•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 411
   کد: 144353
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
   شهردار منطقه ثامن در بازدید هیئت سرمایه‌گذاران کشور ترکیه از پروژه‌های بافت پیرامون حرم مطهر رضوی:

   بافت پیرامون حرم رضوی، بستر مناسب سرمایه‌گذاری در زمینه توریسم مذهبی است

   اینکه در یک مجموعه به صورت همزمان تمام امکانات رفاهی در نزدیک‌ترین منطقه به نقطه هدف گردشگران اجرا شده باشد، کاری است که به زیبایی در بازدید امروز شاهد آن هستیم.
   بافت پیرامون حرم رضوی، بستر مناسب سرمایه‌گذاری در زمینه توریسم مذهبی است

   شهردار منطقه ثامن مشهد گفت: هرساله زائران ترک‌زبان بسیاری از سراسر دنیا به مشهد مقدس سفر می‌کنند که فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاران ترکیه در بافت پیرامون حرم مطهر رضوی را فراهم می‌کند.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، مطصفی نعمتی در جریان بازدید جمعی از سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی کشور ترکیه از پروژه‌های بافت پیرامون حرم مطهر رضوی، اظهار کرد: سالانه بیش از 25 میلیون زائر در مشهد مقدس حضور می‌یابند و زائران ترک زبان بسیاری از سراسر دنیا به مشهد سفر می‌کنند که این امر فرصت مغتنمی برای سرمایه‌گذاران ترکیه‌ای به منظور حضور در مشهد و سرمایه‌گذاری فراهم می‌آورد.
   وی با تاکید بر نزدیکی فرهنگ و باورهای مذهبی و اجتماعی مردم دو کشور دوست ایران و ترکیه به ویژه شیعیان و علویان، افزود: بافت پیرامون حرم مطهررضوی بستر مناسبی جهت سرمایه‌گذاری در زمینه توریسم مذهبی است و مجموعه مجری طرح بهسازی و نوسازی بافت پیرامون حرم مطهررضوی آمادگی هرگونه همکاری در این زمینه را دارد.
   تاکید بر اجرای پروژه‌های بزرگ برای رفاه حال زائران
   فاروغ علی ایلدیروم، مسئول هیئت سرمایه‌گذاری ترکیه نیز پس از بازدید از پروژه‌های منطقه ثامن از جمله خانه تاریخی داروغه و مجتمع تجاری_اقامتی آرمان، با اشاره به اینکه مدیریت شهری مشهد کار بزرگی در اطراف حرم مطهر رضوی انجام می‌دهد، اظهار کرد: ایده‌های مهندسان ایرانی در اجرای پروژه‌‍های این طرح عظیم، زیبا و شایسته تقدیر است.
   وی افزود: اینکه در یک مجموعه به صورت همزمان تمام امکانات رفاهی در نزدیک‌ترین منطقه به نقطه هدف گردشگران اجرا شده باشد، کاری است که به زیبایی در بازدید امروز شاهد آن هستیم.
   مسئول هیئت سرمایه‌گذاری ترکیه در ادامه با اشاره به راه‌اندازی دفتر همکاری‌های مشترک مدیریت شهری مشهد و سرمایه‌گذاران ترکیه در آینده‎ای نزدیک، گفت: امیدواریم با آغاز به‌کار این دفتر در مشهدمقدس به زودی بتوانیم شاهد همکاری‌های گسترده فی مابین باشیم.
    

   تعداد بازدید: 411
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .