•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 149
   کد: 148274
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۲/۲۳
   رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در آخرین جلسه علنی سال ۹۶ شورای پنجم:

   ایجاد محدودیت و سنگ‌اندازی در مسیر اصلاح و تغییر در چارچوب قانون، فعالیتی ضد انقلابی است/ شورای پنجم شورای همه شهروندان مشهد است / هزینه ۴۰۰ میلیارد تومانی در این دوره از مدیریت شهری در خط 2 قطار شهری مشهد

   اگرچه در سال آینده برای رسیدن به منابع پایدار با مشکلاتی روبرو خواهیم بود ولی معتقدیم این اعتماد و سرمایه اجتماعی با کارامدی که مردم در روزهای آینده مشاهده خواهند کرد، این مسیر نیز سپری می‌شود.
   ایجاد محدودیت و سنگ‌اندازی در مسیر اصلاح و تغییر در چارچوب قانون، فعالیتی ضد انقلابی است/ شورای پنجم شورای همه شهروندان مشهد است / هزینه ۴۰۰ میلیارد تومانی در این دوره از مدیریت شهری در خط 2 قطار شهری مشهد

   رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در بیستمین و آخرین جلسه علنی شورا در سال ۹۶ گفت: ایجاد محدودیت و سنگ‌اندازی در مسیر اصلاح و تغییر در چارچوب قانون را در تقابل با خواست مردم می‌دانیم و از آن به‌عنوان فعالیتی ضد انقلابی یاد می‌کنیم.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، بیستمین و آخرین جلسه صحن علنی شورای پنجم در سال 1396 با دستور کار ادامه بررسی و تصویب بودجه سال آینده سازمان‌ها، شرکت‌ها و موسسه تابعه شهرداری برگزار شد.
   محمدرضا حیدری، در ابتدای این جلسه علنی با اشاره به همزمانی این جلسه با سالروز صدور فرمان حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر تاسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی و همچنین روز بزرگداشت شهید، اظهار کرد: از همین رو بسیار خرسندیم که میزبان خانواده سردار شهید «عبدالحسین برونسی» و همچنین مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هستیم.
   وی افزود: شهدا، ایثارگران، آزادگان و جانبازان و خانواده‌های شهدا با ایستادگی خود نهال استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی را تثبیت کردند؛ شهید برونسی، افتخار خطه خراسان است و فرمانده دلاوری بود که نام او لرزه بر اندام دشمن می‌افکند.
   حیدری با بیان اینکه شورای پنجم و مدیریت شهری از جنس جامعه ایثارگران هستند و از ابتدا رویکرد ما مبتنی بر انجام وظایف و ماموریت‌ها در این حوزه بوده است، گفت: روز گذشته در بودجه سازمان خدمات شهری و فردوس ها، رقمی حدود 2 میلیاردتومان برای بهشت رضا(ع) و نمادهای مربوط به شهدا اختصاص یافته است و همچنین مقرر شد با توجه به اتمام ظرفیت قطعه مربوط به شهدا، قطعه جدیدی به ایشان اختصاص یابد.
   وی در ادامه با اشاره به حضور مستمر اعضای شورای پنجم در منازل خانواده شهدا در مناسبت‌های مختلف، اظهارکرد: علاوه بر این اقدامات در حوزه نام‌گذاری معابر، کمیسیون فرهنگی همچنان براساس پیشنهادات ارائه شده فعالیت می‌نماید.
   نقاشی تمثال شهدا در سطح شهر از دیگر اقداماتی بود که رئیس شورای شهر مشهد در سخنان خود به آن پرداخت و گفت: در اقدامی جدید از سوی مدیریت شهری، طی روزهای اخیر تصاویر مربوط به فرماندهان هشت سال جنگ تحمیلی نیز در قاب‌های عکس سطح شهر نقش بسته شده است.
   حیدری در ادامه اشاره‌ای هم به آسایشگاه جانبازان واقع در پارک ملت داشت و در این خصوص تصریح کرد: زمین این آسایشگاه توسط مجموعه شهرداری در اختیار این طرح قرار گرفته است؛ در زمینه ساخت ابنیه، پیش‌بینی اعتبارات صورت گرفته ولی در بعد تجهیزات، بنیاد جانبازان با توجه به امکانات خوبی که دارد می‌تواند در این خصوص اقدام نماید.
   وی خاطرنشان کرد: در زمینه تکریم و بزرگداشت شهدا خوشبختانه اقدامات قابل توجهی صورت گرفته و این اقدامات ادامه خواهند داشت؛ این مهم را جزو وظایف و مسئولیت‌های خود می‌دانیم و امیدواریم تمامی دستگاه‌ها و مجموعه‌های دخیل و صاحب نقش در این حوزه وظایف خود را انجام دهند و شهرداری نیز به سهم خود، نقش خود را ایفا همچون گذشته ایفا خواهد کرد.
   با توجه به اینکه این جلسه، آخرین صحن علنی شورا در سال جاری بود، رئیس شورای شهر جمع‌بندی از اتفاقات امسال را به عنوان نطق پیش از دستور ارائه کرد که در ادامه به آن‌‎ها خواهیم پرداخت.
   رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در تشریح حوادث و اتفاقات تلخ و شیرین سال 96 بیشتر به رخدادهای محلی اشاره کرد و گفت: زلزله ابتدای سال جاری که در اطراف مشهد و شهر رضویه روی داد، هشداری بود به اینکه ما بویژه در حوزه شهر مشهد و بافت‌های فرسوده باید توجه لازم را داشته باشیم و امیدواریم طرح دولت در حوزه بازآفرینی با کمک شهرداری و دستگاه‌های دیگر در سال 97 وارد فاز عملیاتی شود و بتوانیم بخشی از این نارسایی‌ها را احصا کنیم.
   اعتراضات مردمی اسفند ماه ناشی از مطالبات و خواسته‌های مردم بود
   وی حادثه غم‌انگیز صعود بی‌بازگشت کوهنوردان مشهدی در اشترانکوه را یکی دیگر از حوادث ناگواری دانست که برای قهرمانان ما اتفاق افتاد و گفت: حضور، همبستگی و همراهی مردم در مراسم تشییع و گرامیداشت یاد و خاطره این عزیزان نشان از پیوند مردم با جامعه قهرمانی شهر و کشور بود.
   رئیس شورای اسلامی شهر مشهد اشاره‌ای هم به اعتراضات مردمی در دی ماه سال جاری داشت و تصریح کرد: این اعتراضات ناشی از مطالبات و بیان خواسته‌های مردم بود؛ جدا از اتفاقات ناگوار و خلاف قانونی که اتفاق افتاد، اصل اعلام خواسته‌ها، مطالبات و انتظارات مردم امر به حقی است.
   باید صدای مردم را شنیده و در مسیر منطقی پاسخ دهیم
   حیدری افزود: شنیدن صداها و انتظارات مردم در بین همه مسئولین نظام به‌عنوان یک نکته اساسی و مهم تلقی می‌شود و امیدواریم همه ما چه در حوزه مدیریت شهری و چه در حوزه مدیریت دولت و سایر قوا به این نکته توجه کنیم که شنیدن صدای مردم ضرورت دارد و انتظارات و مطالبات آنها را در مسیری منطقی باید پاسخ داده شود.
   وی در ادامه گفت: از دیگر اتفاقات بسیار غرورآفرین سال 96، حماسه مردمی انتخابات 29 اردیبهشت بود که مردم با حضور شکوهمند خود هم در تداوم دولت تدبیر و امید و هم در پیروزی لیست امید شوراها نقش اساسی ایفا نمودند؛ مردم در این انتخابات به گفتمان گفتگومحور و مردم‌سالاری در مدیریت شهری رای دادند و خواستار تغییر در شرایط زندگی و بویژه در محیط شهری خود شدند.
   شورای پنجم شورای همه شهروندان مشهد است
   حیدری خاطرنشان کرد: شورای پنجم پس از اعلام نتایج انتخابات مطرح کرد که شورای همه شهروندان مشهد است و برای تحقق خواسته‌ها و مطالبات همه مردم، فارغ از رویکردهای سیاسی، تلاش خواهد نمود.
   رئیس شورای اسلامی شهر مشهد افزود: تلاش بی وقفه‎ای را در دوره انتقالی برای شناخت مسائل شهرداری انجام دادیم و در اولین ماموریت و وظیفه‌ای که داشتیم شهرداری با ملاک‌های مدنظرمان، با فهم استراتژیک، صبغه اصلاح‌طلبی، باتجربه در حوزه مدیریت شهری و متخصص، دارای توان مقاومت در برابر تهدیدها، انتخاب کردیم تا بتواند شهر را مدیریت نماید؛ شورای پنجم بر این باور است که در این مسیر انتخاب مناسبی داشته و مردم آثار و برکاتش را مشاهده می‌کنند.
   بازگشت نشاط و سرزندگی و سرمایه به شهر از ماموریت های شورای پنجم
   وی با تاکید بر لزوم تعامل و ارتباط با همه افراد تاثیرگذار و جریان های مستقر در مشهد برای شکل‌گیری تعامل سازنده ای که بتواند به توسعه شهر کمک کند، افزود: رونق حوزه فرهنگ و هنر، بازگشت نشاط و سرزندگی به محیط شهری، حل مشکلات مردم در حوزه تعامل با شهرداری، بازگشت سرمایه به شهر و حل پروژه‌های نیمه‌تمامی که در گذشته بوده و همچنین انجام اقدامات زیربنایی به‌ویژه تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در حوزه مدیریت شهری جزء ماموریت‌هایی بوده که شورای پنجم برای خود در نظر گرفته است.
   حیدری خاطرنشان کرد: ضمن استقرار حوزه مدیریتی جدید در ارکان شهرداری، اتفاقات مبارکی را مردم از دیروز شاهد هستند؛ روز گذشته آیین بکارگیری 210 دستگاه اتوبوس و مینی بوس ویژه حمل و نقل درون شهری با اعتبار 133 میلیارد تومان برگزار شد و این عدد به 330 دستگاه خواهد رسید.
   هزینه ۴۰۰ میلیارد تومانی در این دوره از مدیریت شهری در خط 2 قطار شهری مشهد
   وی با بیان اینکه نوسازی بخشی از ناوگان حمل و نقل عمومی مشهد در شرایطی رقم خورده که شهرداری از نظر مالی و اقتصادی در مضیقه است، گفت: با این وجود بر این باوریم که ناوگان فرسوده سهم زیادی از آلودگی هوای شهر را به خود اختصاص داده و هرچه سریعتر باید نوسازی و اصلاح شود.
   رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به اینکه شورای پنجم در تداوم فعالیت‌هایی که در گذشته صورت گرفته، پیگیری خطوط قطارشهری را در دستورکار خود قرار داده است، گفت: فارغ از تمامی نقاط ضعف و قوتی که در مدیریت شهری گذشته بوده از تلاش‌های مدیریت پیشین شهر مشهد تشکر می‌کنیم.
   وی اظهارکرد: در حوزه خط 2 قطارشهری، مدیریت شهری جدید در ایستگاه‌هایی که در گذشته افتتاح شده 200 میلیارد تومان بابت سیستم سیگنالینگ، تهویه و سایر نقایص هزینه کرده است؛ از طرف دیگر راه‌اندازی ایستگاه‌های سعدی و شریعتی نیز 200 میلیارد تومان هزینه شده است.
   بهره‌برداری از خیابان دوسطحی آیت الله طبسی به زودی انجام می‌شود
   خیابان دوسطحی آیت ا... واعظ طبسی از دیگر موضوعاتی بود که رئیس شورای شهر مشهد به آن اشاره کرد و گفت: این خیابان اولین الگوی حرکت پیاده‌رو به سمت حرم مطهر است و در روزهای آتی شاهد بهره برداری آن خواهیم بود.
   حیدری در ادامه تشریح رویکردهای مدیریت شهری در سال 97 گفت: در شرایط موجود حفظ انسجام ملی، بازسازی امید، اعتماد و ارتقاء سرمایه اجتماعی و مطمئن ساختن جامعه به کارآمدی مدیریت شهری را یکی از رویکردهای اساسی خود قرار داده‌ایم و لذا ایجاد محدودیت و سنگ‌اندازی در مسیر اصلاح و تغییر در چارچوب قانون را در تقابل با خواست مردم می‌دانیم و از آن بعنوان فعالیتی ضد انقلابی یاد می‌کنیم.
   مردم در ۲۹ اردیبهشت به تغییر در زندگی و شهر خود رای دادند
   وی افزود: مردم براساس رای خود به تغییر در محیط زندگی شهر خود در چارچوب قانون رای دادند و تقابل با این مهم میتواند منجر به ناامیدی مردم و کاهش مشارکت اجتماعی و سیاسی آنها شود.
   حیدری خاطرنشان کرد: اگر چنین امری اتفاق بیافتد مردم گمان خواهند کرد که از مسیر طبیعی و مسالمت‌آمیز نمی‌شود به خواسته های خود برسند و این اقدام واقعا حرکتی ضدانقلابی است؛ لذا معتقدیم در راستای رویکرد تعاملی که شورای پنجم برقرار کرده، همه مجموعه‌ها و دستگاه‌ها بتوانند در کنار هم به خواست و رای مردم که چیزی جز آنچه در چاچوب قانون و حقوق آنها نخواهد بود، تلاش خواهیم کرد.
   پرداخت حقوق پرسنل در ماه جاری با تکیه بر درآمدهای شهرداری نه دریافت تسهیلات
   وی اشاره‌ای هم به شرایط مالی شهرداری و دریافت تسهیلات از بانک‌ها برای پرداخت حقوق پرسنل شهرداری در اواخر دوره گذشته داشت و اظهار کرد: شورای پنجم در چنین شرایطی تصدی مدیریت شهری را قبول کرد ولی الان با افتخار اعلام می‌کنیم که در اسفندماه با تکیه بر توان مدیریتی شهری خود و تعامل سازنده شورا با شهردار و همت مدیران شهرداری و اعتماد مردم، حقوق و مطالبات پرسنل خود را در چارچوب درآمدهای شهرداری پرداخت می‌کنیم که اتفاق بسیار بزرگی است.
   حیدری افزود: این اتفاق در حالی رقم خورده که برخی انتظار داشتند شورای پنجم در روزهای ابتدایی خود در پرداخت حقوق پرسنل هم ناتوان باشد؛ شهروندان مشهدی می‌دانند که مدیریت شهری با قدرت و انسجام برای تغییر ورود پیدا کرده و ادامه این رفتار هم صرفا با مشارکت و حمایت ایشان اتفاق خواهد افتاد.
   رئیس شورای اسلامی شهر مشهد افزود: اگرچه در سال آینده برای رسیدن به منابع پایدار با مشکلاتی روبرو خواهیم بود ولی معتقدیم این اعتماد و سرمایه اجتماعی با کارامدی که مردم در روزهای آینده مشاهده خواهند کرد، این مسیر نیز سپری می‌شود.
   شفافیت حداکثری در جهت اعتمادسازی بیشتر شهروندان به مدیریت شهری
   حیدری شفافیت حداکثری در جهت اعتمادسازی بیشتر با شهروندان را یکی از برنامه‌های جدی مدیریت شهری برای سال آینده عنوان کرد و گفت: علاوه بر این، رویکرد توسعه متوازن و عدالت محور و فعالیت بیشتر در حوزه مناطق کم برخوردار از دیگر سیاست‌های مدیریت شهری در سال 97 است.
   وی از پیگیری جدی‌تر توسعه نشاط و شادابی شهروندان خبر داد و افزود: انضباط مالی از اساسی‌ترین مسائل ما در حوزه مدیریت شهری است و نظارت جدی در این حوزه اعمال خواهد شد؛ از همه مدیران شهرداری تقاضا داریم در این جهت با شورا همراهی داشته باشند تا این نظارت را با کمک ایشان و مردم به نقطه ای برسانیم که همه فعالیت‌های شهرداری شفاف و روشن باشد چرا که یکی از اصول اساسی برای بازگشت اعتماد شناخته می‌شود.
   اصلاح فرآیند صدور پروانه ساختمانی در سال ۹۷
   رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در ادامه تشریح سیاست‌های مدیریت شهری در سال آینده تصریح کرد: اصلاح فرآیند صدور پروانه و تسهیل فرآیند پاسخگویی به مردم از سیاست‌هایی است که در سال 97 دنبال خواهیم کرد.
   وی در پایان با اشاره به فرارسیدن چهارشنبه آخر سال، گفت: روا نیست که برای تخلیه هیجانات و شادی خود، که می‌تواند در مسیر صحیح و به روش‌های سنتی اتفاق بیفتد، آن را با آسیب زدن به منافع مردم و خادمان مردم رقم بزنیم؛ ما می‌توانیم این سنت را به روش دیرین خود در محله‌ها و کوچه‌ها و بدون ایجاد مزاحمت و خسارتی برای شهر و زیرساخت های شهر و برای خادمین این شهر برگزار نماییم.
   حیدری در پایان تشریح کرد: امیدواریم با این همسویی و همراهی و هماهنگی که اتفاق خواهد افتاد، از چهارشنبه آخر سال را به سلامت عبور کنیم و این سنت دیرینه را براساس روش سنتی خودش برگزار کنیم و اتفاقات ناگواری که در سالهای گذشته شاهد بودیم، رخ ندهد و خود را برای ورود به سال 97 همراه با امید و نشاط و شادابی آماده کنیم.
   احمد پورمفردی

   تعداد بازدید: 149
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
   0 1
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .