•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 612
   کد: 137819
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۷/۲۰
   شهردار مشهد مقدس در مراسم معارفه مدیرعامل موسسه شهرآرا:

   از انتشار صدای مخالف نترسید

   باید موضوع آموزش چه برای نیروهای موجود و چه برای افراد خارج از روزنامه در این رسانه و مؤسسه به‌طور ‌رایگان انجام شود. فردوسی، اخوان، مطهری و... از این خطه و فرهنگ بوده‌اند و این فرهنگ باید به همه‌جا گسترش یابد.
   از انتشار صدای مخالف نترسید

   شهردار مشهد مقدس گفت: از انتشار صدای مخالف نترسید، زیرا انسان به نقد زنده است، پس بگذارید همه نقد کنند.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، تقی‌زاده‌خامسی، در مراسم تودیع مجید تفکر و معارفه مجید خرمی به ‌عنوان مدیر مسئول مؤسسه شهرآرا که با حضور امیر شهلا و بتول گندمی، اعضای شورای شهر مشهد و همچنین شهریار آل‌شیخ، معاون برنامه‌ریزی شهرداری مشهد و جمعی از روزنامه‌نگاران برگزار شد، اظهار کرد: برای انتخاب جوانان در سمت‌های مختلف، باید ریسک کرد؛ اما خود جوان هم باید ظرفیت آن را داشته باشد. این در‌حالی است که افرادی که برای این سمت‌ها انتخاب می‌کنیم، ترجیحاً جوان هستند و ظرفیت کارکردن را نیز دارند که در انتصابات اخیر نیز این موضوع لحاظ شده است.
   روزنامه شهرآرا باید صدای مردم مشهد باشد
   وی افزود: اگر از من می‌پرسیدند که دوست داشتی چه‌کاره باشی، می‌گفتم دوست داشتم روزنامه‌نگار بمانم. روزنامه‌نگاری واقعاً کار پرارزشی است و کار در هر سمتی در روزنامه، ارزشمند است؛ زیرا رسانه محصول یک کار جمعی است.
   شهردار مشهد مقدس با بیان اینکه روزنامه با اجبار اداره نمی‌شود، خاطرنشان کرد: روزنامه با عشق تولید می‌شود. شما باید تلاش کنید همکارانتان به عشق روزنامه‌نگاری نزدیک شوند و هر که اهل قلم است، خوب می‌نویسد و صداقت دارد، به این کار مشغول شود. باید باب طبع مردم بنویسید.
   روزنامه به گزارش و مقاله زنده است نه خبر
   وی تصریح کرد: روزنامه شهرآرا باید صدای مردم مشهد باشد. درحال‌حاضر روزنامه به خبر زنده نیست، به گزارش و مقاله زنده است. ما در مشهد با مشکلات مختلف مردمی مواجهیم و اگر از نیروهای خوب استفاده کنید، می‌توانید به صدای ‌مردم ‌بودن نزدیک شوید.
   تقی زاده خامسی با بیان اینکه شهرآرا باید به یک قطب روزنامه‌نگاری تبدیل شود، عنوان کرد: باید موضوع آموزش چه برای نیروهای موجود و چه برای افراد خارج از روزنامه در این رسانه و مؤسسه به‌طور ‌رایگان انجام شود. فردوسی، اخوان، مطهری و... از این خطه و فرهنگ بوده‌اند و این فرهنگ باید به همه‌جا گسترش یابد.
   لزوم راه‌اندازی آموزش‌های روزنامه‌نگاری در شهرآرا
   شهردار مشهد مقدس با بیان اینکه از انتشار صدای مخالف اصلا نترسید، گفت: «انسان به نقد زنده است و بگذارید که همه نقد کنند.
   وی یادآور شد: روزنامه و رسانه مکتوب هنوز زنده است. مردم از اطلاعات و اخبار اشباع شده‌اند، اما هنوز برای تحلیل‌کردن، جای بسیاری وجود دارد و باید روزنامه‌ها به این سمت حرکت کنند.
   تقی زاده خامسی با تأکید بر نقش فضای مجازی در اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی مردم گفت: روزنامه شهرآرا باید در کنار تحلیل مباحث و مشکلات شهری، دنیای مجازی را نیز دریابد و به تقویت نقش خود در فضای مجازی بپردازد.
   وی افزود: باید مردم شهرآرا را ببینند تا بدانند صدای آنان شنیده می‌شود، بر همین ‌اساس باید روی خلأهایی که باعث دوری مردم از شهرآرا می‌شود، کار شود و با پرکردن این خلأها در جهت بهبود شرایط شهرآرا گام برداشته شود.»
   خوش‌حالیم انتصابات شهرداری از جوانان اصلاح‌طلب هستند
   بتول گندمی، رییس کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس نیز در ادامه این مراسم اظهار کرد: برای حضور تقی‌زاده خامسی در این شهر به جوانان مشهد تبریک می‌گویم. معتقدم شهرداری که در حال‌ حاضر اداره شهر را بر عهده گرفته است، در معدنی را باز می‌کند که هم خیلی غنی است و هم ریسک بسیار بالایی دارد.
   وی افزود: در‌حال‌ حاضر احساس غرور می‌کنم که تمام انتصابات شهردار مشهد از درون معدن جوانان اصلاح‌ طلب این شهر بوده است. جای تبریک دارد که مجید خرمی، دست‌پرورده رسانه‌های اصلاح‌طلب، به‌عنوان مدیر مسئول شهرآرا انتخاب شده است.
   گندمی خاطرنشان کرد: از شهردار مشهد تشکر می‌کنم که به این نسل اعتماد کرده و ریسک کرده است؛ زیرا او می‌توانست بدون ریسک افراد دیگری را در این سمت‌ها جایگزین کند. امیدواریم که ادامه انتخابات او نیز این‌ چنین باشد.
   از انتصابات جدید شهردار خرسندیم
   امیر شهلا، دیگر عضو شورای اسلامی شهر مشهد مقدس نیز در ادامه این مراسم عنوان کرد: ما در مشهد سال‌ها بود که به شجاعتی بی‌مثال و قدرت ریسک‌پذیری بسیار بالا برای تغییر پارادایم و گفتمان نیاز داشتیم.
   شهلا خاطرنشان کرد: من خوشحالم که تقی‌زاده، سکان اداره این شهر را برعهده گرفته و به مدیران ارشد کشوری نیز دسترسی دارد. شعار او این بود که از تهران کسی را نمی‌آورم و می‌خواهم تیم خود را از افراد مشهدی بچینم. خوشبختانه انتصابات اخیر، آمادگی کامل او را برای تغییر پارادایم نشان می‌دهد.
   شهرآرا، روحش زنده نیست
   مجید خرمی، مدیرمسئول روزنامه شهرآرا نیز در این مراسم اظهار کرد: وقتی می‌گوییم اصلاح‌طلب هستیم، معنی‌اش این نیست که قرار است روزنامه را سیاسی کنیم، بلکه قرار است با منش اصلاح‌طلبی روزنامه‌ را برای مردم مشهد و با موضوعات فرهنگی، اجتماعی، آموزشی و اطلاع‌رسانی چاپ کنیم.
   وی افزود: متأسفانه شهرآرا، روحش زنده نیست و از بین رفته و اگر بتوانیم روح او را زنده کنیم، می‌توانیم رسانه مردم مشهد باشیم. برای بهتر‌شدن این روزنامه و مؤسسه از هر فرصتی استفاده می‌کنیم، زیرا نیروهای بسیار توانمندی در مؤسسه داریم.»
   خرمی با بیان اینکه شهردار جدید مشهد اهل رسانه است، یادآور شد: اینکه درحال‌حاضر همشهری به ساختار فعلی رسیده، به‌خاطر این بوده که زیر ساخت‌های مناسبی برای آن در نظرگرفته شده و تقی‌زاده‌ خامسی نیز از موسسان اصلی آن روزنامه است.
   وی خاطرنشان کرد: من در شهرآرا سرباز نگاه اصلاح‌طلبی هستم و برای دیدن منش، رفتار و فرهنگِ آن تلاش خواهم داشت؛ همچنین حامی حضور و نگاه بانوان و زنان خواهیم بود و همه این اقدامات در جهتی خواهد بود که مردم این تغییر را احساس کنند.
   مجید تفکر، سرپرست سابق روزنامه شهرآرا هم که در این مراسم تودیع و در سمت معاونت اداری‌مالی ابقا شد، اظهار کرد: به اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار مشهد به‌خاطر این انتخابشان تبریک می‌گویم، زیرا مردی از جنس رسانه برای مدیریت این روزنامه انتخاب شده است.
    منبع: شهرآرا

   تعداد بازدید: 612
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .