•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 819
   کد: 151991
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۲/۳۱

   حکایت صد بسته‌ی در بسته
   مهدی یاراحمدی خراسانی

   سرمایه‌گذاری در شهر مشهد و حریم رضوی و تشریک مساعی بخش خصوصی در جهت توسعه زیرساخت‌ها و رونق آن می‌تواند برای کل کشور منافع قابل توجهی به همراه داشته باشد.
   حکایت صد بسته‌ی در بسته

   «رتبه اول در حوزه حمل و نقل جاده‌ای، رتبه دوم حمل و نقل هوایی و قرار داشتن ۵٢ درصد از اقامتگاه‌های کشور در مشهد از ظرفیت‌های بزرگ این شهر برای سرمایه‌گذاری به شمار می‌رود.» اینها بخشی از سخنان تقی‌زاده خامسی شهردار مشهد مقدس بود که چندی قبل در جمع اعضای اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد.
   وی با دعوت از همه سرمایه‌گذاران برای انجام پروژه‌های سرمایه‌گذاری خود در این شهر، اعلام کرد شهرداری مشهد ١٠٠ بسته سرمایه‌گذاری برای ارائه به آن‌ها آماده کرده است. و این یعنی یک فرصت مناسب که در قالب یک تعامل و اتفاق خوب محقق می‌گردد.
   سرمایه‌گذاری در شهر مشهد و حریم رضوی و تشریک مساعی بخش خصوصی در جهت توسعه زیرساخت‌ها و رونق آن می‌تواند برای کل کشور منافع قابل توجهی به همراه داشته باشد. همان طور که می‌دانیم مشهد شهر همه مردم ایران است. سالیانه میلیون‌ها نفر از سراسر کشور خود را به حریم قدس رضوی جهت عرض ارادت محضر امام مهربان رسانده و از امکانات و خدمات شهری بهره‌مند می‌شوند.
   این چشمه همیشه خروشان جمعیت ارادتمند به ساحت مقدس امام معصوم قرن‌ها جاری و ساری بوده و بدون شک جاودانه نیز خواهد بود.پس می‌توان از آن به عنوان یک فرصت مناسب جهت خدمتی معنوی که برای عاملان آن منافع اقتصادی خوبی هم به همراه دارد بهره گرفت. البته مسلماً افراد حقیقی و یا حقوقی که می‌خواهند در پروژه‌ای سرمایه‌گذاری کنند چند فاکتور بسیار مهم را مطالبه می‌نمایند. به عنوان مثال تردید سرعت و امنیت از جمله مواردی است که بارها باعث شده افرادی که پتانسیل این کار را دارند عطایش را به لقایش ببخشند. زیرا اگر سرعت پروژه ای چند میلیاردی با رکود مواجه شود قطعاً برای سرمایه گذاران فاجعه اقتصادی به همراه خواهد داشت. و یا این که آن ها نسبت به سهولت روند قانون‌گذاری و زدودن مقررات زائد حساسیت ویژه‌ای دارند که اگر مورد توجه قرار نگیرد این پیوند برقرار نمی‌شود.
   مسأله بعدی که بدان توجه کرد بحث تنوع در سرمایه‌گذاری است. شهر به مثابه موجود زنده و پویا، برای حرکت در جهت توسعه پایدار، نیازمند چالاکی و پویایی حداکثری در سه حوزه، ساختمان، فضای شهر و شهروندان آن می‌باشد. در سال‌های اخیر بیشتر سرمایه‌ها در حوزه ساختمان و آن هم بیشتر در مجتمع‌های تجاری یکسان انباشته و اگر بخواهم صحیح‌تر بگویم بلوکه شده است که این امر باعث شده حرکت سرمایه در شهر مشهد متوقف شود. لذا باید بحث تنوع در سرمایه‌گذاری مورد توجه قرار گرفته و موارد غیرتجاری و اقامتی از جنس برند سازی، حمل و نقل، رستوران داری، محصولات فرهنگی، خشکبار و هر اتفاق دیگری از این جنس بیشتر مد نظر قرار گیرد.
   اینکه مدیریت شهری بیشتر از همیشه بر رونق اقتصادی و حضور بخش خصوصی و مردم به عنوان صاحبان اصلی شهر در جهت دستیابی به توسعه پایدار تأکید دارند و شهردار به صراحت اعلام می‌کند صد بسته سرمایه‌گذاری دارد با خود این پیام را به همراه دارد که اکنون شهرداری بیش از هر زمان دیگری آماده تسهیل روند سرمایه گذاری و از میان برداشتن قوانین دست و پاگیر را دارد تا با این رویکرد ضمن حمایت از کار و سرمایه ایرانی ریسک سرمایه‌گذاران را کاهش داده و منافع اقتصادی آن ها را تضمین نماید.
   حالا نوبت صاحبان سرمایه است تا 100 بسته در بسته پروژه های شهرداری را گشوده و زمینه تعاملی برد برد را ایجاد کنند.
   *مدرس دانشگاه
    

   کلید واژه ها: سرمایه گذاری - مشهد - -
   تعداد بازدید: 819
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
   2 2
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .