•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 784
   کد: 149634
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۱/۲۲
   نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد تاکید کرد؛

   افزایش امید و نشاط در جامعه هدف برنامه‌ریزی‌های فرهنگی در مشهد

   باید از خود شروع کنیم. همه رسالتی در زندگی داریم و برای تحقق آن باید تلاش کنیم. رسالت ما نیز دعوت مردم در به چالش کشیدن سبک زندگی شهری است.
   افزایش امید و نشاط در جامعه هدف برنامه‌ریزی‌های فرهنگی در مشهد

   نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: همه برنامه‌ریزی‌های فرهنگی افزایش امید و نشاط را در جامعه مورد تاکید قرار داده است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، رمضانعلی فیضی در مراسم رونمایی از پوستر اصلی جشنواره بین‌المللی هنرهای نمایشی «جیگی جیگی» و مراسم بدرقه اولین دوچرخه‌سواری دراز مدت خانوادگی به دور ایران که در تالار شهر برگزار شد، اظهار کرد: همه برنامه‌ریزی‌های کالبدی و نگرش‌های فرهنگی در این شهر مذهبی، امید را هدفگذاری کرده و فراهم آوردن رضایتمندی ساکنان شهر و تسهیل زندگی شهروندان و پراکندن نور امید و شادی در دل‌های مردم مورد تاکید قرار دارد.
   وی بیان کرد: با شعار امید آمدیم و می‌خواهیم شهری به لحاظ زیرساختی، اکولوژیکی، مناسبت‌های انسانی، تدبیر و مدیریت انسانی داشته باشیم که امید در ذیل همه موارد آن تعریف شود.
   نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به اینکه مشهد شهر گفتگو و غلبه تحمل و مدارا مورد توجه است، افزود: خصائصی که در سیره و روش زندگی امام رئوف نیز وجود داشته و امروز بر همه ما است که همه شاخص‌های هدفگذاری شده تحقق یابند.
   فیضی خاطر نشان کرد: همگان دست در دست یکدیگر با رفق و مدارا به سمت تحقق برنامه ها گام بردارند.
   وی افزود: در این راستا برنامه ریزی شده تا این زوج مشهدی، سفیران مشهد باشند و شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این راستا آنان را حمایت می کند.
   تلاش برای تبدیل کردن دوچرخه سواری به یک مد حمل و نقلی پاک در مشهد
   در ادامه این مراسم، مدیر حمل و نقل پاک شهرداری مشهد گفت: دوچرخه می‌تواند به عنوان یک مد حمل و نقلی مطرح و مورد حمایت قرار گیرد.
   جعفری اظهار کرد: مشکلات زیست محیطی در مشهد به حدی است که گاها از تهران نیز در این زمینه سبقت گرفتیم. به همین دلیل استفاده از دوچرخه به عنوان یک مد حمل و نقلی مطرح شده است و به جد مورد پیگیری قرار دارد.
   وی افزود: به این نتیجه رسیدیم که مدیریتی با هدف توسعه حمل و نقل انسان محور شامل دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی شکل دهیم. البته حمل و نقل پاک مانند استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی مترو و اتوبوس نیز مورد تاکید قرار دارد.
   هدفم به چالش کشیدن سبک زندگی شهری است
   در این مراسم، احسان منصوریان دوچرخه سوار مشهدی گفت: باید از خود شروع کنیم. همه رسالتی در زندگی داریم و برای تحقق آن باید تلاش کنیم. رسالت ما نیز دعوت مردم در به چالش کشیدن سبک زندگی شهری است.
   وی اظهار کرد: همچنین دعوت از مردم در به چالش کشیدن استفاده ازمنابعی که برگشت پذیر نیست، مد نظر قرار دارد. ضمن اینکه آشناشدن با افراد و اقوام ایرانی و گسترش تعاملات اجتماعی نیز از دیگر اهدافی است که سبب شده پا در رکاب دوچرخه بگذاریم و به این سفر برویم.
   در پایان این مراسم، شهروندان مشهدی به همراه تنی چند از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد با حضور بر روی عرصه میدان شهدا، احسان منصوریان، شیما هاشم‌نیا و فرزندش را در سفر به دور ایران با دوچرخه، بدرقه کردند. ضمن اینکه پوستر اصلی جشنواره بین‌المللی هنرهای نمایشی «جیگی جیگی» رونمایی شد و این خانواده مشهدی سفیران این جشنواره در سفر به شهرهای مختلف کشور شدند.
   شایان ذکر است، مراسم دوچرخه سواری دراز مدت خانوادگی به دور ایران با هدف تجربه سبک جدید زندگی ساده و پایدار، محافظت از آب و خاک و هوای پاک، برای نسل‌های آینده و فرصت‌های کشف زندگی برای کودک در طبیعت و سفیران کمپین با دوچرخه برگزار شد.
   نجمه کیشی

    

   تعداد بازدید: 784
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .