رفع معضل کمبود جای پارک خودرو در محدوده بیمارستان هاشمی‌نژاد با احداث پارکینگ طبقاتی

   شهردار منطقه 4 مشهد گفت: احداث پارکینگ طبقاتی توسط بیمارستان هاشمی‌نژاد از معضل کمبود پارکینگ در آینده جلوگیری خواهد کرد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، سید کمال‌الدین شاهچراغی عنوان کرد: یکی از مشکلات اساسی در بافت‌های فرسوده ( پنجتن و طبرسی ) زمین‌های قطعه‌بندی شده است که بین مالکان اختلاف‌هایی وجود داشت و توافق لازم برای آماده‌سازی آنان وجود نداشت که در این راستا شهرداری این منطقه بحث آسفالت این اراضی را بر عهده گرفت تا با آسفالت آن، مشکل اعطای پروانه به مالکان آن زمین‌ها حل شود.
   وی بیان کرد: در این راستا یک محدوده 36 هکتاری از اراضی صبا و شهرک نیکروز که در آن 800 قطعه زمین 160 تا 250 متری در آن مکان وجود داشت، آسفالت شد.
   شاهچراغی ادامه داد: با افزایش فضای سبز بین سال‌های 92 تا 96، یک متر به سرانه فضای سبز منطقه 4 افزوده شده و 700 هزار مترمربع آسفالت صورت گرفته است.
   وی اظهار کرد: از تمامی اراضی و معابر برای احداث بوستان و پارک‌ها بهره گرفته شده است.
   شهردار منطقه 4 مشهد افزود: همچنین اراضی واقع در منطقه تا جایی که امکان ایجاد فضای سبز وجود داشت و برای آن کاربری فضای سبز تعریف شده بود، به فضای سبز تبدیل شد.
   رشد و رونق 30 درصدی منطقه 4 با وجود رکود در ساخت و سازها
   شاهچراغی ابراز کرد: نورپردازی، آسفالت و ... آیلند میانی بولوار طبرسی شمالی ( مسیر خط دو قطارشهری ) نیز در حال انجام است که امیدواریم با تامین اعتبار انجام شده، تا انتهای پاییز امسال، این اقدام انجام شود.
   وی اضافه کرد: همچنین طرح پیاده‌رو طبرسی شمالی در قالب طرح بهساز به معاونت شهرسازی و معماری شهرداری مشهد ارجاع داده شد.
   شاهچراغی اعلام کرد: با پیگیری از معاونت فنی و عمران در بحث تاسیسات برق، راستگردهای قطارشهری در تقاطع‌های بولوار امت و مفتح انجام شد تا مشکلات ترافیکی منطقه 4 حل و رفع شود.
   وی همچنین تاکید کرد: با توجه به رکود در ساخت و سازها، شهرداری منطقه 4 مشهد توانست، 30 درصد رشد و رونق را در منطقه ایجاد کند.
   واگذاری تنها مجموعه آبی شهرداری مشهد به بخش خصوصی
   وی در ادامه علت تاخیر در بهره‌برداری از تنها مجموعه آبی شهرداری مشهد که به مساحت 4300 متر زیربنا بوده است، امانی بودن و اداری بودن آن دانست و افزود: بهره‌برداری به این شکل و شمایل به هیچ عنوان صحیح نخواهد بود که به همین منظور این طرح باید به بخش خصوصی واگذار شود تا بخش خصوصی بحث بهره‌برداری آن را بر عهده بگیرد تا با مشکلات بهداشتی و .. این پروژه روبرو نشود.
   با توجه به تبدیل شدن بیمارستان هاشمی نژاد در آینده به 320 تختخوابی، همچنین وجود بیمارستان امام حسین در مقابل آن و وجود مطب‌ها و مراکز درمانی و افزایش آنان در آینده در خیابان کناری این دو بیمارستان، احداث پارکینگ طبقاتی از ضروریاتی است که باید بیمارستان هاشمی‌نژاد به آن توجه داشته باشد تا این مکان نیز با معظلی به مانند خیابان‌های محتشمی، عارف و پرستار در آینده تبدیل نشود، که در این راستا ما پیشنهاداتی را برای اجرایی شدن این پروژه به دانشگاه علوم پزشکی و بیمارستان هاشمی نژاد ارائه داده‌ایم.
   زهرا غلامی
    

   تعداد بازدید: 275
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .