•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 257
   کد: 148314
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۲/۲۳
   رییس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در اولین نشست صمیمی با خانواده‌های 36 شهید شهرداری:

   رسالت ما تداوم بخشیدن به حرکت شهداست

   رشد و تکامل انسانها به این بستگی دارد که چگونه بستگی‌هایشان را رها کنند و شهدا همه این تعلقات را رها کردند و جسم و جانشان را با خدا معامله کردند و امیدواریم ما هم بتوانیم با تعلق بیشتر رمز و راز مسیر آنان را درک کنیم.
   رسالت ما تداوم بخشیدن به حرکت شهداست

   رییس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: رسالت ما تداوم بخشیدن به حرکت شهدادر مسیر آرمان‌های انقلاب است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، محمدرضا حیدری در اولین نشست شهردار مشهد با خانواده‌های 36 شهید شهرداری با بیان این مطلب افزود: درود می‌فرستیم به روان پاک شهدای انقلاب اسلامی و فداکاری آزادگان ارج می‌نهیم همچنین تشکر می‌کنیم از شهرداری و شهردار مشهد مقدس و پایگاه بسیج که برگزاری این نشست را ترتیب دادند.
   وی ادامه داد: جمله‌ای را شهید آوینی با این مضمون دارند: پندار ما این است که شهیدان رفته‌اند و ما مانده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ایم ولی در اصل زمان ما را برده است و شهدا مانده‌اند. باید در این جمله تامل کرد چرا که این جمله پندآموز است.
   نماینده مردم در شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه ما باید از آنچه که شهیدان برای آن فداکاری کرده‌اند، مراقبت کنیم، افزود: نباید بگذاریم زمان ما را از آرمان‌های شهدا دور کند.
   حیدری اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین مباحثی که در مورد عروج عارفانه شهدای ما وجود دارد نکته‌ای است که امام(ره) در فرازی می‌فرمایند: «شهدا ره صد ساله را یک شبه رفته اند.» خیلی از عارفان تلاش می‌کنند تعلق خود را به دنیا کم کنند رمز و رازی که شهدای ما در دوران دفاع مقدس به یادگار گذاشتند این بود که این عزیزان راهی را که خیلی از عارفان با مشقت طی می‌کنند خیلی کوتاه طی کردند.
   وی خاطر نشان کرد: رشد و تکامل انسانها به این بستگی دارد که چگونه بستگی‌هایشان را رها کنند و شهدا همه این تعلقات را رها کردند و جسم و جانشان را با خدا معامله کردند و امیدواریم ما هم بتوانیم با تعلق بیشتر رمز و راز مسیر آنان را درک کنیم و در راستای آرمان‌های شهیدان، استقلال ازادی و جمهوری اسلامی حرکت کرده و این حرکت را تداوم ببخشیم.
   شایان ذکر است؛ این مراسم با حضور و همراهی تقی‌زاده خامسی، شهردار مشهد مقدس، سردار نجاتی، رییس بنیاد حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس، سردار احراری، حیدری، رییس شورای اسلامی شهر مشهد و تنی چند از اعضای شورا برگزار شد.
   گفتنی است؛ در این مراسم از تمثال شهید حریری و شهید مشایی جعفرآبد رونمایی شد؛ همچنین نرم افزار معبری به سوی بهشت نیز معرفی و رونمایی شد. در بخشی دیگر از این مراسم مستند شهید خدمت نوروز علی بخشیان برای اولین بار پخش گردید.
   احمد پورمفردی

    

   تعداد بازدید: 257
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .