•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 274
   کد: 133622
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۵/۲۴
   معاون اقتصادی شهردار مشهد مقدس در جلسه علنی شورای شهر خبر داد:

   تسویه 2286 میلیارد تومان از بد‌هی‌های اوراق مشارکت دوره گذشته در شورای چهارم

   دولت برای یک هزار و 500 میلیارد تومان اوراق مشارکت منتشر شده برای قطارشهری، 650 میلیارد تومان از اصل مبلغ را می‌پردازد که با احتساب سود، پرداختی دولت در این حوزه یک هزار و 100 میلیارد تومان خواهد بود.
   تسویه 2286 میلیارد تومان از بد‌هی‌های اوراق مشارکت دوره گذشته در شورای چهارم

   معاون اقتصادی شهرداری مشهد مقدس از تسویه دو هزار و 286 میلیارد تومان از بدهی‌های حاصل از فروش اوراق مشارکت در دوره گذشته مدیریت شهری در این دوره خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، محمدرضا مزجی در یکصد و هشتاد و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر در مورد بدهی‌های شهرداری به بانک‌ها اظهار داشت: تاکنون یک هزار و 270 میلیارد تومان از بدهی به بانک سپه، 628 میلیارد تومان بانک تجارت تسویه شده و همچنین 388 میلیارد تومان بدهی به بانک شهر نیز در حال تسویه حساب است.
   معاون اقتصادی شهردار مشهد مقدس خاطرنشان ساخت: در دوره فعلی با تسویه بدهی‌ها، توانستیم مجوز انتشار سه هزار و 485 میلیارد تومان اوراق مشارکت را بگیریم که البته انتشار 900 میلیارد تومان از این اوراق منتفی شد.
   مزجی با اشاره به اینکه یک هزار و 500 میلیارد تومان اوراق مشارکت منتشر شده برای خطوط قطارشهری تقریبا به طور کامل استفاده شده است، تصریح کرد: از پول اوراق مشارکت منتشر شده برای بافت فرسوده، 523 میلیارد تومان در حساب‌های شهرداری مشهد موجود می‌باشد .
   وی خاطرنشان ساخت: تاکنون سه هزار و 813 میلیارد تومان اوراق مشارکت توسط شهرداری مشهد در دوره‌های منختلف منتشر شده است که یک هزار و 255 میلیارد تومان از آن مربوط به دوره قبل می‌باشد. ما نیز در این دوره یک هزار و 58 میلیارد تومان برای بافت فرسوده و یک هزار و 500 میلیارد تومان برای قطارشهری منتشر کردیم.
   معاون اقتصادی شهردار مشهد مقدس با بیان این مطلب که شهرداری مشهد پیشتاز تعامل با دولت در انتشار اوراق مشارکت بوده است، ادامه داد: دولت برای یک هزار و 500 میلیارد تومان اوراق مشارکت منتشر شده برای قطارشهری، 650 میلیارد تومان از اصل مبلغ را می‌پردازد که با احتساب سود، پرداختی دولت در این حوزه یک هزار و 100 میلیارد تومان خواهد بود.
   مزجی گفت: تاکنون بالغ بر دو هزار و 280 میلیارد تومان برای قطارشهری مشهد هزینه شده است که یک هزار و 500 میلیارد تومان از آن توسط اوراق مشارکت و 300 میلیارد تومان نیز با اخذ تسهیلات از صندوق توسعه ملی تامین شده است.
   وی اذعان داشت: اگر سود کوپن‌های اوراق مشارکت منتشر شده نیز پرداخت نشود شهرداری باید در پایان دوره یعنی در سال 97 تنها یک هزار و 448 میلیارد تومان بابت بدهی اوراق مشارکت به بانک‌ها بپردازد.
   مزجی در مورد پروژه‌های مشارکتی نیز گفت: در این دوره از مدیریت شهری شاهد پیشرفت مالی 950 میلیارد تومانی پروژه‌های مشارکتی هستیم یعنی پروژه‌های مشارکتی آغاز شده در دوره سوم، در این دوره از پیشرفت فیزیکی 50 درصدی برخوردار بوده است.
   وی عنوان کرد: تنها به میزان یک هزار و 450 میلیارد تومان از پروژه‌های مشارکتی عقد قرارداد شده در دوره قبلی در این دوره ادامه یافت و بقیه قراردادها و پروژه‌ها فسخ شد. ما نیز در این دوره توانستیم 6 پروژه مشارکتی با سرمایه‌گذاری یک هزار .و 400 میلیارد تومان را عقد قرارداد و اجرایی نماییم.
   معاون اقتصادی شهردار مشهد مقدس در مورد پروانه‌های ساختمانی واگذار شده به بانک‌ها در قبال بدهی‌های شهرداری نیز گفت: ما اگر پروانه ساختمانی فروخته‌ایم با رعایت ضوابط طرح تفصیلی بوده است و می‌توان گفت در این زمینه اتفاق مطلوبی رخ داده است.
   مزجی با اشاره به اینکه در حال تاسیس صندوق زمین و ساختمان با مجموع سرمایه‌گکذاری دو زهرا میلیارد تومان هستیم، اذعان داشت: در این دوره از مدیریت شهری بستر اجرای بیش از 10 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری قطعی شده و بیش از 10 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری نیز فرصت سازی شده است.
   احمد پورمفردی
    

   تعداد بازدید: 274
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .