•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 251
   کد: 152933
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۳/۱۹
   شهردار مشهد مقدس در پیام اینستاگرامی خبر داد:

   آمادگی مدیریت شهری برای مشارکت در خرید بالگرد اورژانس

   آنچه قابل توجه است اینکه ما باید برای مدیریت در بحران شهرمان آمادگی داشته باشیم زیرا که زلزله، سیل و آتش‌سوزی غیرقابل پیش بینی است، هر چند که پیشگیری نیز اهمیت بسیار دارد.
   آمادگی مدیریت شهری برای مشارکت در خرید بالگرد اورژانس

   شهردار مشهد مقدس در گزارشی کوتاه که در صفحه اینستاگرامش به اشتراک گذاشته است به بازدید مشترکش به همراه نمایندگان مشهد در مجلس شورای اسلامی و استاندار از پایگاه چندمنظوره مدیریت بحران که در حال راه‌اندازی است اشاره کرده و برای مشارکت در خرید بالگرد اورژانس به اندازه سهم شهرداری اعلام آمادگی کرده است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، تقی‌زاده خامسی در صفحه اینستاگرامش آورده است: "چند شب گذشته پس از اینکه بازدید شیرخوارگاه حضرت علی اصغر با حضور نمایندگان محترم مشهد مقدس آقایان قاضی‌زاده، بحرینی وشیران و همچنین استاندار محترم ورییس محترم شورای اسلامی شهر تمام شد، از حاضرین دعوت کردم تا از اولین پایگاه چند منظوره مدیریت بحران که در حال راه‌اندازی است، بازدید کنند.
   این مراکز که در 20 نقطه شهر ایجاد خواهد شد و در همه آنها در زمان عادی، پایگاه سلامت، اورژانس و آتش‌نشانی مستقر و خدمت‌رسانی خواهد کرد. 4 نقطه آن در جهات اربعه شهر و یک پایگاه در اطراف حرم مطهر با امکانات هوشمند به صورت ویژه، برای دوره بحران احتمالی طراحی شده است، این مراکز با اتصال به 400 دوربین در سطح شهر، نرم‌افزارهای خاص و کلیه نقشه‌های زیرساخت شهر، توسط فرماندهی واحد در زمان بحران احتمالی مدیریت می‌شود"
   وی در بخش دیگری از پیامش تصریح کرده است: "ایجاد این مراکز را شروع کرده‌ایم و اولین آن که هنوز رسما افتتاح نشده مورد بازدید قرار گرفت تا قبل از راه‌اندازی، نظرات دوستان را داشته باشیم، آقای قاضی‌زاده پیشنهاد خرید دو دستگاه هلیکوپتر اورژانس را برای مشهد داشت که به اندازه سهم شهرداری اعلام آمادگی کردم و در آینده نزدیک موضوع را با اعضای محترم شورای شهر مطرح خواهم کرد.
   امیدوارم امسال بتوانیم همه 20 مرکز را راه‌اندازی کنیم. آنچه قابل توجه است اینکه ما باید برای مدیریت در بحران شهرمان آمادگی داشته باشیم زیرا که زلزله، سیل و آتش‌سوزی غیرقابل پیش بینی است، هر چند که پیشگیری نیز اهمیت بسیار دارد. ما از این سالنها در زمان عادی برای ورزش شهروندان، پایگاه سنجش و امور سلامت محله و استقرار اورژانس و آتش‌نشانی و در دوره احتمالی بحران برای مدیریت بهره خواهیم گرفت. حق این است که از مشاور شهردار آقای دکتر عزیزی همکار جوان و پرتلاشم که زحمت مدیریت بحران را به عهده دارد، مدیران محترم دانشگاه علوم پزشکی که پایگاه‌های سلامت را اداره خواهند کرد و همه عزیزان تشکرکنم"
   شهردار مشهد در ادامه افزوده است: "آرزو دارم هیچ زمان این اتفاق برای شهرمان نیفتد، اما حادثه خبر نمی‌کند و ما باید آماده باشیم، از مردم فهیم مشهد هم درخواست می‌کنم در کلاس‌های آموزشی و مانورهای دوام ثامن که در همه مناطق و محلات برگزار خواهد شد، شرکت کنند تا همیشه آماده باشند. یقین دارم چنین خواهند کرد. ایام بکام."
   مجید خبیری

   کلید واژه ها: شهردار مشهد - بالگرد اورژانس - -
   تعداد بازدید: 251
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .