•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 253
   کد: 133551
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۵/۲۴
   مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد خبرداد:

   ایجاد نخستین پایگاه گردشگری سلامت در شهر مشهد

   ﮔﺮدﺷﮕﺮی ﺳﻼﻣﺖ و ﺗﻮرﯾﺴﻢ درﻣﺎﻧﯽ ﯾﮑﯽ از ﺣﻮزه‌ﻫﺎﯾﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ ﻣﯽﺗﻮاﻧﺪ ﻧﻘﺸﯽ ﺑﺴﺰایی در ﺟﻬﺖ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﮔﺮدﺷﮕﺮی اﯾﻔﺎ کند.
   ایجاد نخستین پایگاه گردشگری سلامت در شهر مشهد

   مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد از ایجاد نخستین پایگاه گردشگری سلامت در شهر مشهد خبرداد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، علی قناویزچی در این خصوص اظهار کرد: با توجه به اینکه، شهر مشهد نسبت به سایر کلانشهر‌ها سالانه پذیرای میلیون‌ها زائر است، این ظرفیت را دارد که به قطب گردشگری سلامت در منطقه تبدیل شود.
   وی افزود: طبق هماهنگی صورت گرفته، نخستین پایگاه سلامت با تاییدیه بخش خصوصی و میراث فرهنگی این مرکز در میدان طبرسی که یکی از مکان‌های پرتردد زائران است، راه‌اندازی شد.
   مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد گفت: ﮔﺮدﺷﮕﺮی ﺳﻼﻣﺖ و ﺗﻮرﯾﺴﻢ درﻣﺎﻧﯽ ﯾﮑﯽ از ﺣﻮزه‌ﻫﺎﯾﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ ﻣﯽﺗﻮاﻧﺪ ﻧﻘﺸﯽ ﺑﺴﺰایی در ﺟﻬﺖ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﮔﺮدﺷﮕﺮی اﯾﻔﺎ کند.
   قناویزچی همچنین به اهداف دیگر این طرح پرداخت و تصریح کرد: گسترش صنعت گردشگری موجب ارتقاء ابعاد وسیع اقتصادی از جمله ایجاد فرصت‌های شغلی، درآمدزایی، رضایت‌مندی زائران، افزایش ماندگاری زائر و درآمد پایدار در جامعه می‌شود.
   وی با اشاره به اینکه رویکرد ما این است تا با راه‌اندازی این پایگاه حذف واسطه‌گران حوزه درمان صورت گیرد، افزود: طرح مطالعاتی گردشگری سلامت با هدف بررسی شناخت وضعیت فعلی گردشگری سلامت در شهر مشهد، معضلات و آسیب‌های موجود، ایجاد ضوابط در حوزه نظارت و ساماندهی جذب بیمار، تبیین نقش شهرداری در حوزه توریسم مدیکال و... انجام شود.
   مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد تصریح کرد: گردشگری سلامت یا توریسم درمانی موضوع جذابی در صنعت توریسم و صنعت خدمات پزشکی و زیبایی است.
   قناویزچی با بیان اینکه شهرداری مشهد در جهت زمینه توریسم درمانی و جذب گردشگران سلامت همواره به چهار موضوع اساسی دراین زمینه توجه داشته است، اذعان کرد: توانمندی‌های شاغلان حرفه پزشکی، تکنولوژی‌های روز و استانداردهای جهانی، اقتصاد درمان و هزینه‌های درمانی و مقررات داخلی کشور‌ها از عوامل مهم گردشگری سلامت به حساب می‌آید.
   وی تصریح کرد: پس از دوره آزمایشی طرح مربوطه با اصلاح و تکمیل نکات آن، پایگاه ها در دیگر نقاط اطراف حرم مطهر افزایش یابد.
    

   تعداد بازدید: 253
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .