•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 543
   کد: 148291
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۲/۲۳
   همزمان با نوروز 97 صورت می‌گیرد؛

   نصب 8 المان نوروزی در منطقه 8 مشهد

   این منطقه به واسطه مجاورت با پایانه مسافربری امام رضا (ع) برنامه‌های استقبال از زائران را در این پایانه اجرا می‌کند؛ در این ایستگاه اجرای نمایش، موسیقی سنتی، جنگ شادی، غرفه کودک، خدمات ویلچر رایگان، خدمات پزشکی (تست فشار و قند خون)، مشاوره و... انجام خواهد شد.
   نصب 8 المان نوروزی در منطقه 8 مشهد

   شهردار منطقه 8 مشهد از نصب 8 المان نوروزی در منطقه همزمان با نوروز 97 خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، حجت فرقانی با اعلام خبر جاگذاری المان‌های نوروزی در توضیح این المان‌ها گفت: پناه امن، ماهی نوروزی، شکوفه‌های بهاری، زندگی، باغ وحش سنگی، یک رنگ از بهار، مسیر و بهاربافی المان‌های جدید این منطقه هستند که در چهارراه لشکر، مقابل استانداری، استخر کوهسنگی، خیابان بهار، چهارراه استانداری، میدان بیمارستان امام رضا (ع) و تعدادی از بوستان‌ها نصب خواهند شد.
   وی ادامه داد: مدارس هرساله یکی از مکان‌های اصلی اسکان زائران است لذا 20 مدرسه برای اسکان زائران در نظر گرفته شده است.
   شهردار منطقه 8 مشهد تصریح کرد: این مدارس در نزدیکی حرم و در خیابان‌هایی همچون بهار، آخوند خراسانی، امام خمینی (ره)، جنت غربی، دانش غربی، امام رضا (ع)، آیت‌ا... شیرازی و شهیدان چمران و دیالمه قرار دارند؛ همچنین سالن ورزشی شهید مغنیه برای اسکان اضطراری آماده شده است که از 28 اسفند تا 10 فروردین به زائران خدمات می‌دهد.
   به گفته فرقانی، در این سالن علاوه بر اسکان، اکران فیلم، برگزاری مسابقات ورزشی و توزیع محصولات فرهنگی هم صورت خواهد گرفت.
   وی از توزیع رایگان ماهی سفره هفت سین خبر داد و گفت: این ماهی‌ها به صورت رایگان و در کوهسنگی توزیع خواهد شد.
   شهردار منطقه 8 مشهد در توضیح تعدادی دیگر از برنامه‌های استقبال از بهار منطقه تصریح کرد: فضاسازی شهری با نصب هزار پرده رنگی، برگزاری مسابقه عکاسی از المان‌ها، برپایی کارناوال بهارانه و دیدار با خانواده شهدا و سالمندان از 28 اسفند تا 5 فروردین از دیگر برنامه‌ها است.
   فرقانی در ادامه گفت: این منطقه به واسطه مجاورت با پایانه مسافربری امام رضا (ع) برنامه‌های استقبال از زائران را در این پایانه اجرا می‌کند؛ در این ایستگاه اجرای نمایش، موسیقی سنتی، جنگ شادی، غرفه کودک، خدمات ویلچر رایگان، خدمات پزشکی (تست فشار و قند خون)، مشاوره و... انجام خواهد شد.
   وی ادامه داد: از دیگر برنامه‌های استقبال از بهار ایستگاه سبزینه است که این برنامه با هدف آموزش نحوه نگهداری از گل‌های آپارتمانی و ایجاد فرهنگ حفظ فضای سبز در کوهسنگی، روز 13 فروردین اجرا می‌شود.
   به گفته شهردار منطقه 8 مشهد، در همین راستا جشنواره آموزشی تراریوم (نحوه پرورش گل در شیشه) از 28 اسفند تا 13 فروردین در کوهسنگی عملیاتی می‌شود.
   فرقانی در ادامه به زنده کردن آیین‌های نوروز سنتی اشاره کرد و گفت: آماده کردن عمو نوروز برای دور زدن در بوستان‌ها، معابر پرتردد و مراکز خرید یکی از همین برنامه‌ها است.
   وی ادامه داد: همچنین در قالب جشن دیگری برای زنده کردن سنت دیرینه چهارشنبه آخر سال که متأسفانه طی سالیان گذاشته انحرافاتی در آن صورت گرفته است، جشنی در شب 22 اسفند در کوهسنگی برپا خواهد شد.
   شهردار منطقه 8 مشهد از اجرای برنامه‌های خانه‌تکانی محلی و طرح کوشش خبر داد و گفت: طرح کوشش مربوط به مطالعه در ایام نوروز است که مسجدهای ابا‌عبدا...، ابوالفضلی و هنرمند آماده اجرای آن هستند.
   فرقانی خاطرنشان کرد: در طرح خانه‌تکانی با کمک اهالی، نظافت منزل پدر و مادر شهدا و سالمندان در محله امام رضا (ع) در آخرین روزهای اسفند انجام می‌شود.
    

   کلید واژه ها: منطقه 8 مشهد - المان نوروزی -
   تعداد بازدید: 543
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   1 1
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .