•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 241
   کد: 144346
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
   از ابتدای سال جاری صورت گرفت؛

   جلوگیری از 3600 تخلف ساختمانی در منطقه 4 مشهد

   از ابتدای سال جاری 9 مورد رای قلع بنا در خصوص تغییر تخلف مغایر پروانه نظیر احداث طبقات مازاد، واحدهای غیر مجاز، پیشروی طولی، تغییر کاربری پیلوت و ... انجام شده است.
   جلوگیری از 3600 تخلف ساختمانی در منطقه 4 مشهد

   شهردار منطقه 4 مشهد گفت: از ابتدای سال جاری با 3600 تخلف ساختمانی صورت گرفته در منطقه چهار برخورد قانونی شده است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، غلامرضا غلامی ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: یکی از وظایف شهرداری‌ها ارتقای ایمنی ساختمان‌ها در برابر حوادث طبیعی (زلزله و ...) و الزام شهروندان به ساخت و سازهای مبتنی بر اصول شهرسازی در راستای صیانت از حقوق دیگر شهروندان است.
   وی خاطرنشان کرد: با توجه به احداث ساخت و سازهای جدید و وجود بافت‌های ساختمانی قدیمی و قسمتی از حاشیه شهر در منطقه 4، کارشناسان اداره مهندسی و نظارت بر ساخت و سازهای شهرداری این منطقه تجربیات زیادی در نحوه رفتار با متخلفان ساختمانی و عدم توسعه حاشیه‌نشینی کسب کرده که منجر به ارتقای سطح ساخت و سازهای اصولی و ضابطه‌مند شده است.
   شهردار منطقه 4 مشهد ادامه داد: به همین منظور معاون شهرسازی و معماری و جمع دیگری از مسئولین شهرداری شهر سبزوار که از نظر بافت ساختمانی شباهت زیادی به منطقه 4 دارد از این منطقه بازدید کردند.
   غلامی افزود: در این بازدید مسئولین شهرسازی شهرداری سبزوار ضمن بازدید از سطح منطقه و انبارهای پلیس ساختمان، با روند صدور و ابلاغ اخطاریه و نحوه رفتار با تخلفات ساختمانی و سایر تجربیات اداره مهندسی و نظارت بر ساخت و سازهای این منطقه آشنا شدند.
   وی در ادامه به اقدامات شهرداری منطقه 4 در جلوگیری از تخلفات ساختمانی از ابتدای سال جاری اشاره کرد و افزود: از ابتدای سال جاری با 3600 تخلف ساختمانی از طریق صدور و اجرای رای قلع بنا، صدور اخطاریه، جمع‌آوری ابزار و مصالح، پلمپ واحدهای غیر مجاز و ... رفتار قانونی شده است.
   شهردار منطقه 4 مشهد ضمن اشاره به اجرای احکام کمیسیون ماده 100، بیان کرد: از ابتدای سال جاری، 9 مورد رای قلع بنا در خصوص تغییر تخلف مغایر پروانه نظیر احداث طبقات مازاد، واحدهای غیر مجاز، پیشروی طولی، تغییر کاربری پیلوت و ... انجام شده است.
   غلامی در پایان رسیدگی به مشرفیت و مزاحمت، بررسی کاربری و تفکیک غیرمجاز اراضی و املاک و جمع آوری دیوار و تخریب پی غیرمجاز در اراضی حاشیه ای جهت حفظ کاربری فضای سبز و کشاورزی را از دیگر فعالیت‌های شهرداری این منطقه در خصوص جلوگیری از تخلفات ساختمانی به منظور ارتقای سطح ایمنی و رعایت استحکام بنا در ساخت و سازها عنوان کرد.

    

   تعداد بازدید: 241
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .