•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 569
   کد: 156598
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۵/۱۸
   شهردار مشهد مقدس در نشست خبری شهرداران کلانشهرهای کشور:

   منع بکارگیری بازنشستگان هنوز توسط شورای نگهبان تصویب نشده است

   باید منتظر بمانیم تصویب شود بعد ببینیم این قانون شامل حال چه افرادی می‌شود لذا با این قاطعیت نمی‌توان گفت این موضوع شامل حال چه افرادی می‌شود، به هرحال ما قانونمندیم و به قانون تن می‌دهیم اما هنوز چنین قانونی وجود ندارد.
   منع بکارگیری بازنشستگان هنوز توسط شورای نگهبان تصویب نشده است

   شهردار مشهد مقدس گفت: منع بکارگیری بازنشستگان هنوز توسط شورای نگهبان تصویب نشده است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، تقی‌زاده خامسی ظهر امروز در نشست خبری نشست شهرداران کلانشهرهای کشور که با حضور دوازده نفر از شهرداران کلان شهرهای کشور به میزبانی شهرداری مشهد برگزار شد با بیان این که مطلب که بدهی شهرداری‌ها از دولت دو مقوله است، افزود: بخش اول مربوط به ساخت وسازهای انجام شده توسط دستگاه‌های دولتی در شهرها است که پول پروانه را پرداخت نکرده و پایانکار نگرفته‌اند اما این از نگاه دولت یک ادعاست.
   وی به تفاوت میان ادعا واثبات اشاره کرده و ادامه داد: بر این اساس ما ابتدا باید بنشینیم طلب‌هایمان را ثابت کنیم و ذی‌حساب این دستگاه‌ها بدهی به شهرداری را بپذیرند، این زمان است که ادعا به طلب تبدیل می‌شود که در حال حاضر نیز شهرداری‌ها مشغول همین کار هستند و دولت هم تاکنون اعلام نکرده که مطالبات را پرداخت نمی‌کنم.
   شهردار مشهد مقدس با اشاره به اینکه بخش دیگری از طلب‌ها مربوط به دیونی است که دولت آن را پذیرفته است، اظهار کرد: نمونه آن اوراق مشارکت مترو است که در آن دولت پرداخت 50 درصد از اصل و سود اوراق منتشر شده را پذیرفته است.
   وی افزود: در برخی بخش‌ها سهم دولت در اصل و سود اوراق مشارکت منتشر شده پرداخت نشده اما تاکنون با پیگیری‌های انجام شده، شهرداری مشهد موفق شد 500 میلیارد تومان از مطالبات خود را در این بخش از دولت بگیرد.
   تقی‌زاده خامسی در خصوص قانون منع بکارگیری بازنشستگان گفت: طبق اعلام نظر سخنگوی شورای نگهبان، قانون منع بکارگیری بازنشستگان هنوز توسط شورای نگهبان تصویب نشده است.
   وی افزود: باید منتظر بمانیم تصویب شود بعد ببینیم این قانون شامل حال چه افرادی می‌شود لذا با این قاطعیت نمی‌توان گفت این موضوع شامل حال چه افرادی می‌شود، به هرحال ما قانونمندیم و به قانون تن می‌دهیم اما هنوز چنین قانونی وجود ندارد.
   مجید خبیری

   تعداد بازدید: 569
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .