•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 308
   کد: 151699
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۲/۲۶
   معاون رییس جمهور با تقدیر از شهردار مشهد:

   آرامگاه فردوسی را با کمک شهرداری مجموعه‌ای بی‌نظیر خواهیم کرد

   آنچه همیشه باقی مانده و خواهد ماند هویت ایران است که میراثداران گذشته ما توانسته‌اند آن را به خوبی حفظ کرده و به ما برسانند؛ ما نیز وظیفه داریم این میراث را حفظ کرده و به آیندگان منتقل کنیم.
   آرامگاه فردوسی را با کمک شهرداری مجموعه‌ای بی‌نظیر خواهیم کرد

   معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با تقدیر از شهردار مشهد گفت: توافق‌نامه‌ای را با شهردار مشهد منعقد کرده‌ایم تا با کمک شهرداری آرامگاه فردوسی به مجموعه‌ای بی‌نظیر و محلی مناسب برای حضور بازدیدکنندگان و گردشگران تبدیل شود.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، علی اصغر مونسان سه‌شنبه شب در مراسم بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی که با حضور استاندار و شهردار مشهد در آرامگاه این شاعر بزرگ فارسی در توس برگزار شد، افزود: باید داشته‌های تاریخی، فرهنگ غنی ایرانی و ثروت‌های فرهنگی ایران زمین را در معرض شناخت ملل مختلف جهان قرار دهیم بنابراین تعامل سازنده با دنیا از طریق توسعه صنعت رو به رشد جهانی گردشگری میسر است.
   وی اضافه کرد: آنچه همیشه باقی مانده و خواهد ماند هویت ایران است که میراثداران گذشته ما توانسته‌اند آن را به خوبی حفظ کرده و به ما برسانند؛ ما نیز وظیفه داریم این میراث را حفظ کرده و به آیندگان منتقل کنیم.
   مونسان گفت: هویت یعنی ملیت و زبان و حکیم فردوسی کار بزرگی در حفظ هویت کرده است. فردوسی شاهنامه خود را با توحید شروع کرد به هویت ایرانی پرداخت و زبان ایرانی را پاسداشت بنابراین هنر وی همیشه جاودان است.
   معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به این که تلاش خود را خواهیم کرد که گردشگری در کشور رونق بگیرد، اظهارکرد: آرامگاه فردوسی باید سالانه میلیون‌ها بازدیدکننده داشته باشد و غریب در گوشه‌ای نباشد و امیدواریم که با تقویت گردشگری این اتفاق بیافتد.
   وی تصریح کرد: امسال 3 میلیارد تومان اعتبار استانی و4 میلیارد تومان نیز اعتبار ملی برای ساماندهی آرامگاه توس در نظر گرفته‌ایم و درکنار این 7 میلیارد تومان در سفر رییس جمهور به مشهد نیز 9 میلیارد تومان اعتبار برای این موضوع در نظر گرفته شد.
   مونسان افزود: همچنین با شهردار مشهد نیز توافقنامه‌ای را داشته‌ایم تا با کمک شهرداری مشهد بخشی از آرامگاه فردوسی را ساماندهی کنیم.
   گفتنی است در این مراسم از سه استادکار که در ساخت آرامگاه فردوسی نقش داشتند تجلیل و به سه فردوسی پژوه برجسته نیز نشان فردوسی اعطا شد.
   مجید خبیری
    

   تعداد بازدید: 308
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .