•  
   منبع خبر : 1006
   تعداد بازدید: 270
   کد: 133319
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
   رییس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر مشهد:

   با پررنگ کردن نقش تشکل‌های مردمی؛ کار مردم به خود آنان واگذار می‌شود

   نتایج بعضی از پژوهش‌ها نشان داده که نقش مشارکت‌های مردمی در ارتقاء سطح سلامت اجتماعی شهروندان بسیار تاثیرگذار است.
   با پررنگ کردن نقش تشکل‌های مردمی؛ کار مردم به خود آنان واگذار می‌شود

   رییس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر مشهد گفت: واگذاری امور مردم توسط آنان با همکاری نهادهای مسوول و شوراهای اسلامی شهرها میسر می‌شود.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، هادی اعظمی در نشست مشترک و صمیمانه که بین تشکل‌های مردمی و اعضای شورای چهارم و منتخب شورای پنجم اسلامی شهر مشهد برگزار شد، عنوان کرد: دستیابی به پیشرفت، نیازمند عقلانیت، خرد جمعی، انجام کارگروهی و... است که این موضوع اهمیت تشکل‌های مردم نهاد را در اداره بهتر شهرها نشان می‌دهد، به طوری که در شهرهای دنیا نیز شاهد دخالت شهروندان در امور شهری هستیم.
   وی ادامه داد: همچنین نتایج بعضی از پژوهش‌ها نشان داده که نقش مشارکت‌های مردمی در ارتقاء سطح سلامت اجتماعی شهروندان بسیار تاثیرگذار است.
   اعظمی بیان کرد: سازمان ملل متحد نیز به موضوع تشکل‌های مردم نهاد، توجه ویژه‌ای دارد، اما در ایران با وجود تعدد تشکل‌های مردمی، بسترهای مشخصی برای آنان وجود ندارد چرا که ساختار پیچیده، ناکارآمدی، نداشتن برنامه استراتژیک و بلندمدت و عدم استفاده از سازمان‌های مردم نهاد، نقش تشکل‌ها را کم رنگ کرده است.
   وی خاطرنشان کرد: در این راستا نهادهای مسوول و شوراهای اسلامی شهرها می‌توانند در پررنگ کردن نقش تشکل‌ها ایفای نقش و آنان را درگیر مسائل جامعه کنند، تا به اجرای بهتر امور در شهرها منجر شود و کار مردم به خود مردم واگذار شود.
   رییس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به اینکه در خراسان رضوی بیش از 10 تشکل مردم نهاد فعالیت دارند، تاکید کرد: برگزاری چنین نشست‌هایی باعث افزایش تعاملات و بهره‌گیری از فعالیت‌های آنان می‌شود، چرا که تشکل‌های مردم نهاد می‌توانند به مدیریت شهری کمک زیادی کنند.
   اعظمی افزود: ما باید به سمت و سویی حرکت کنیم تا مدیریت مستقلی با همکاری سازمان‌های مردم نهاد و مدیریت شهری در مجموعه شهرداری شکل بگیرد که مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر مشهد، این آمادگی را دارد که پیش نویس این طرح را با تشکل‌های مردم نهاد به شورا ارائه دهد تا به رشد مجموعه مدیریت شهری منجر شود.
   وی اظهار کرد: نشست امروز می‌‎تواند به داشتن بانک اطلاعاتی جامع و کامل از تشکل‌ها و نخبگان شهر مشهد، شناسایی و احصاء مسائل اولویت‌دار شهر مشهد، حضور نماینده تشکل‌ها در مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر، مشارکت و همکاری فعال در سامانه شورایابان و ...منجر شود.
   زهرا غلامی
    

   تعداد بازدید: 270
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .