•  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 581
   کد: 175409
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
   با بهره‌گیری از شیوه‌های نوین پشتیبان‌گیری صورت می‌گیرد؛

   آغاز آرشیو اطلاعات راکد شهرداری

   باتوجه به حجم بزرگ اطلاعات راکدشده در سرورهای شهرداری، برای پشتیبان‌گیری این حجم از اطلاعات، علاوه بر نیاز به تعداد زیادی هارد اکسترنال یا دی‌وی‌دی، زمان زیادی نیز صرف می‌شود. ضمن اینکه باید از نرم‌افزار پشتیبان‌گیر نیز اطمینان داشت؛ چون اگر اشکالی وجود داشته باشد، ممکن است کل اطلاعات از دست برود.
   آغاز آرشیو اطلاعات راکد شهرداری

   عملیات انتقال کلیه اطلاعات راکد سرورهای شهرداری مربوط به سال‌های 80 تا 92 بر روی نوار پشتیبان آغاز شد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، دیتا یا اطلاعات دیجیتالی، همواره در معرض تهدید قرار دارد و نمی‌توان هیچ‌گاه اطمینان کامل داشت که اطلاعات از دست نخواهد رفت. این مورد حتی برای افراد عادی که در منزل با اطلاعات رایانه‌شان سر و کار دارند نیز می‌تواند تهدیدی جدی به شمار برود چه رسد به نهاد بزرگی مانند شهرداری که اطلاعات و دیتاهای ذخیره‌شده بر روی سرورهایش بعضاً خیلی حساس نیز می‌باشد.
   بنا بر این گزارش، باتوجه به حجم بزرگ اطلاعات راکدشده در سرورهای شهرداری، برای پشتیبان‌گیری این حجم از اطلاعات، علاوه بر نیاز به تعداد زیادی هارد اکسترنال یا دی‌وی‌دی، زمان زیادی نیز صرف می‌شود. ضمن اینکه باید از نرم‌افزار پشتیبان‌گیر نیز اطمینان داشت؛ چون اگر اشکالی وجود داشته باشد، ممکن است کل اطلاعات از دست برود.
   یکی از بهترین و موثرترین روش‌های پشتیبان‌گیری اطلاعات در حال حاضر استفاده از تجهیزات نوار پشتیبان است که علاوه بر حجم بالای پشتیبان گیری، نسبت به موارد مشابه، صرفه اقتصادی مطلوب تری نیز دارد. به نحوی که هم‌اکنون تیم فنی مرکز داده سازمان فناوری و اطلاعات ، در حال انتقال حجم عظیمی از اطلاعات راکد سرورهای شهرداری مربوط به سال‌های 80 تا 92 بر روی ساختار جدید پشتیبان‌گیری و تجهیزات نوار پشتیبان می‌باشد.
    

   تعداد بازدید: 581
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .