•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 282
   کد: 135777
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۶/۲۳
   رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در نشست با نخبگان:

   نخبگان راهکارهای عینی برای رفع مشکلات شهری ارائه دهند

   نخبگان باید در شرایط دشوار، سازکار و راهکار ارائه دهند و شورا نیز با ظرفیت‌هایی که در اختیار ایشان قرار می‌دهد، نسبت به رفع مسئله و مشکل شهر اقدام نماید.
   نخبگان راهکارهای عینی برای رفع مشکلات شهری ارائه دهند

   رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: انتظار شورا از جامعه نخبگانی، بیان راهکارها و برنامه های عینی و مشخص برای رفع مشکلات شهری است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، محمدرضا حیدری در نخستین میز گفتگو دولت و نخبگان استان خراسان رضوی که با حضور معاون برنامه‌ریزی و نظارت بنیاد ملی نخبگان، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در دانشگاه فردوسی برگزار شد، با بیان اینکه حضور در جلسه‌ای با حضور نخبگان و دانش آموختگان فرهیخته، فرصت بسیار خوبی است که در روز های اول فعالیت پنجمین دوره شورای شهر مشهد فراهم شده است، اظهار کرد: انتظارات نخبگان، انتظارات به‌حق است و در بخش‌های مختلف اعم از توسعه دانش محض و علم مخاطبان خاص خود را دارد.
   وی با اشاره به بخشی از خواسته‌های نخبگان حاضر در جلسه که در زمینه پیوند و ارتباط نخبگان با بدنه اجتماعی و حوزه اجرا مطرح شد، گفت: تحقق این مهم، به شورا برمی‌گردد؛ در اولین اقدامی که شورای پنجم در راستای توسعه پایدار شهری انجام داده، مکاتبه‌ای با بنیاد نخبگان صورت گرفته و آن را دنبال خواهیم کرد.
   رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در ادامه افزود: تصمیم‌گیری بر مبنای عقلانیت و خرد جمعی، یکی از بحث‌های محوری مطرح شده در برنامه‌های دوره جدید شورای شهر است؛ تصیمات باید پشتوانه علمی و کارشناسی داشته باشند و از ظرفیت نخبگان و دانشجویان نیز برای این امر استفاده خواهد شد.
   حیدری با اشاره به چالش های عمده ای که در شهر مشهد وجود دارد، خاطرنشان کرد: مهم‌ترین این چالش‌ها که در بین تمامی شهرداری‌ها فراگیر بوده، بحث درآمدهای پایدار است؛ به دلیل عدم وجود درآمد پایدار، شهرداری‌ها مجبور به تراکم فروشی و از همین رو، سیما و منظر شهری و فضای کالبدی شهر دچار بهم ریختگی شده است.
   وی با بیان اینکه موضوع حمل نقل و ترافیک، محیط زیست و آلودگی هوا، بافت فرسوده و مراکز کم‌برخوردار از دیگر چالش‌های مدیریت شهری است، افزود: یک میلیون و 300 هزار شهروند مشهدی که معادل 30 درصدد جمعیت کل شهر است، در مناطق کم‌برخوردار و حاشیه‌ای ساکن هستند و در زمینه زندگی اجتماعی، با مشقت های مختلفی دست و پنجه نرم می‌کنند.
   رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با بیان اینکه چنین آماری، شاخص‌ها و متغیرهای خوبی نیستند، گفت: انتظار شورا از جامعه نخبگانی، بیان نمودن راهکارها و برنامه های عینی و مشخص برای این مسائل است.
   حیدری خاطرنشان کرد: نخبگان باید در شرایط دشوار، سازکار و راهکار ارائه دهند و شورا نیز با ظرفیت‌هایی که در اختیار ایشان قرار می‌دهد، نسبت به رفع مسئله و مشکل شهر اقدام نماید؛ صدها پژوهش مطالعه شده در مرکز پژوهش‌های شورا وجود دارد که نیازمند یک بازتحقیق و مرور دستاوردهای گذشته توسط نخبگان است تا به کمک آن، بخشی از مشکلات برطرف شود.
   وی با اشاره به هزینه میلیاردها تومان برای سامانه‌ها و نرم‌افزارهایی که به صورت جزیره‌ای عمل می‌کنند، اظهار کرد: هیچ کدام از این سامانه‌ها یکدیگر را هم‌پوشانی نمی‌کنند و نیازمند یک نخبه است تا این موارد یاد شده را بهم مرتبط کرده و در راستای بهبود وضعیت شهری آنها را بکار گیرد.
   رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه در فضای شهر مشهد و شورای شهر از مجموع 15 عضو منتخب، 8 نفر عضو هیئت علمی دانشگاه‌ بوده و با فضای علمی و تحقیقاتی در ارتباط هستند، گفت: این اتفاق فرخنده، فرصت بسیار خوبی است که نخبگان از همین مسیر با شورا و مدیریت شهری پیوند بخوردند و در جهت برطرف نمودن چالش های پیش رو اقدام کنیم.
   حیدری در پایان اظهار امیدواری کرد تا این جلسه نقطه عطفی برای آغاز تعامل و ارتباط میان مدیریت شهری و نخبگان باشد و از آمادگی شورای شهر برای تداوم برپایی چنین نشست‌هایی در حوزه‌های تخصصی خبر داد.
    

   تعداد بازدید: 282
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .