•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 235
   کد: 133624
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۵/۲۴
   رییس کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد مقدس:

   سه برابر پروانه‌های شناور واگذار شده سرمایه‌گذاری در شهر صورت خواهد گرفت / بدهی شهرداری مشهد به بانک‌ها تنها 1285 میلیارد تومان است

   کل بدهی شهرداری تا پایان سال 97 بابت انتشار اوراق مشارکت بدون سهم دولت مبلغ یک هزار و 448 میلیارد تومان می‌باشد .
   سه برابر پروانه‌های شناور واگذار شده سرمایه‌گذاری در شهر صورت خواهد گرفت / بدهی شهرداری مشهد به بانک‌ها تنها 1285 میلیارد تومان است

   رییس کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: سه برابر پروانه‌های شناور واگذار شده، سرمایه‌گذاری در شهر صورت خواهد گرفت.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، علی‌اصغر نخعی‌راد در یکصد و هشتاد و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر در مورد بدهی‌های شهرداری به بانک‌ها اظهار داشت: اوراق مشارکت منتشر شده از سال 84 تا پایان دوره شورای سوم، یک هزار و 255 میلیارد تومان بوده است که دو هزار و 498 میلیارد تومان بدهی حاصل از این اوراق به دوره چهارم منتقل شد.
   وی افزود: از بدهی‌های دوره گذشته مبلغ دو هزار و 286 میلیارد تومان تا پایان دوره چهارم شورای شهر تسویه حساب شده است و تنها 212 میلیارد تومان از این بدهی‌ها به دوره پنجم شورا باقی خواهد ماند.
   نخعی‌راد خاطرنشان ساخت: در این دوره از مدیریت شهری یک هزار و 500 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای احداث خطوط قطار شهری منتشر شد که مانده بدهی شهرداری حاصل از انتشار این اوراق 850 میلیارد تومان و بدهی دولت نیز از اصل این اوراق 650 میلیارد تومان بود.
   وی با اشاره به فروش یک هزار و 58 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای بافت فرسوده ثامن، آبکوه و عامل اضافه کرد: اوراق مشارکت تعهد شده در دوره چهارم شورای شهر یک هزار و 908 میلیارد تومان بود که 523 میلیارد تومان از این مبلغ در حساب‌های شهرداری موجود بوده و 100 میلیارد تومان نیز به عنوان تنخواه گردان در حساب شهرداری موجود است.
   رییس کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد مقدس بیان داشت: مجموع بدهی شهرداری مشهد به بانک‌ها پس از کسر موجودی نقد حساب‌های اوراق مشارکت، یک هزار و 285 میلیارد تومان بوده است.
   نخعی‌راد ادامه داد: کل بدهی شهرداری تا پایان سال 97 بابت انتشار اوراق مشارکت بدون سهم دولت مبلغ یک هزار و 448 میلیارد تومان می‌باشد . 650 میلیارد تومان سهم دولت، مجموعا در کل دوره 410 میلیارد تومان سود دارد که مبلغ 263 میلیارد تومان آن توسط شهرداری تا کنون پرداخت شده و شهرداری این مبلغ را از دولت بستانکار است.
   وی افزود: مبلغ استفاده شده از صندوق ذخیره ملی بابت خرید تجهیزات با سود 6 درصد که بدهی آن از مهر ماه سال 97 ظرف مدت 5 سال قسط بندی می‌شودنیز 300 میلیارد تومان می‌باشد.
   رییس کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد مقدس بیان داشت: کل موجودی املاک خریداری شده از محل وجوه اوراق مشارکت به نرخ تمام شده که مساحت آنها 632 هزار و 163 مترمربع و در دو هزار و 761 قطعه می‌باشد بیش از دو هزار میلیارد تومان است.
   نخعی‌راد با اشاره به اینکه شهرداری مشهد در حال حاضر دارای حداقل سه هزار میلیارد تومان موجودی املاک تملیک شده به نرخ روز می‌باشد، تصریح کرد: ارزش اقدامات انجام شده در خطوط 2 و 3 قطار شهری به نرخ روز نیز حداقل 4 هزار میلیارد تومان می‌ باشد.
   وی در مورد پروانه‌های شناور صادر شده نیز گفت: مجموعا هزار میلیارد تومان پروانه ساختمانی شناور برای بانک سپه صادر کردیم که قرار شده است در قطعات بالاتر از یک میلیارد تومان، پروژه تعریف و اجرا شود، یعنی سه برابر پروانه واگذار شده سرمایه‌گذاری در شهر صورت خواهد گرفت.
   وی تاکید کرد: هبه‌های ما در این دوره برای باغ موزه دفاع مقدس، حوزه علمیه، مساجد، خیریه‌ها بوده است که شورای پنجم هم اعلام کرده است با تیم داری ورزشی هبه‌ها را ادامه خواهد داد.
   احمد پورمفردی
    

   تعداد بازدید: 235
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .