•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 69
   کد: 163723
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۹/۱۵
   رییس مراکز پزشکی شهرداری مشهد در همایش بهداشت روان و رفتار سازمانی تاکید کرد:

   لزوم گنجاندن مشاوره و روانشناسی در معاینات ادواری کارکنان شهرداری/ موافقت شورای شهر با اختصاص بودجه به حوزه مشاوره و روانشناسی پرسنل

   دو توصیه به مدیران دارم، اعضای شورای شهر موافقت کرده‌اند که بودجه‌ای را برای موضوع روانشناسی و مشاوره به مناطق و ستاد شهرداری اختصاص دهند، لذا توصیه می‌کنم معاینات روانشناسی را نیز در معاینات ادواری کارکنان بگنجانیم.
   لزوم گنجاندن مشاوره و روانشناسی در معاینات ادواری کارکنان شهرداری/ موافقت شورای شهر با اختصاص بودجه به حوزه مشاوره و روانشناسی پرسنل

   رییس مراکز پزشکی شهرداری مشهد گفت: باید مشاوره و روانشناسی در کنار معاینات جسمانی، در معاینات ادواری کارکنان و مدیران شهرداری گنجانده شود.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، عباس نیک‌پور در همایش "بهداشت روان و رفتار سازمانی" که به همت مرکز خدمات روانشناختی و مشاوره شهرداری و با حضور جمعی از اعضای شورای شهر، شهرداران مناطق، مدیران عامل سازمان‌ها و شرکت‌ها و مدیران شهرداری در محل تالار شهر برگزار شد، اظهار داشت: یکی از اصولی که همه به آن اعتقاد داریم در حوزه مسائل خانوادگی، کاری و پرسنلی، مسائل سلامت روان می‌باشد که در قالب معاینات ادورای کارکنان، فقط موضوع سلامت جسمانی تعریف شده است.
   وی افزود: این همایش برای مدیران برگزار شد تا به پرسنل یادآوری شود، تا علاوه بر معاینات ادواری جسمانی باید معاینات ادواری روانی را نیز در برنامه خود بگنجانند.
   نیک‌پور تصریح کرد: همه ما نیاز به مشاوره‌های روانشناسی داریم از خود بنده گرفته تا دیگران. باید مدیران احساس تکلیف کنند تا مشاوره را هم در برنامه‌های خود و کارکنانشان بگنجانند.
   وی اضافه کرد: دو توصیه به مدیران دارم، اعضای شورای شهر موافقت کرده‌اند که بودجه‌ای را برای موضوع روانشناسی و مشاوره به مناطق و ستاد شهرداری اختصاص دهند، لذا توصیه می‌کنم معاینات روانشناسی را نیز در معاینات ادواری کارکنان بگنجانیم.
   رییس مراکز پزشکی شهرداری مشهد ادامه داد: در همین راستا مرکز مشاوره روانشناسی شهرداری را با امکانات روز در خیابان دستغیب راه‌اندازی کرده‌ایم و تعرفه‌های دریافتی این مرکز نیز 50 درصد کمتر از تعرفه‌های نظام روانشناسی می‌باشد. تقاضا دارم مدیران شهرداری هم بودجه‌ای را برای مشاوره‌های روان شناختی کارکنان جهت بهبود عملکردشان اختصاص دهند.
   نیک‌پور اذعان داشت: مرکز مشاوره شهرداری دارای امکانات کامل و به روز می‌باشد که کمتر در سایر مراکز سطح شهر دیده می‌شود. خدمات ویژه کودک و نوجوان، پرسنل، مدیران، کارگاه ارتباط موثر و حل مسئله و... در این مرکز وجود داشته و در این مرکز همه تست‌های روانشناسی را اجرا می‌کنیم.
   وی گفت: ما سخت افزارها و نیروهای متخصص را فراهم ساخته‌ایم و بقیه کارها نیز با شورای شهر و مدیران شهرداری برای اختصاص بودجه و هدایت نیروها برای استفاده از این امکانات می‌باشد.
   لازم به ذکر است در این همایش، بتول گندمی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، شهناز رمارم و علیرضا شهریاری، اعضای هیئت رئیسه شورای شهر مشهد نیز حضور داشتند.
   احمد پورمفردی

   تعداد بازدید: 69
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .