•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 231
   کد: 154825
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
   مدیر کل روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری مشهد مقدس خبر داد:

   برگزاری نمایشگاه عکس « ایندوس » در «نگارخانه شهر» مشهد

   هشت عکاس مشهدی که برای شرکت در یازدهمین دوره کنفرانس بین‌المللی هنر عکاسی "دام دام" در شهر کلکته کشور هند دعوت شده بودند هرکدام از زاویه دید شخصیِ خود به موضوعاتی همچون، آیین‌ها و مراسم، مذهب، هنر، چهره، کار و زندگی و همچنین معماری این کشور در شهرهای دهلی نو، کلکته،‌ آگرا، جیپور‌ و دیگر مناطق مختلف هندوستان پرداختند.
   برگزاری نمایشگاه عکس « ایندوس » در «نگارخانه شهر» مشهد

   مدیر کل روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری مشهد مقدس از برگزاری نمایشگاه عکس « ایندوس » شامل آثار هشت عکاس ایرانی در "نگارخانه شهر" خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، محمدرضا فرهادی‌نیا با اعلام این خبر اظهار داشت: نمایشگاه عکس « ایندوس » که شامل ۵۶ اثر از نگاه‌های متفاوت هشت هنرمند عکاس ایرانی از سرزمین هندوستان است از تاریخ پانزدهم لغایت ۲۱ تیرماه در « نگارخانه ی شهر » در مشهد برگزار شده است .‌
   وی افزود: هشت عکاس مشهدی که برای شرکت در یازدهمین دوره کنفرانس بین‌المللی هنر عکاسی "دام دام" در شهر کلکته کشور هند دعوت شده بودند هرکدام از زاویه دید شخصیِ خود به موضوعاتی همچون، آیین‌ها و مراسم، مذهب، هنر، چهره، کار و زندگی و همچنین معماری این کشور در شهرهای دهلی نو، کلکته،‌ آگرا، جیپور‌ و دیگر مناطق مختلف هندوستان پرداختند.
   فرهادی‌نیا عنوان کرد: هندوستان با تنوع فرهنگیِ بسیار، دارای تاریخ کهن و پرباری است، سرزمینی با نژادها، آیین‌ها و فرهنگ‌های گوناگون که تمدنِ ایندوس در این کشور، اقوام و فرهنگ‌های مختلفی از این سرزمینِ پهناور را همچون شاهرگی، به یکدیگر پیوند داده است .
   وی بیان داشت: قلمرو «عکاسی» بعنوان هنری که توانسته نقش بی بدیلی در ارتباطات اجتماعیِ عصرِ حاضر داشته باشد، اهمیتِ ویژه‌ای در شناخت بصریِ اینگونه فرهنگ‌ها و موقعیت‌های مختلفِ جوامع بشری دارد، که از طریق پرداختن به لایه‌های درونیِ زندگیِ انسان امروزی، شناخت عمیقی از جهان هستی و محیط اطرافمان را به ما می‌دهد.
   لازم به ذکر است آثار عکاسان مشهدی شامل محمدحامد اسدی، معین صالحی، ندا صیامی، رسا قوام شهیدی، معین کاظـمی، مژگان کنعانی، قدیر وقاری و شیدا یزدانی در این نمایشگاه در معرض دید عموم گذاشته شده است.
    احمد پورمفردی

   تعداد بازدید: 231
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .