•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 436
   کد: 148257
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
   در آخرین جلسه علنی سال 96 شورای اسلامی شهر مشهد مقدس صورت گرفت؛

   تصویب بودجه 8 سازمان، شرکت و موسسه تابعه شهرداری مشهد برای سال 97/ تجهیز همه تاکسی‌های شهر مشهد به سیستم پرداخت الکترونیکی کرایه در سال آینده

   ارتقاء کیفیت ناوگان تاکسیرانی را هم در برنامه داریم که باید سالانه 10 درصد یعنی 1300 دستگاه تاکسی را از 13 هزار و 500 دستگاه تاکسی موجود نوسازی کنیم. در حوزه خودروهای برقی و هیبریدی نیز در حال مذاکره هستیم تا ناوگانی را بتوانیم این خودروها راه‌اندازی نماییم.
   تصویب بودجه 8 سازمان، شرکت و موسسه تابعه شهرداری مشهد برای سال 97/ تجهیز همه تاکسی‌های شهر مشهد به سیستم پرداخت الکترونیکی کرایه در سال آینده

   با تصویب بودجه 8 سازمان، موسسه و شرکت تابعه شهرداری مشهد برای سال 97 در بیستمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر، بررسی و تصویب لایحه بودجه سال آینده شهرداری مشهد مقدس پایان یافت.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، بیستمین و آخرین جلسه علنی شورای اسلامی شهر در سال 96 با سخنان محمدرضا حیدری، رییس جلسه آغاز شد.
   سپس حجت‌الاسلام معصومی، مدیر کل بنیاد شهید استان خراسان رضوی به مناسبت روز شهید به بیان سخنان خود پرداخت.
   اولین دستور کار این جلسه علنی نیز به بررسی بودجه سال 97 سازمان تاکسیرانی شهرداری مشهد مقدس اختصاص داشت که از حیث منابع و مصارف به مبلغ 68 میلیارد و 955 میلیون ریال بوده و با 21 درصد افزایش نسبت به بودجه سال گذشته تصویب شد.
   در تبصره اختصاصی این مصوبه آمده است بهای خدمات تاکسیرانی در سال 97 بر اساس جدول پیوست آلبوم بودجه به تصویب رسید.
   تبصره‌های عمومی نیز که در جلسه قبل به تصویب رسیده بود، عینا برای این سازمان لحاظ شد.
   تجهیز همه تاکسی‌های شهر مشهد به سیستم پرداخت الکترونیکی کرایه در سال 97
   مهدی علوی‌مقدم، مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت تاکسیرانی شهرداری مشهد مقدس در خصوص برنامه‌های این سازمان در سال 97 گفت: بودجه سال 97 تاکسیرانی مبتنی بر شعار شهر هوشمند شهرداری است. در حوزه تاکسیرانی که متاثر از سیستم‌های هوشمند است اجرای سامانه هوشمند پرداخت الکترونیکی در دستور کار است که فاز اولش آغاز شده و 2 هزار دستگاه به این سیستم مجهز شده‌اند.
   وی افزود: در سال آینده همه تاکسی‌های شهر مشهد به این سیستم مجهز می‌شوند که از طریق من‌کارت و کارت‌های شتاب بانکی امکان پرداخت کرایه وجود دارد. همچنین امکان اعزام اینترنتی تاکسی نیز در این سیستم وجود خواهد داشت.
   علوی‌مقدم خاطرنشان کرد: می‌خواهیم شرکت‌های تاکسی اینترنتی را در شهر مشهد بر اساس ضوابط وزارت کشور در سال آینده ساماندهی کنیم که مصوبه آن در هیئت حل اختلاف مصوبات در حال بررسی است.
   نوسازی سالانه 1300 دستگاه تاکسی در مشهد
   وی اذعان کرد: ارتقای رفتار تاکسیرانان با آموزش در برنامه قرار دارد. 37 دستگاه دوربین در سطح ایستگاه‌ها نصب شده است تا نظام بازرسی و کنترل ما از سنتی به سیستمی و هوشمند تغییر یابد.
   مدیر عامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری مشهد مقدس تصریح کرد: ارتقاء کیفیت ناوگان تاکسیرانی را هم در برنامه داریم که باید سالانه 10 درصد یعنی 1300 دستگاه تاکسی را از 13 هزار و 500 دستگاه تاکسی موجود نوسازی کنیم. در حوزه خودروهای برقی و هیبریدی نیز در حال مذاکره هستیم تا ناوگانی را بتوانیم این خودروها راه‌اندازی نماییم.
   دومین دستور کار این جلسه علنی به بررسی بودجه سال 97 سازمان پایانه‌های مسافربری پرداخت که بر اساس آن بودجه سال 97 سازمان پایانه‌های مسافربری که از حیث منابع و مصارف به مبلغ 230 میلیارد و 199 میلیون و 867 هزار ریال بود و افزایش 12 درصدی نسبت به سال گذشته را داشته است تصویب شد.
   در تبصره اختصاصی این مصوبه آمده، شهرداری مشهد مقدس مکلف است برنامه مطالعات و احداث پایانه‌ها به‌ویژه پایانه چندمنظوره غرب مشهد و پارک سوارهای شهر مشهد را حداکثر ظرف مدت 2 ماه به کمیسیون حمل و نقل و ترافیک ارسال نماید.
   اجرای طرح پایلوت فروش غیرحضوری بلیت اتوبوس برون شهری در پایانه‌های مسافربری مشهد
   محسن شریعتی، مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد مقدس نیز در خصوص برنامه‌های سال آینده این سازمان اظهار کرد: مجموعه پایانه‌ها از دو مدیریت تشکیل شده که یکی راهداری و دیگری سازمان پایانه‌ها است که پایانه‌داری می‌کنیم. پایانه مسافربری کشور به صورت پایلوت در کشور برای هوشمندسازی فروش غیرحضوری بلیت به مسافر که سال آینده اجرایی می‌شود.
   وی ادامه داد: خدمات به مسافران، خدمات به خودروهای سنگین و خدمات به رانندگان و شرکت‌ها را نیز ارائه می‌دهیم که سعی خواهیم کرد کیفیت این خدمات را در سال آینده افزایش دهیم.
   وی تصریح کرد: مجموعا 23 میلیارد تومان درآمدهای سازمان در سال آینده خواهد بود.
   در بررسی سومین دستور کار بیستمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر، بودجه سال 97 سازمان ترافیک که از حیث منابع و مصارف به مبلغ 125 میلیارد و 663 میلیون و 410 هزار ریال بوده و با افزایش 31 درصدی نسبت به سال گذشته مواجه بوده است تصویب شد.
   تبصره‌های اختصاصی این مصوبه، شهرداری مشهد مقدس را مکلف کرده است گزارش ارزیابی وضعیت بهره‌برداری و نگهداری پل‌های عابر پیاده را حداکثر ظرف مدت یک ماه به شورای شهر ارائه نماید.
   همچنین شهرداری مشهد مقدس مکلف است با توجه به آلودگی شدید هوای شهر مشهد، برنامه اجرایی نمودن طرح lez در خصوص محدوده کاهش الودگی را حداکثر ظرف مدت 3 ماه به شورای شهر ارائه نماید.
   در تبصره دیگر آمده است شهرداری مشهد مقدس مکلف است با توجه به قراردادهای منعقد با شرکت شهر آتیه، حداکثر ظرف مدت 3 ماه نسبت به تعیین تکلیف این قراردادها اقدام نموده و گزارش آن را به شورای شهر اراسال نماید.
   کاهش 47 درصدی فوتی‌های حاصل از تصادفات درون شهری مشهد از سال 84 تا سال 95
   سیدمهدی امامی میبدی، مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد مقدس نیز به تشریح برنامه‌های سال آینده این سازمان پرداخت و اذعان کرد: سازمان حمل و نقل و ترافیک یکی از اهدافش برنامه‌ریزی و مطالعه برای حمل و نقل روان و آسان است. یکی از مطاعات انجام شده، مطالعه جامع حمل و نقل بوده که در آن 4 خط مترویی به تصویب رسیده است.
   وی افزود: در سال 1384 که توانستیم آمار فوت بر اثر تصادف با 500 هزار خودرو را استخراج کنیم این آمار 484 نفر بود که این رقم در سال 95 با افزایش تعداد خودروها به یک میلیون دستگاه، با کاهش 47 درصدی به 225 نفر رسیده است.
   نصب 500 دوربین ترافیکی در سطح شهر مشهد
   امامی تصریح کرد: هدف ما در سال آتی با 26 میلیارد تومان شدن بودجه عمرانی، افزایش خدمات است. در حال حاضر 500 دوربین نظارت تصویری و ثبت تخلف را در سطح شهر نصب کرده‌ایم.
   مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد مقدس افزود: همچنین از نرم‌افزارهای روز دنیا در مرکز کنترل ترافیک استفاده می‌شود. انسان محور بودن ترافیک را مدنظر داریم که دوچرخه محور و پیاده‌محوری را در دستور کار باشد و خیابان سرشور یکی از اولین خیابان‌های مدنظر برای اجرای این طرح است.
   همه دستگاه‌ها به وظایف خود در قبال ترافیک شهر در چهارچوب قانون عمل کنند
   محمدرضا حیدری، رییس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در ادامه بیان کرد: هنوز شهر در کنترل کامل مرکز کنترل ترافیک نیست که لازم است بخش خصوصی به این بخش وارد شود زیرا بخش ترافیک یکی از معضلات اصلی شهر مشهد است و باید با خلاقیت حل شود.
   مجتبی بهاروند، رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر در این خصوص اظهار کرد: امیدوارم همه دستگاه‌ها به وظیفه خود در قبال ترافیک شهر مشهد در چهار چوب قانون عمل نمایند و مشکل ایجاد شده برای خط 3 بی.آر.تی دوباره ایجاد نشود.
   توسعه توقفگاه‌های خودورهای باری با مشارکت بخش خصوصی در مشهد
   دیگر دستور کار این جلسه، بررسی بودجه سال 97 سازمان حمل و نقل بار درون شهری و حومه بود که از حیث منابع و مصارف مبلغ 53 میلیارد و 661 میلیارد و 595 هزار ریال بوده و با افزایش 63 درصدی نسبت به بودجه سال گذشته تصویب شد.
   در تبصره اختصاصی این مصوبه آمده، شهرداری مشهد مقدس مکلف است تعرفه بهای خدمات حمل و نقل بار درون شهری و حومه را به همراه آلبوم بودجه سازمان در هر سال برای تایید به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس ارسال نماید.
   حسین مختاری، مدیر عامل سازمان حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد مقدس در مورد اولویت‌های این سازمان در سال 97 عنوان کرد: بحث اصلی ما توسعه توقفگاه‌های خودروهای سنگین است زیرا این خودورها و پارک آنها در سطح شهر مشکلات زیادی ایجاد می‌کند لذا در نظر داریم با مشارکت بخش خصوصی این توقفگاه ها را افزایش دهیم تا ترافیک و امنیت شهر افزایش یابد.
   ضرر رسانی سالانه 15 میلیارد تومانی اضافه بار خودروهای باری با زیرساخت‌های شهر مشهد
   وی ادامه داد: نوسازی ناوگان باری را نیز در برنامه داریم. مشهد 50 هزار خودروی باری دارد که 40 هزار از این تعداد فرسوده هستند لذا به‌دنبال نوسازی این ناوگان جهت کمک به بهبود وضعیت هوای شهر هستیم.
   مختاری افزود: بحث هوشمندسازی نیز جهت نظارت بر تخلفات ناوگان باری دنبال می‌شود تا موضوعاتی مانند اضافه بار کنترل شود زیرا سالانه 15 میلیارد تومان اضافه بار خودورهای باری به زیر ساخت‌های شهر صدمه وارد می‌کنند که باید جلوی این ضرر گرفته شود.
   احمد پورمفردی
    

   تعداد بازدید: 436
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .