•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 497
   کد: 144294
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
   معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد مقدس مطرح کرد؛

   بررسی امکان استفاده از پهبادها به منظور کنترل ساخت و سازهای مشهد

   البته در حال حاضر کار بر روی نرم‌افزار مربوطه دنبال می‌شود تا مشخص گردد چه تغییراتی در عکس‌های قبلی به نسبت عکس‌های جدید وجود دارد.
   بررسی امکان استفاده از پهبادها به منظور کنترل ساخت و سازهای مشهد

   معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد مقدس از بررسی امکان استفاده از پهبادها به منظور کنترل ساخت و سازهای شهر خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، شهریار آل شیخ با بیان این مطلب در نشست هماهنگی با مدیران مناطق 13گانه شهر پیرامون وضعیت ساخت و ساز‌ها، بر ضرروت بکارگیری تکنولوژی در مباحث ساختمانی تاکید کرد و گفت: هم اکنون بر روی موضوع بکارگیری پهبادها به منظور کنترل ساخت و سازها به ویژه در حریم شهر یا مکان‌هایی که امکان کنترل کمتری وجود دارد، بررسی صورت می‌گیرد.
   وی با اشاره به اینکه بکارگیری پهبادها در یک منطقه شهر یه صورت پایلوت در حال اجرا است، افزود: البته در حال حاضر کار بر روی نرم‌افزار مربوطه دنبال می‌شود تا مشخص گردد چه تغییراتی در عکس‌های قبلی به نسبت عکس‌های جدید وجود دارد.
   معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد مقدس با بیان اینکه کنترل چشمی پهباد ممکن است چندان میسر نباشد، اظهار کرد: البته در این نرم افزار کاربرهای داخلی ساختمان و جزئیات به نمایش گذاشته نمی‌شود و تنها کلیت ارائه می‌گردد.
   آل شیخ با تاکید بر اینکه در حوزه‌های نظارتی قصد نداریم ناظر بکار یگیریم، خاطر نشان کرد: باید حوزه‌های نظارتی کنترل عملکرد داشته باشند. به این معنا که اگر اتفاقاتی در منطقه رخ داد و گزارش نشد، بپرسیم علت عدم گزارش‌دهی چه بوده است؟
   وی ادامه داد: اگر تخلفی در حوزه نظام مهندسی صورت می‌گیرد و اقدامی در برخورد با آن نمی‌شود، نظام مهندسی در این رابطه باید پاسخگو باشد. این پاسخگویی را مطالبه نمی‌کنیم و مرجعی نیست که در این خصوص مطالبه صورت گیرد. چرا که عملکرد حوزه نظارتی به صورت مشورتی است. یا موردی را گزارش می‌کند و یا گزارش نمی‌کند و مسئول نیست.
   معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد مقدس تصریح کرد: این مشکلی است که باید بر روی نظام ساختاری و فرآیند آن بیشتر کار شود تا خود کنترلی در درون نظام به وجود آید.
   نجمه کیشی 

   تعداد بازدید: 497
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   1 1
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .