•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 251
   کد: 133623
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۵/۲۴
   در یکصد و هشتاد و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تصویب شد:

   نامگذاری یکی از میادین شهر مشهد به نام شهید مدافع حرم محسن حججی

   با تصویب این طرح شهرداری مشهد مقدس مکلف شد ظرف مدت دو ماه نسبت به نامگذاری میدانی در سطح شهر مشهد به نام شهید مدافع حرم برادر بسیجی محسن حججی اقدام نماید.
   نامگذاری یکی از میادین شهر مشهد به نام شهید مدافع حرم محسن حججی

   شورای اسلامی شهر مشهد مقدس به طرح دو فوریتی نامگذاری یکی از میادین سطح شهر بنام شهید محسن حججی رای مثبت داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، یکصد و هشتاد و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر در دوره چهارم که دارای 24 دستور کار بود، با نطق پیش از دستور غلامحسین صاحبی و علی اصغر نخعی‌راد آغاز شد.
   بعد از اولین دستور کار این جلسه علنی که به گزارش معاون اقتصادی در خصوص دیون شهرداری اختصاص داشت، اعضا به بررسی طرح دو فوریتی نامگذاری یکی از میادین شهر به نام شهید مدافع حرم محسن حججی پرداختند.
   با تصویب این طرح شهرداری مشهد مقدس مکلف شد ظرف مدت دو ماه نسبت به نامگذاری میدانی در سطح شهر مشهد به نام شهید مدافع حرم برادر بسیجی محسن حججی اقدام نماید.
   همچنین مقرر گردید تمثال شهید و خلاصه زندگینامه وی به همراه فرازی از وصیت‌نامه‌اش در میدان مورد نظر نصب گردد و رونمایی از این تمثال نیز با حضور خانواده شهید باشد.
   سومین دستور کار این جلسه علنی نیز به بررسی طرح دو فورتی دیگری اختصاص داشت که با تصویب آن مقرر شد با عنایت به اینکه تصویب طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم در شورای عالی شهرسازی موجب ضرر و زیان به شهر مشهد و تعویق افتادن اجرای طرح به مدت چند سال و عدم تعیین تکلیف وضعیت منطقه ثامن خواهد شد و با توجه به اینکه ضوابط می‌بایست مبتنی بر طرح‌های جامع و تفصیلی صورت پذیرد و نه در قالب طرح‌های بازنگری و یا طرح‌های راهبردی، شهرداری مکلف است پیگیری‌های لازم را برای جلوگیری از اجرای این مصوبه از مراجع قانونی ذیربط از جمله تقاضای ابطال دیوان عدالت اداری انجام دهد.
   علی اصغر نخعی‌راد، عضو شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این مورد گفت: این طرح می‌بایست توسط شهرداری مشهد تهیه شده و در شورا و کمیسیون ماده 5 مورد بررسی قرار گیرد، اما متاسفانه در گذشته شورای عالی شهرسازی طرح مذکور را از مسیر رسیدگی قانونی آن خارج کرد که با شکایت شهردار از شورای عالی شهرسازی این عمل ملقی شد و مجددا شورای عالی شهرسازی با تغییر نام طرح به بازنگری، اشتباهات گذشته خود را تکرار کردند.
   کمک شهرداری به تاسیس دفتر نمایندگی اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی در مشهد
   اعضای شورای اسلامی شهر در چهارمین دستور کار یکصد و هشتاد و هشتمین جلسه علنی به لایحه دو فوریتی شهرداری در مورد کمک به ایجاد و تاسیس دفتر نمایندگی رادیو و تلویزیون‌های اسلامی رای مثبت دادند.
   علی اصغر عنابستانی، نماینده شهرداری در این رابطه اظهار داشت: اتحادیه از سال 86 شورع به کار کرده است و از بیش از 70 کشور جهان عضو دارد.
   وی افزود: در سال جاری طی تفاهمی فی ما بین شهرداری مشهد، آستان قدس و اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های کشورهای اسلامی، نهمین اجلاسیه این اتحادیه با حضور 230 رسانه جهان در مشهد برگزار شد.
   وی با اشاره به اینکه یکی از تفاهمات انجام شده نیز برای راه‌اندازی دفتر اتحادیه در مشهد بوده است، ادامه داد: مقرر شده است ما با دادن سه نفر نیرو به همراه حقوق و مزایا و همچنین یک واحد آپارتمان برای دفتر این اتحادیه برای این مهم همکاری نماییم.
   وی در توضیح دلایل دو فوریتی تصویب این طرح اظهار داشت : اتحادیه رادیو و تلویزیونهای جهان اسلام در تهران دارای دفتر می‌باشند و پس از پیشنهاد مشهد به منظور تاسیس دفتر دائمی، شهرهای بغداد، بیروت، اصفهان و تبریز نیز پیشنهاد دریافت حق تاسیس دفتر را ارائه کردند از این روی اتحادیه تا پایان مردادماه به شهرداری مشهد فرصت داده است تا آمادگی خود را اعلام نمایند.
   اعضای شورای اسلامی شهر مصوب کردند شهرداری مشهد با همکاری اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی و آستان قدس رضوی و بر اساس تفاهم نامه و ساختار و شرح وظایف معین و تایید شده از سوی شورای اسلامی نسبت به ایجاد و تاسیس دفتر نمایندگی اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی در شهر مشهد اقدام نمایند.
   در ادامه این جلسه و بعد از اینکه لایحه دو فوریتی در خصوص الحاق چند تبصره به مصوبه تعیین بهای خدمات اتوبوس و یارانه پرداختی به بخش خصوصی اتوبوسرانی در سال 96 رای نیاورد و اعضا با رای دادن به یک فوریت این لایحه آن را برای بررسی بیشتر به کمیسیون‌های تخصصی فرستادند، تفریغ بودجه سازمان اتوبوسرانی و موسسه فرهنگی شهرآرا به تصویب رسید.
   اصرار بر مصوبات شورا در پاسخ به مخالفت فرمانداری
   اما طبق روال چند جلسه گذشته، این جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد نیز با چند نامه فرمانداری در مورد مخالفت با مصوبات شورا همراه بود.
   در پاسخ به نامه اول فرمانداری مشهد، شورای اسلامی شهر بر مصوبه خود مبنی بر کمک به توسعه، مرمت و نگهداری اردوگاه فرهنگی و زیارتی ثامن‌الایمه شهر حمیدیه اصرار ورزید.
   بعد از اینکه محمد سهیلی، نایب رییس اول شورای اسلامی شهر هزینه کرد در این پادگان را در منافات با قانون ندانسست، نخعی راد نیز گفت: این پادگان متعلق به شهرداری مشهد بوده و مرمت و توسعه آن هم از وظایف همین شهرداری است.
   همچنین شورای اسلامی شهر مشهد در دوره چهارم در پاسخ به مخالفت فرمانداری با مصوبه اصلاح مصوبه واگذاری زمین برای احداث باغ موزه دفاع مقدس نیز بر مصوبه خود تاکید نمود.
   محمد کمال سرویها، رییس شورای اسلامی شهر مشهد در این مورد عنوان کرد: مقرر شده است شهرداری مشهد 50 درصد از هزینه ساخت باغ موزه دفاع مقدس را پرداخت کند و الباقی هزینه را نیز استانداری پرداخت نماید.
   وی افزود: ما در اصل با این مصوبه به شخص استاندار که رییس هییت امنا باغ موزه دفاع قدس است کمک می‌‌کنیم. خراسان رضوی و مشهد جزء آخرین استان‌هایی است که باغ موزه‌اش هنوز به سرانجام نرسیده است.
   در ادامه این جلسه علنی و پس از اینکه شورای اسلامی شهر بر مصوبه خود در مورد تعیین تکلیف ساختمان واقع در چهارراه دکترا متعلق به سازمان اتوبوسرانی اصرار ورزید، بر اساس نامه استانداری خراسان رضوی، مصوبه مساعدت به پیمانکاران باغ موزه دفاع مقدس را نیز اصلاح نمود.
   براساس این اصلاحیه به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می‌شود به منظور کمک به احداث باغ موزه دفاع مقدس نسبت به پرداخت 30 میلیارد ریال از محل ردیف اعتبارات کمک به موسسات فرهنگی بودجه سال جاری شهرداری به بنیاد حفظ اثار و ارزش‌های دفاع مقدس اقدام نماید.
   در پایان این جلسه علنی نیز لایحه تخصیص اعتبار برای ستاد اربعین شهرداری مشهد مقدس و اعزام نیروی انسانی و 200 دستگاه اتوبوس مطرح شد که با وجود تصویب کلیات آن، به علت از حد نصاب افتادن جلسه علنی به علت حضور کمتر از 17 عضو و پایان وقت جلسه، ادامه بررسی آن به جلسه آینده موکول شد.
   احمد پورمفردی
    

   تعداد بازدید: 251
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .