•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 179
   کد: 151727
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۲/۲۶
   شهردار مشهد در همایش تجلیل از مقام شامخ معلم که با حضور اساتید و مدرسان جهاد دانشگاهی برگزار شد؛

   معلم و مادر؛ با کلید واژه‌های مشترک بسیار/ ضرورت تجلیل از فردوسی به عنوان آموزگار بزرگ زبان پارسی

   می‌دانم مدیران استان و مسولان عالی‌ رتبه کشور موافق این کار هستند، مردم مشهد نیز راضی هستند که این کار را انجام داده و بخشی از عوارضی را که پرداخت می‌کنند برای بهتر شدن آرامگاه فردوسی هزینه کنیم
   معلم و مادر؛ با کلید واژه‌های مشترک بسیار/ ضرورت تجلیل از فردوسی به عنوان آموزگار بزرگ زبان پارسی

   شهردارمشهد با اشاره به غربت آرامگاه فردوسی گفت: مصمم هستم به عنوان شهردار به آرامگاه فردوسی رسیدگی کنم تا جایگاهی در شان فردوسی باشد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، تقی‌زاده خامسی سه شنبه شب در جمع دانشجویان و اساتید جهاد دانشگاهی افزود: امروز بزرگداشت فردوسی است؛ شاعر بزرگی که زبان فارسی را زنده نگاه داشت، اگر فردوسی را نداشتیم شاید اکنون به زبان دیگری سخن می‌گفتیم.
   وی با بیان اینکه فردوسی در مشهد و شاید درایران غریب است، اظهار کرد: تنها در سال و در روز بزرگداشت زبان فارسی مراسمی را برگزار می‌کنند.
   تقی‌زاده خامسی اضافه کرد: البته خوشبختانه به گفته مسولان میراث فرهنگی امسال چندین برابر سال‌های گذشته مردم برای بزرگداشت فردوسی به آرامگاه آمده بودند که این موضوع بسیار خوشحال کننده است.
   شهردار مشهد تصریح کرد: مایلم از فردوسی که معلم بزرگ زبان فارسی است، تجلیل کنیم زیرا اگر از فردوسی تجلیل کنیم از همه معلمان تجلیل کرده‌ایم.
   وی با اشاره به این که می‌توان به جرات گفت که درصد بالایی از مردم مشهد هنوز به آرامگاه فردوسی نیامده‌اند، افزود: به عنوان شهردار مشهد مصمم هستم تا به آرامگاه فردوسی رسیدگی کنیم تا جایگاهی باشد در شان فردوسی.
   تقی‌زاده خامسی گفت: می‌دانم مدیران استان و مسولان عالی‌ رتبه کشور موافق این کار هستند، مردم مشهد نیز راضی هستند که این کار را انجام داده و بخشی از عوارضی را که پرداخت می‌کنند برای بهتر شدن آرامگاه فردوسی هزینه کنیم .
   شهردار مشهد با تاکید بر اینکه آرامگاه فردوسی باید تبدیل به محلی برای بازدید همه افرادی که به زبان فارسی علاقه دارند بشود، اظهار کرد: اکنون در روستاهای افغانستان شاهنامه خوانی را به فرزندانشان آموزش می‌دهند ولی خیلی از ما شاهنامه را ورق نزدیم و شاهنامه را در خانه نداریم.
   تقی‌زاده خامسی تصریح کرد‌: من از این جمع فرهنگی درخواست می‌کنم مهمان که برایتان می‌آید آنها را به آرامگاه فردوسی نیز ببرید و آرامگاه را نشانشان بدهید.
   شهردار مشهد با بیان اینکه برای فرزندانتان شاهنامه بخوانید، اضافه کرد: اینکار تجلیل از معلم بزرگ ایران است فردی که هم ایران را نگاه داشت و هم زبان ما را .
   وی به برخی از واژه‌ها و نام‌هایی در شاهنامه اشاره کرد و گفت: این اسامی و واژه‌ها اکنون به صورت مناطق و روستاهایی در اطراف آرامگاه فردوسی وجود دارد، اینها موضوعاتی هستند که هنوز. فردوسی باید به کمک شما دانشگاهیان محترم هر روز بهتر از گذشته به فرزندانمان، ایرانیان و همه فارسی زبانان معرفی شود.
   مجید خبیری
    

   تعداد بازدید: 179
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .