•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 328
   کد: 144368
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
   در نشست هم‌‎اندیشی با تشکل‌های فعال محیط زیستی پیرامون هفته هوای پاک مطرح شد؛

   اجرایی شدن رسالت اجتماعی سمن‌ها در سالم‌سازی فضای شهری

   با همکاری و همفکری بین مدیران شهری، سمن‌ها و فعالان محیط زیست برنامه‌های ویژه‌ای در حوز‌ه‌های مختلف تدوین ‌شود.
   اجرایی شدن رسالت اجتماعی سمن‌ها در سالم سازی فضای شهریاجرایی شدن رسالت اجتماعی سمن‌ها در سالم‌سازی فضای شهری

   مدیر اجتماعی و امور مناطق معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد بر لزوم اجرایی شدن رسالت اجتماعی سمن‌ها در سالم سازی فضای شهری تاکید کرد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، رضا دانایی با بیان این مطلب در نشستی که با حضور تشکل‌های فعال محیط زیستی پیرامون هفته هوای پاک برگزار شد، بر رسالت اجتماعی سمن‌ها در خصوص بهبود و سالم سازی فضای شهری تاکید کرد و گفت: رویکرد مدیریت شهری بر حمایت تشکل‌ها است. مدیریت شهری یاری‌گر فعالیت‌های سمن‌ها در حوزه محیط زیست است و ضرورت دارد سمن‌ها نیز نقش پررنگ‌تری در زمینه هوای پاک ایفا کنند.
   وی با اشاره به لزوم جلب مشارکت سمن‌های فعال در حوزه محیط زیست گفت: با همکاری و همفکری بین مدیران شهری، سمن‌ها و فعالان محیط زیست برنامه‌های ویژه‌ای در حوز‌ه‌های مختلف تدوین ‌شود.
   تاکید بر گسترش حمل و نقل عمومی
   در ادامه این نشست، تشکل‌های زیست محیطی مشهد بر اهمیت گسترش حمل و نقل عمومی شهر برای بهبود محیط زیست مشهد تاکید کرده و خواستار گسترش حمل و نقل عمومی و تبدیل آن به یک مطالبه عمومی شدند. اعضای تشکل‌ها بر این نکته تاکید کردند که در این صورت مدیریت شهری برای انجام پروژه‌هایی مانند بی.آر.تی سرمایه اجتماعی لازم را در اختیار دارد.
   انتقاد از سهم کم وسایل حمل و نقل پاک مانند دوچرخه در جابجایی های شهری از دیگر مسائل مطرح شده در این نشست بود و سمن‌ها خواستار برنامه‌ریزی جدی شهرداری برای گسترش استفاده از دوچرخه شدند. در عین حال موضوع پروژه کمربند جنوبی مشهد نیز بررسی شد و تشکل‌ها خواستار بررسی دقیق‌تر اثرات این طرح و نظارت بیشتر بر اجرای استاندارد طرح شدند.
   نجمه کیشی
    

   کلید واژه ها: سمن ها - فضای شهری -
   تعداد بازدید: 328
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .